Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Peter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Post autor: Peter »

Witam,

Mam Superba II kombi rocznik 2010. Od miesiąca pojawił się problem gubienia fal radiowych poza dużymi miastami.
<am radio Bolero i płetwę antenę na dachu. Byłem u elektryka już kilka razy. Na początku stwierdził, że uszkodzona jest końcówka anten wpinana do radia. Po jej wymianie nic nie pomogło.
Potem stwierdził, że jedna antena nie działa. Zamontował wewnętrzną antenę, podpiął w to miejsce gdzie jest niedziałająca ale też nic nie pomogło.
Generalnie chciałbym znaleźć przyczynę niedziałania oryginalnej anteny a nie montować dodatkowe.

Możecie mi powiedzieć co jest problemem i gdzie w Warszawie mogę to naprawić?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Post autor: dato »

To weź to na logikę i skoro dołożona nie pomogła to zamiast naprawiać ori zajmij się radiem !
Peter
Posty: 2
Rejestracja: 30 lip 2013, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Post autor: Peter »

a możesz podpowiedzieć gdzie w Warszawie?
wiesz, antena może też nie działać. W poprzednim aucie miałem taki problem, że nowa antena nie działała.
Generalnie szukam sprawdzonego elektronika/elektryka samochodowego.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Post autor: Arci9 »

A tą drugą antenę podłączałeś przez separator - dostała zasilanie do wzmaka? Co prawda, skoro jesteś z wawy to przy bliskiej odleglości od nadajnika mógł byc dobry sygnał, ale z info które dajesz jeszcze nie wykluczał bym jeszcze usterki anteny.
Czy płetwa daje też sygnał na antene, bo mi się zdaje że u mnie płetwa jest tylko do GPSa, a sama antena radiowa jest w tylnych szybach.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Awaria anteny - naprawa w Warszawie

Post autor: pab567 »

Arci9 pisze:Czy płetwa daje też sygnał na antene, bo mi się zdaje że u mnie płetwa jest tylko do GPSa, a sama antena radiowa jest w tylnych szybach.
Od daty produckji 45 tydzień 2009 roku jest, jak mówisz - wcześniej antena radiowa też byłą w rekinie.
ODPOWIEDZ