AUDI A4 B8

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Mam opcję w bardzo dobrych warunkach brać A4 B8 , rocznik 2011, rejestracja 2012. Autko ma w zasadzie rok użytkowania, przebieg symboliczny, jeżdżony na trasie dom-praca. Autko od znajomych, sytuacja ich zmusiła do pozbycia się auta. Silnik 2.0 tdi ( 143KM ), skrzynia manualna. Wygląda jak z fabryki, garażowany, picowany zawsze.
Zastanawiam się czy nie zamienić swojego S2, kurcze mam mega dylemat. Fajny ten Audik, na pewno mniejszy od S2, w środku bez porównania mniej miejsca ale ja przez 3 lata miałem z tyłu może z 20 razy pasażera u siebie, więc w ogóle mi ta przestrzeń jakoś nie jest potrzebna.
Fajne są LEDy z tyłu i z przodu :) Kolejna sprawa to była by fajna baza pod budowę audio bez krojenia i przerabiania drzwi.
Sam nie wiem, warto przeskoczyć z S2 na A4 ? Tak myślałem żeby nim pojeździć do czasu jak pokaże się nowy Superb ( 2015? ).
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

Subiektywnie. Moim zdaniem naprawdę ciężki wybór, marka kusi... ale ja nie zamieniłbym SII na A4B8... ale może dlatego, że lubię wielkowozy, jestem wysoki i lubię się rozwalić... Poza tym ostatnie A4 jakie mi się podobało to były małysze, jak się popularnie je nazywa.
Tutaj chyba rolę odgrywa tylko i wyłącznie Twoje subiektywne odczucie i potrzeba. ;)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

No ta wielkość S2 jest naprawdę super. Ja nie jestem za wysoki ( 176 cm ) więc nie potrzebuję specjalnie dużo miejsca, nie jeżdżę też w stylu miejskiego gangstera prawie na leżąco z fotelem max odsuniętym do tyłu. Wielkość S2 to poczucie dla mnie na pewno bezpieczeństwa, dość dużo jeżdżę i zawsze jakoś pewnie się czuję, że jednak otacza mnie trochę tej blachy.
Tutaj autko jednak jest mniejsze, bardziej przypomina Octavię którą też jeździłem. No ale to tyle jeżeli chodzi o gabaryty. Teraz mam 1.9 tdi, więc 2.0 na duży plus, zwinniejszy, mniej klekota, skrzynia 6-stka, teraz mam 5-tkę więc żenada na autostradzie, gdzie brakuje mi zawsze tego biegu jednego. Jeszcze gdyby go zachipować, pewno miałbym 160-170KM więc całkiem fajnie.
Ach mam zgryza.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeśli nie przeszkadza Ci droższe ubezpieczenie i serwis to czemu nie?

A jak to jest z tymi zintegrowanymi ledami? Rozumiem, że diody można wymienić jak się przepalą?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

Znajomy w A6 spalonych ledów nie mógł wymienić, w grę wchodziła wymiana całego reflektora.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Kupując auto od razu nie zakładam że się popsuje, więc nie patrzę na ceny serwisu, ale jeżeli to ma być 20-30% więcej to przeżyję. Ubezpieczenie z 20%-30% podobnie. Co do wymiany diody, to nie mam pojęcia :)
Ja jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem skody ( fabia, octavia, superb ) i absolutnie zawsze będę polecał w superba, ale hmm,sam nie wiem, znudziłem się już s2? Jeżdżę już 3 lata s2 i może czas przeskoczyć na inną markę ? Jeżeli miałbym fundusze, może inaczej to nazwę : jeżeli miałbym ochotę zarabiać tylko na utrzymanie auta to wskoczyłbym bez zastanawiania w A6, BMW 5 , ale realistycznie podchodzę do życia i też nie mam ochoty zapieprzać po to żeby utrzymywać auto dla szpanu albo zaspokojenia swoich pragnień motoryzacyjnych.
Takie A4 to taki kompromis trochę. Nie myślałbym nawet nad zamianą auta, ale kupić autko roczne ( kto sprzedaje roczne auto ? ) z przebiegiem 18tyś, pewne w 110% bo od znajomych nie trafia się za często.
Muszę do wtorku-środy max dać znać bo nie tylko ja je chcę kupić.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

Widzę, że Ci podchodzi.

Bierz ją, ale wróć do nas w 2015 ;)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gachul »

ja bym brał... najwyżej sprzedaż za jakiś czas i kupisz SII :)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

W sumie to nie wiem po co kupiłeś wielkiego rodzinnego klocka jakim jest S2 jeśli nie wozisz z tyłu pasażera. A4 będzie akurat.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

A Ty Zubi co wozisz?
Ja też nic nie wożę, ale MDRL to jest to! Koleżanki zdumione 8-) 8-) :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: AUDI A4 B8

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja? Żonę i córę. Brzdąc ma 3 lata a kopie mnie w siedzenie (siedzi za mną). Nie mam pojęcia gdzie podziałaby nogi w aucie, które ma z tyłu mniej miejsca.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: AUDI A4 B8

Post autor: szms »

W mniejszych autach brzdąca też możesz wozić :mrgreen: :mrgreen:
A żona... zawsze i wszędzie się zmieści i będzie narzekać. :mrgreen:
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Ja dalej myślę i dumam nad A4, ale w związku z tym że biorę pod uwagę różne opcje to też zawitałem do salonu audi. No i po co jak tam polazłem :) Oczywiście zasiadłem do co lepszych furek no i .... ahhh $$$$ tylko tego mi teraz trzeba :)
W tej opcji którą mam okazję brać nówkę wyceniono po rabacie na prawie 140 tyś, więc roczne autko mógłbym wyrwać brutto ok 45 tyś taniej, a jak odliczę 6% vat to robi się ogólnie miło i przyjemnie :) Bo końcowo po odliczeniach będzie cena oscylowała w granicach 88-89 tyś.
Tak na poważnie to A4 dużo mniejsze od S2 nie jest, bo jest szersza audica jednak krótsza o około 13 cm, no i co ciekawe jak tak przeglądam rzuty obu samochodów to coraz bardziej się zastanawiam jak w Skodzie uzyskano tyle miejsca w środku ! Zwłaszcza z tyłu, na prawdę mistrzostwo.
Wracając do Audika to z przodu bardzo fajnie się siedzi, inaczej niż w S2, człowiek jest taki "opatulony", tunel środkowy idzie wyżej ( mam zawsze max obniżony fotel ), jest masywniejszy, wyświetlacz radia jest wyżej i skierowany jakby na kierowcę, no jest fajnie. Z tyłu za mną można spokojnie siedzieć, chyba że kierowca miałby 190cm to za max cofniętym fotelem jest już kiepsko. Bagażnik mniejszy, no ale suba i wzmacniacze pomieści :)
W tej wersji którą się interesuję brakuje grzania dupska, napisałem już na forum audi z pytaniem o przekładkę foteli grzanych i potem uruchomienie tego - może ktoś coś doradzi i kasa nie będzie duża jak się kupi co trzeba na allegro.

a tu potencjalny obiekt zainteresowania :

Obrazek

Kupując po takich pieniądzach to spokojnie mógłbym doinwestować autko w program ( blisko mam do aligatora, dynosoft ), myślę że ze 143KM można by 170-180KM zrobić, no i wymiana felutek na ładniejsze i większe.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: AUDI A4 B8

Post autor: forrestas »

Przy takich warunkach jakie podałeś bym się w ogóle nie zastanawiał. Druga taka okazja pewnie Ci się nie trafi (chyba, że masz więcej znajomych, którzy sprzedają roczne auta). Dobra cena, pewne źródło, mocniejszy silnik niż w dotychczasowym aucie, Dubai style :D ... wszystko na tak.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: AUDI A4 B8

Post autor: gsh »

Mam do odstąpienia kapelusz :)
Powód poniżej :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fele 18'' a wyglądają na 16'' na tym aucie.
ODPOWIEDZ