Skrzypienie na nierównościach

kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: kl »

BuryM pisze:Witam.
Mam podobny problem jak Beskit. Podczas najezdzania na nierownosci, szczegolnie krotkie garby slychac wyrazne "skrzypienie" dochodzace najprawdopodobniej z przedniego zawieszenia (byc moze to tylko lewa strona).
To samo u mnie - ASO nic nie znalazlo.
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: eX »

wiec "patent" z aso sie nie sprawdzil, skrzypi ale juz nie tak uciazliwie. nie wiedzialem o co chodzilo im z dodatkowym przymocowaniem dolotu do filtra powietrza, bo on niby tez mocno halasowal. otoz wkrecili go do pasa, metalowymi blachowkretami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jak nie zapomne to zrobie zdjecie jutro :lol:
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: JOY »

Mam to samo przy przejeżdżaniu przez garby trzeszczy przednie zawieszenie, ASO wymieniło cały stabilizator i pomogło do wieczora, co ciekawe po 2-3 garbach znika.
Na razie odpuściłem ale na wiosnę muszę coś wymysleć zanim mi gw. się skończy.
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
BuryM
Posty: 27
Rejestracja: 6 lis 2010, o 12:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: BuryM »

Witam

Pozwole sobie na odswiezenie tego watku. ASO kilka razy (niejako przy okazji usuniecia innej usterki - patrz "Sciaganie przy dodawaniu gazu") probowalo zidentyfikowac przyczyne skrzypienia przy przejezdzaniu przez garby. Najpierw podlozyli jakies gumowe podkladki pod sruby mocujace jakas poprzeczna belke. Z informacji jakie dostali wynikalo, ze w okresie wczesnej produkcji tych podkladek nie dodawano w ogole i to w trakcie eksploatacji samochodu moglo sie objawiac m.in. skrzypieniem podwozia. Teraz niby te podkladki sa dodawane standardowo, wiec jakis powod musial byc. Tak czy inaczej, dodali, pomoglo na 2 dni. Nastepnym razem wymienione zostaly jakies gumy, zdaje sie, ze na koncowkach stabilizatorow/wachaczy (przepraszam za niescislosci ale nie jestem w tej branzy fachowcem), niestety tez nie pomoglo. Zauwazylem, ze na przyklad po wyjezdzie z myjni problem na jakis czas znika, a na pewno jest troche ciszej, podobnie jest rano po wyjezdzie z garazu (aczkolwiek nie zawsze), wiec wnioskuje, ze temperatura ma tutaj jakis wplyw.
W kazdym badz razie to nie kabriolet i nie odstawie samochodu do garazu czekajac na cieplejsze dni, wiec prosilbym o jakies sugestie. Moze ktos mial juz podobny problem i udalo mu sie juz go rozwiazac.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: mrjac »

Miałem tak samo kiedyś w Fabii. Po jakimś czasie zupełnie przestałem na to zwracać uwagę. Pamiętam, że skrzypiało zimą przez wszystkie 5 lat niezależnie od przebiegu (0-280k). Teraz w Octavii i Superbie tego nie mam. Wg mnie jest to kwestia amortyzatorów - choć też nie jestem ekspertem. Może jest kilka rodzajów i jedne skrzypią inne nie. W każdym razie bankowo jak się robiło zimno to zaczynało się skrzypienie. Ale wiadomo służbowa Fabcia to nie Superb i tak nie powinno być. Jak nie zapomnę to podpytam u swoich "magików" z Łęczycy.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: JOY »

U mnie problem zniknął sam jak spadł śnieg i na razie spokój, wydaje mi się że to ma coś wspłnego z wilgotnością.
Pewnie wyjdzie jak się w marcu gwarancja skończy :(
Coś czuję że po drganiach na kierownicy to kolejny problem przerastający serwisy.
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
b_bartt
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 07:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: b_bartt »

a ja od kupna mam problem z slupkiem i tracymi drzwiami od kierowcy.. smarowali, krecili, napinali miesniami i nawet kompa chcieli podpiąć.. masakra z aso. nie wszyscy byli trzezwi na szkoleniach!! olalem to. stwierdzam ze sie wytrze albo odpadnie. pzdr
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: JOY »

Jesteś pewien że to drzwi a nie słupek ?
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
b_bartt
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 07:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: b_bartt »

dochodzi odglos z okolic zamka w drzwiach..
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: JOY »

Jak będzie cieplej to zrób 2 eksperymenty:

1. ściągnij tapicerkę i jazda testowa
2. ściągnij nakładkę słupka z ZEWNĄTRZ drzwi ( jest na 3 śrubach) i jazda testowa.

U mnie cośkolwiek się odzywało w miejscach zgrzewania plastików w tapicerce i to wszystko zalałem klejem na gorąco.

Poza tym ten nieszczęsny plastik z zewnątrz słupka powodował cykanie/pykanie - cuś takiego.
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: Subaru »

Jeśli to jest delikatne skrzypienie jak stary tapczan podczas jazdy na nierównościach to duże prawdopodobieństwo że są to gumy stabilizatora. Można je samemu wymienić nie mając kanału itp a ich koszt nie jest drogi.
b_bartt
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 07:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: b_bartt »

auto ma jeszcze 15 mies gwarancji.. aso jeszcze niech wymienia tyle ze oni nie wiedza co wymienic...
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: Arci9 »

JOY pisze: Poza tym ten nieszczęsny plastik z zewnątrz słupka powodował cykanie/pykanie - cuś takiego.
JOY, jaki właśnie plastik? U mnie słupek trzeszczy jak głupi, gdy zdjąłem osłonę to nie bardzo byłem w stanie dojść co tam tak trzeszczy, domyślałem się, że może caly mechanizm na ktorym jest pas?
Jak tylko cieplej się zrobi zamierzam z tym walczyć bo mnie kurw..a bierze :(
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: bogge »

Panowie, pytanie do właścicieli sedanów - czy korzystacie z rolety tylnej szyby? Mam w wersji Platinum rolety plastikowe na boczne drzwi (tył) i tylną szybę. Przyznam, że korzystam z tego od początku i jestem bardzo zadowolony - mniej jestem oślepiany, więc spełniają swoją rolę, ale ostatnio zauważyłem, że na nierównościach magnesy mocujące tą roletę na tylnej szybie uderzają o metal "trzymający" roletę, co powoduje nieprzyjemny hałas - też to zauważyliście, czy mam reklamować? Tak czy inaczej będę odwiedzać serwis, bo ta roletka już się nie zwija do końca jak chciałem ją schować, więc sprężyna zapewne nawaliła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Skrzypienie na nierównościach

Post autor: awdurek »

U mnie jak na razie chyba wszystko gra. Chociaż rolety tylnej wcale nie chowam :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
ODPOWIEDZ