Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: RemekS »

Oni raczej nie wierzyli, że auto wróci na serwis tylko w to, że dostaną dodatkowe oczka rabatu za ogólny obrót. W okolicach Tych jest jakiś dealer, który przedewszystkim sprzedaje auta za granicę i dzięki temu że ma duże obroty jakoś na tym wszystkim wychodzi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
bezduszny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

Welm-Centrum w Pszczynie ?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

To pewnie grubsza historia i na to złożyło się wiele czynników... o których nigdy nic się nie dowiemy.
;)
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Uzyskane rabaty

Post autor: RemekS »

bezduszny pisze:Welm-Centrum w Pszczynie ?
Nazwy nie pamiętam bo kolega, który pracował u Kulczyka opowiadał mi to jakiś czas temu. Facet generalnie samochody na Polskę sprzedawał taniej, ale nie poniżej kosztów, a reeksport pchał na kilku oczkach. Tygodniowo sprzedawał po kilka pełnych lawet samych Audi.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: szms »

W sumie się nie dziwię, chore...
w Gdyni facet na lorę wrzuca nowe Insignie, Mondeo i pcha na DE, a wraca pełny poleasingowych i pcha wózek... całkiem nieźle... :roll:
bezduszny

Re: Odp: Uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

RemekS pisze: Tygodniowo sprzedawał po kilka pełnych lawet samych Audi.
Danelczyk z Lublina swego czasu coś takiego robił... omijając jakoś zapisy dotyczące dalszej odsprzedaży
ale coś mu na zdrowie to nie wyszło jak wieść gminna niesie.

i już tego nie robi
Awatar użytkownika
paulus
Posty: 154
Rejestracja: 22 sie 2011, o 14:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: marlej108
Lokalizacja: Polska

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: paulus »

Interauto Porsche przejelo Interauto juz z pol roku temu. Ceny wlasciwie pozostaly na poziomie dodatkowych upustow. Glowny konkurent w KRakowie, to salon w Wieliczce, gdzie zawsze mozna dostac kilka stow mniej od propozycji z Interauto.

ps. nie ma co sie tez cieszyc, ze rabaty mialby byc mniejsze - to przeciez bylaby zla wiadomosc dla nabywcow. Wiec oby Daniel mogl dalej tak konkurencyjnie sprzedawac auta!
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: technolog1 »

bezduszny pisze:nikt nie pisze niczym, że krakowski dealer interauto zbankrutował...
i został przejęty przez importera (w zasadzie spółkę córkę) porsche interauto....... ?

a podobno jest to efekt sprzedaży w cenach dumpingowych
No właśnie, nikt nie pisze. A skąd ten news? Bo jak na razie, jestem przez nich obsługiwany. Rabat wciąż jest aktualny (cena się nie zmieniła), odbiór lada dzień. Zresztą, jak się wszystko dobrze skończy, to napiszę co słychać na Kocmyrzowskiej, u Daniela. :)
bezduszny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

a EMIDA Kraków jeszcze istnieje ?
bo chyba posiałem popelinę... i przejęta została krakowska EMIDA a nie Inter Auto :oops:


Nagle pojawiło się kilka salonów Porsche Interauto w Polsce

Obrazek

.. a jakie wcześniej były tam salony Skody ?
Arturoo21
Posty: 131
Rejestracja: 4 mar 2013, o 18:29
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Artur
Lokalizacja: Krk

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Arturoo21 »

Tak czytam i az bylem sprawdzic i to Emide przejeli :p ale ich to raczej z braku obrotow :) bylem tam jak chcialem kupic auto(wakacje) i zaproponowali mi rabat importera i to bylo wszystko co mogli ^^
Be yourself, be strong and never give up.
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: technolog1 »

bezduszny pisze:a EMIDA Kraków jeszcze istnieje ?
bo chyba posiałem popelinę... i przejęta została krakowska EMIDA a nie Inter Auto :oops:
Szacun za umiejętność przyznania się do błędu. ;)

A co do Daniela i Interauto, to chyba ma smykałkę do sprzedaży aut. Jak pisałem, dostałem około 16% rabatu. Nikt więcej mi nie dał. Ale dzięki temu jestem już 2 raz klientem Daniela.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Bezduszny, czyli nawet jak wkręcasz nieświadomie to też przekonująco ;-)
Tekst z autami poniżej kosztów idącymi w Polskę i braku kasy z serwisu brzmiał wiarygodnie :-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
bezduszny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

dato pisze:Bezduszny, czyli nawet jak wkręcasz nieświadomie to też przekonująco ;-)
Tekst z autami poniżej kosztów idącymi w Polskę i braku kasy z serwisu brzmiał wiarygodnie :-)
Informacje o Inter Auto i przejęciu przez córkę spółkę powiązaną z importerem dostałem w salonie Skody... nawet informowano mnie, że nazwa "inter auto" występująca w obu firmach jest zupełnie przypadkowa.

.... chyba, że oni wiedzą więcej niż jest na stronie SAP..
albo pomylili firmy z Krakowa.

Będę jutro i tak u nich to dowiem się.



Co do sprzedawania poniżej kosztów zakupu by zarobić na premii od przekroczenia limitu...
to temat stary. Taki system "motywowania" dealerów ma SAP.
Kwestia tego, kiedy jakaś firma tak sprzedająca nie wyrobi targetu i nie uzyska dodatkowej premii... i będzie ta strata na tyle duża, że połozy firmę, bo sprzedaż nowych aut w naszym kraju poleciała na ryj.

Co do serwisu.. to też się zgadza.
Skoro większość aut idzie w Polskę... to nie będą serwisowane w tym ASO co zostały kupione.... bo swoje gdzie serwisujesz ? Tam gdzie kupiłeś ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Siur, że nie. Tam, gdzie się najlepiej dogadam.
Mistrz
Posty: 38
Rejestracja: 5 sie 2013, o 09:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: FL
Lokalizacja: wlkp.

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Mistrz »

Panowie odnośnie Porsche Inter Auto Sp. z o. o. zapraszam do lektury http://www.magro.pl/pdf/plan_polaczenia.pdf
ODPOWIEDZ