AUDI A4 B8

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Zaj007 »

Kapitał nie się prezentuje. Nie ma co :shock:
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

Znajomy ma identyczną, jeszcze w S-line... biały robi robotę, piękne auto :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

Bardzo fajnie się prezentuje. A jeździ dużo lepiej?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: AUDI A4 B8

Post autor: forrestas »

Dubai style pełną gębą. Jeszcze Ci tylko białej sukienki brakuje jak na szejka przystało :) ...chociaż może już zakupiłeś

Gratki, piękna furka :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Zuber pisze: A jeździ dużo lepiej?
No właśnie co do jazdy samochodem to musiałbym to podzielić na 2 składowe : komfort i właściwości jezdne.

Komfort - S2 wygrywa, w porównaniu z A4 w S2 mam uczucie że płynę nie jadę, do tyłka w S2 nie dochodzi tyle z drogi co w A4, ilość miejsca w S2 zabija A4, nie wspominam już o ilości miejsca z tyłu ale to nie ma dla mnie znaczenia bo nikogo tam nie wożę.

Właściwości jezdne - A4 pozamiatało S2. Powiem tak, muszę przesunąć limit pokonywania znanych mi zakrętów spokojnie o 20% w górę. Układ kierowniczy świetny, autko genialnie prowadzi się w zakrętach, mam sporą kontrolę. W tej chwili mam założone lacie o szerokości 245mm i wiadomo ciągnie jak cholera na koleinach ale na dobrej drodze trzymanie robi wrażenie. Niestety jest twardziej, czuć po czym jadę.

Mocowo: miałem 105KM a teraz 143KM więc różnica jest, natomiast wreszcie mam 6 biegów i to jest dla mnie dużym udogodnieniem bo jeżdżę dużo autostradami - no ale to dla posiadaczy 2.0tdi standard, ja miałem 1.9 tdi.

W środku jakość zdecydowanie na + dla A4. S2 jest niezły, ale tutaj wszystko jest jakby o klasę lepiej spasowane, a to tylko A4. Tłumienie dźwięków lepsze, ciszej w aucie. Jest też po prostu przyjemniej w środku, jakoś tak lepiej się czuję w A4 prosto mówiąc.

Zawsze będę powtarzał że S2 jest świetny, będę go polecał. Zresztą służy on dalej w mojej firmie, zdecydowałem że go nie sprzedaję ( tylko wyciągam car audio i wsadzam fabryczne ), bo jest niezawodnym autem.
Superb 2 to dla mnie taki rasowy firmowy samochód, do zapieprzania bezstresowego po PL, codziennego robienia setek km. Mnóstwo miejsca dla rodziny, w miarę tani w utrzymaniu. Nowy w cenie do około 100-110 tyś dla mnie bez konkurencji. Audik A4 niestety w mniejszym wypasie niż S2 to cena ponad 140, parę dodatków i robi się lekko 160-170 tyś ( mówię o 2.0 tdi ), nie wspominam o lepszych wersjach na wypasie to można by 2xS2 kupić.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

Tak się spodziewałem. Zawias w S2 łatwo poprawić ale poprawić jakość wnętrza już nie.

Ale Neck i tak by pewnie nie zamienił, nawet za dopłatą :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

Zubi... jasne lepiej wykonane, ale nie na tyle, żeby prawie SII = 2 x A4... 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

To jasne. Dlatego najlepiej wziąć S2 i zmienić zawias, audio, wzmocnić piec, obszyć co nieco skórą, wyciszyć i będzie poziom Audi za 70% ceny.

Dato to już ma prawie audika ;) Ja niestety nie mam tak porządnie zrobionego wygłuszenia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: AUDI A4 B8

Post autor: grzesiu26 »

Zajefajne to Audi. Mi tez sie podoba :D Dasz się przejechać :-) ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

grzesiu26 pisze:Zajefajne to Audi. Mi tez sie podoba :D Dasz się przejechać :-) ?
No ba , oczywiście ! O ile tylko będzie Ci się chciało przyjechać na śląsk :)

Co do dopieszczenia S2 to jasne, można ładować kasę, poprawiać zawias, obszywać skórami, przerabiać audio itd. Jednak bez sensu jest odnoszenie takich zmian do innych aut np do A4. To zupełnie inne auta, inne wnętrze, od podstaw inaczej projektowane. Przypuszczam że można pięknie dopieścić S2 w środku ale wydaje mi się że to całość materiałów użytych, jakość spasowania, dbałość o szczegóły nawet w tym czego nie widzimy daje efekt końcowy. W A4 wszystko jest taki zwarte, ściśle przylegające, ale jednocześnie miękkie, nie trzeszczące. Głupie dekory mam z aluminium prawdziwego a nie jakiś plastik imitujący metal - po prostu zimny w dotyku metal.

Kolejna sprawa to audio, mam aktualnie jakiś tam sound system z 10 głośnikami, wzmacniaczem, subem. Słyszałem sound system S2 i bez cienia wątpliwości A4 deklasuje pod tym względem skodę ( nie mówię już o zwykłym nagłośnieniu S2). Po prostu miazga. Łupie basem nawet :) Co prawda nie mogę tego porównać w ogóle do tego co ja miałem w S2 bo takie fabryczne granie audi to dla mnie śmiech na sali, ale ja odnoszę się do porównania fabryka S2/fabryka A4. Widać w Audi księgowy nie ma ostatecznego zdania przy projektowaniu auta i posłuchali kogoś od akustyki i nie dali się wmanewrować w głośniki przednie przy dupie. W A4 woofer siedzi gdzie powinien siedzieć i to już daje w miarę normalnie ułożoną scenę muzyczną.

Co miłe dla ucha to również to, że puszczę sobie cicho radio i jadąc autem do tych 160-170 w aucie mam ciszę, nic nie słyszę z zewnątrz. Jak depnę >180km/h to wiadomo szum powietrza robi już swoje, ale lekko głośniej daję radio i można cisnąć ile fabryka dała słuchając tylko radia. Superb pod tym względem jest o wiele słabiej wygłuszony.

Jestem cały czas na świeżo bo kilka dni przesiadałem się z s2 do a4 i tak na zmianę jeździłem.

Jednak to co piszę to często są drobne różnice, niuanse, to nie jest tak że teraz będę rozpowiadał że przesiadłem się z fabii do audi. Drodzy forumowicze macie nadal świetne autka, jak macie rodziny, wozicie dzieci, wózki, psy, cenicie sobie przestrzeń, wygodę to nie warto pozbywać się S2.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

Pewnie, że nie warto. Warto poprawiać S2 żeby było jak najlepsze :D Wiadomo, że w ostatecznym rozrachunku wnętrza nie da się tak dobrze zrobić i z urody audi też będzie klasę lepsze. Ale w wielu miejscach s2 może prześcignąć fabryczne audi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Nawet Logana można zrobić w full opcji :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

:lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Ja pindolę, przesiadam się na Daćććkę... do tego w zajebistym audio Sandu Ciorbę zapuszczę i krUUUUUUl dyskotekowych dziewczyn. :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Zaj007 »

A JUKA JUKA JU!!!!
Obrazek
ODPOWIEDZ