superb 2009 1.9 czy jest DPF?

walderama
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 20:19
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: walderama »

Witam wszystkich bo jestem u was po raz pierwszy.Właśnie kupiłem superB z 2009 r. 1.9 TDI.Z tego co się orientuje skody z tym silnikiem nie były wyposażane w filtr cząstek stałych (DPF) i z tą myślą ją kupiłem.Niestety będąc u mechanika (elektronika) z drobną rzeczą on stwierdził że moja skoda na 100% posiada DPF?
Gdzie tu prawda?
Może jesteście lepiej poinformowani to pomóżcie?
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: adamwo »

Posiadam taką skodę od nowości, w standardzie była bez DPFa , ale można go było dokupić (w konfiguratorze był), chociaż nie wiem co za zboczeniec to kupił :)
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: skodaman »

Niestety SII z 1.9TDI byly w 2 wersjach, bez DPF i z DPF jako wersja GreenLine, najszybciej sprawdz podlaczajac do kompa, albo w serwisie po VIN ustala Ci wyposazenie i wersje.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: paulus60 »

Jeśli masz książkę serwisową, to zapis o wyposażeniu w DPF jest na wklejce (tabliczce) w tej książce. Tabliczka jest też wklejona w bagażniku pod wykładziną.

Wersje greenline mają tabliczkę z napisem "greenline" (zielone litery na chromowym tle) na grillu patrząc od przodu z prawej strony, oraz taki sam napis z tyłu, z prawej strony klapy bagażnika. Nie mają one znaczków TDI, TSI itd. Starsze wersje greenline'ów miały napis tylko z tyłu. Nowsze - tabliczki z napisem z przodu i z tyłu. Jeśli tych napisów nie ma i na tabliczce znamionowej "nie widać" skrótu DPF, to raczej masz spokój. Poza tym DPF jest widoczny od spodu auta, po odkręceniu plastikowej osłony. Przynajmniej tak to widziałem w ASO.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: Zaj007 »

A po kontrolce DPF poznać nie można? :?
Obrazek
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: paulus60 »

Zaj007 pisze:A po kontrolce DPF poznać nie można? :?
:oops: Ano można, można. Ale ambitny jestem, tom tak napisał a kontrolka mi zwiała z globusa. :lol:
walderama
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2013, o 20:19
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: walderama »

nie posiadam wersji greenline.Moja wersja to platinium.Mój elektronik stwierdził DPF po jakieś kostce i przewodzie wychodzącym z góry silnika.Na liczniku posiadam kontrolke od DPF ale myślę że w standardzie każdy licznik ją posiada.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: superb 2009 1.9 czy jest DPF?

Post autor: paulus60 »

Platinum to wersja wyposażenia (o ile mnie pamięć nie myli). Greenline to oznaczenie wersji eco z DPF i układem "start - stop" i innymi pomniejszymi zmianami w stosunku do "nie greenline", np. obniżeniem zawieszenia o 1,5 cm czy zastosowaniem opon o zmniejszonym oporze toczenia. Bursztynowa kontrolka DPF o wyglądzie tłumika (o ile jest ten filtr w samochodzie) zaświeca się po przekręceniu kluczyka w 1 pozycję startową i jeśli wszystko jest prawidłowo, gaśnie po sprawdzeniu przez check komputera pokładowego. Napisałem to trochę niefachowo, ale mniej więcej o to chodzi. Sprawdź napisy na tabliczce (wklejce), którą chyba masz w aucie lub w książce serwisowej. W sumie jest to proste do ogarnięcia nawet przez niefachowca.
ODPOWIEDZ