jak dostac sie do baku ? ;)

_WarLock_
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wroclaw

jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: _WarLock_ »

Witam,

Chcialem spuscic troche benzyny i nie umiem :(
Rurki sie wlozyc nie da bezposrednio do baku bo jest filtr.
Nie chce tego robic pompa paliwowa wpinajac sie jakos tam w uklad tylko starym sposobem :)
Szukalem dojscia do baku pod kanapa, ale tam sa tylko elementy do jej grzania, pod kolem zapasowym nic nie ma, w bagazniku tez nie znalazlem :(

Czy ktos moze pomoc ?

(Skoda Superb 2012r. Sedan 1.8 TSI)

pozdrawiam
_W_
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Vedius »

Nie łatwiej podjechać na stację paliw :mrgreen: :mrgreen:
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Sebastian_M26 »

No ale on pewnie chce spuścić (ukraść) troszkę "służbowego" paliwka. Taka Polska przypadłość.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Misiek Fisiek »

Od razu kraść. Pewnie jeździ tylko na Vervie a przypadkowo zatankował zwykłą 98 ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: grzesiu26 »

Sebastian_M26 pisze:No ale on pewnie chce spuścić (ukraść) troszkę "służbowego" paliwka. Taka Polska przypadłość.
Ciekawość i zazdrość - to następne polskie przypadłości.
Jak ja nie mam - to nikt nie może mieć.
A jak ktoś ma to jest be.

I co komu do tego po co on chce tam się dostać ? Nie wie jak to zrobić - to zadał pytanie - i oczekuje odpowiedzi.
Ale z pewnością nie zadawał go po to, żeby tu teraz wszyscy gdybali po co on chce się tam dostać :-)

No i żeby nie schodzić z tematu - nie wiem jak się dostać do baku.
szczypior

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: szczypior »

ja piernicze koles sie pyta na forum co jak zrobic bo ma swoje powody a odrazu posadzany jest o kradziez czy kombinatorstwo ...stawiam flache ze na 100% Ten co tak pisze to w wiekszosci kombinuje jak tylko moze na prawo i na lewo...

co do tematu...

niestety nie pomoge...powodzenia zycze ... w rozwiazaniu problemu ale raczej tutaj rozwiazania nie znajdziesz za duzo "zyczliwych " jest...
Ostatnio zmieniony 2 cze 2013, o 13:00 przez szczypior, łącznie zmieniany 1 raz.
_WarLock_
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: _WarLock_ »

przykre to, ale i tak dziękuje niektórym za probe odpowiedzi.

pozdrawia
_w_
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: paulus60 »

Nie pojmuję, jak można na podstawie zadanego pytania oskarżać człowieka o kradzież czy próbę złodziejstwa? _WarLock_ chciał rozwiązać pewien problem techniczny i w tym zakresie, w miarę naszej wiedzy i możliwości należało mu pomóc, lub nie odzywać się w ogóle. Nie naszą rzeczą jest roztrząsać co powoduje powstawanie pytań i kwestii do rozwiązania wśród użytkowników forum. Naszą rzeczą jest pomóc, lub przynajmniej podjąć próbę pomocy. Do ścigania przestępstw, bądź domniemywania ich popełnienia ustanowiono inne organy i na pewno nie jesteśmy nimi my - forumowicze, niezależnie od wykonywanego zawodu (np. policjanta). Tyle w kwestii mojej opinii, by nie powstał kolejny OT.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Enriquez »

Pamiętaj, że bak jest dzielony i są tam dwie pompy. Aby spuścić paliwo trzeba zdjąć rurkę z pompy i podłączyć do niej zasilanie. Tak mówi instrukcja. Możesz też wykręcić pompę i coś tam próbować wyciągnąć.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
_WarLock_
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: _WarLock_ »

bardzo dziekuje ;)

To, ze sa 2 pompy chyba by sie zgadzalo bo pod siedzeniami sa 2 okragle 'pokrywy'.
(Nota bene ciekaw jestem czemu sa az 2)

znalazlem tez troche informacji na innych stronkach
http://www.briskoda.net/forums/topic/13 ... fuel-pump/
http://www.briskoda.net/forums/topic/24 ... ses-shark/

zakladam, ze aby dostac sie do pompy nalezy odkrecic duzy plastikowy 'oring' (krecac w lewo)

" Tak mówi instrukcja "
Niestety instrukcji jak sie dostac do pompy i ja wyciagnac nie znalazlem (za to znalazlem wiele innych w jezyku ang, jednak w danej chwili nieprzydatnych ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Vedius »

WarLock ja ci podpowiem jak najłatwiej dostaniesz się do baku :D
Najlepiej do Baku dostać ci samolotem z Okęcia :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: Enriquez »

_WarLock_

tak mówi instrukcja - ale serwisowa a nie obsługi, którą masz w pseudo skórzanym etui.
pompy są dwie, ponieważ są dwie komory w baku paliwa i nie są one połączone w najniższym punckie - stąd konieczność przepompowywania paliwa z jednej do drugiej.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: gachul »

no to może ja..
krótka instrukcja :) skopiowane z mojego wątku z zeszłego roku...

Wczoraj w pośpiechu zapodałem stage XXXX... qrwa zatankowałem verve 98 do pełna Całe szczęście że pani przy kasie zwróciła mi uwage że zawsze karta flotowa obsługiwała ON a dzisiaj mam PB na tym samym nr. rej. i to zaskutkowało że nawet nie przekręciłem rozrusznikiem. Linka holownicza i do kumpli żeby spuścić i tu sie zaczyna jazda... najpierw wykombinowaliśmy żeby rozpiiąć przewód zasilający filtr i po włączeniu zapłonu pompka powinna pompować paliwo... ni hu hu pompka nie uruchamia sie po zapłonie. ( chyba musi dostać sygnał jakiś dodatkowy ,może z rozrusznika ale tego nie wiem). Nastepny pomysł to obca pompka przelotowa i wpięcie sie do przewodu który zasila filtr i wyssanie .... znowu klapa troszke leci ale zeszło by sie do usranej śmierci... na zewnątrz temperatura oscyluje w okolicach 3 stponi i zaczyna padać zaraz mnie h... strzeli... Szybaka decyzja...tylne fotele do góry i wyciągamy pompe paliwa... poszło w miare pompujemy... oczywiście w samochodzie śmierdzi jak cholera... Po 10 minutach paliwo przestaje lecieć a wypompowaliśmy jakieś 27 litrów.... qrwa co jest... jak to co???? zasrany zbiornik jest dzielony i nie ma przelewu miedzy jedną a drugą grodzią... o ludzie... składamy ustrojstwo nagle jakiaś spręzynka pstryk i wpadłą do zbiornika... jak myślicie jaką miałem mine To jakieś badziewia od pływaka sie posypało... magnes na pałąku i szukamy...bingo jest, teraz skałdamy ( 5 razy nam jeszcze wpadła zanim daliśmy rade) Zabrało nam to w tych okolicznościach około 1 h i kilku ciepłych słowach. Kolej na drugą strone... tam poszło błyskawicznie bo tylko była pompka bez pływaka. Reasymując... patrzcie co robicie bo nikomu nie życze takiej przygody. Cała operacja 4h

Jedno mnie tylko zastanawia... Dlaczego nikt eszcze nie wymyślił zabezpieczeń przed takim zajściem... przecież mogli by wprowadzić 2 rózne rodzaje wlewów np. kwadrat i okrąg
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
_WarLock_
Posty: 7
Rejestracja: 18 paź 2011, o 21:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Wroclaw

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: _WarLock_ »

a za ktorym siedzeniem (kirowca/pasazer) jest plywak ?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: jak dostac sie do baku ? ;)

Post autor: rezon »

gachul pisze:....
Jedno mnie tylko zastanawia... Dlaczego nikt eszcze nie wymyślił zabezpieczeń przed takim zajściem... przecież mogli by wprowadzić 2 rózne rodzaje wlewów np. kwadrat i okrąg
przecież są zabezpieczenia :) Do wlewu Pb nie włożysz ON bo ma większą średnicę - chociaż są ludzie, którym jednak to się udaje ;) BMW i chyba Audi mają jakieś zabezpieczenia w drugą stronę tj. zabezpieczające przed przypadkowym zalaniem Pb do diesla - ale nie wiem na czym polegają dokładnie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ