Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: nightwatch »

Czesc, mam taki problem że przy pewnych obrotach pojawiają się dokuczliwe odgłosy pracy silnika, jakby rezonans, dodatkowe irytujące ni to brzęczenie ni to klekot. Dotyczy to zakresu obrotów ok 1200-1400, i to najczęściej przy zchodzeniu z obrotów. Silnik 2.0 tdi z DSG. Po przekroczeniu tej magicznej granicy sytuacja wraca do normy, tzn diesla słychać ale już łagodniej. Jak myślicie, co to może być?
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: noso »

mysle ze to normalne...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: Misiek Fisiek »

Przecież to diesel.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: nightwatch »

Tak, domyśliłem się że to diesel już po kilku godzinach jazdy ;)
Ale ten dźwięk to za wiele nawet jak na niemieckiego diesla. Coś terkoce jakby jakiś kawał obudowy silnika wpadał w drgania (aaa, zaczynam rozumieć - silnik się trzęsie bo tak ma, więc i reszta trząść się musi - tak?)
milmad77
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2010, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: milmad77 »

Witam
Mam podobny problem . Pojawił się po pierwszej wizycie w serwisie . Znajomy mechanik pokazał mi na "żywo " o co biega :
w pewnym zakresie obrotów wibrują osłony i części plastikowe silnika które były odkręcane w serwisie ( pewno dla jakiejś wymiany wnętrzności ;) ) . Przy okazji pokazał mi jak to tyski serwis skody "zapomina" o przykręceniu niektórych śrubek !!!
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: nightwatch »

No dobra, ale poradziłeś sobie z tym jakoś (tzn inaczej niż słuchaniem głośnej muzyki)?
MASA
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2010, o 13:02
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Moskwa

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: MASA »

Witam,

Mam ten sam silnik i ten sam problem w zakresie 1000-1400 obr. Problem pojawił się prawdopodobnie po drugiej wymianie oleju w serwisie przy 60 tys.

pozdro
MASA
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: __atomek__ »

U mnie taki rezonans słychać, ale tylko na 6 biegu przy 1200-1500 obrotów
Pozdrawiam:
Tomek
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: nightwatch »

Obejrzałem sobie w weekend osłonę silnika (tę górną) i wydaje mi się że jest słabo umocowana, tzn ma za duże luzy na śrubach mocujących. Są tam duże gumowe podkładki, ale jest to przykręcone tak że całość 'lata' po kilka mm w górę i w dół - wydaje mi się że powinno być skręcone lekko ale tak żeby nic nie latało. Na moje ucho terkoczące odgłosy pochodza właśnie stąd, wystarczy docisnąć ręką żeby było ciszej. Nie mam odpowiednich narzędzi żeby się bawić w skręcanie tego, zostawię to dla serwisu.
piotrus_pan

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: piotrus_pan »

To jest obudowa filtra powietrza. Trzeba ją dokręcać co jakiś czas. W ASO robią to na parkingu w parę chwil.
Awatar użytkownika
ZodiaK
Posty: 33
Rejestracja: 14 lip 2010, o 17:31
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Grybów - Małopolskie

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: ZodiaK »

konkretnie nie obudowa a laczenie elementow dolotu powietrza (kierownica i rury laczace), czesc ASO usztywnia te polaczenia uszczelniaczami. Da sie bez problemu rozebrac jak trzeba a nie telepie sie tak.
Awatar użytkownika
pstrykacz
Posty: 202
Rejestracja: 23 mar 2013, o 22:06
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Tychy ST

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: pstrykacz »

Właśnie po ostatniej wizycie w tyskim ASO też mi wpada w rezonans coś w komorze silnikowej tak około 1500obr/min. pewnie coś nie jest dokręcone :|
Marek.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: Vedius »

piotrus_pan pisze:To jest obudowa filtra powietrza. Trzeba ją dokręcać co jakiś czas. W ASO robią to na parkingu w parę chwil.
To w sumie obudowa :?: :?: :?:
ZodiaK pisze:konkretnie nie obudowa a laczenie elementow dolotu powietrza (kierownica i rury laczace), czesc ASO usztywnia te polaczenia uszczelniaczami. Da sie bez problemu rozebrac jak trzeba a nie telepie sie tak.
czy łączenie :?: :?:

Ma ktoś rzetelną informację na ten temat. :roll:
Awatar użytkownika
ZodiaK
Posty: 33
Rejestracja: 14 lip 2010, o 17:31
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Grybów - Małopolskie

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: ZodiaK »

ja mam CBBB i tlucze sie kierownica i rura "U" 1K0129618BK przed filtrem a konkretnie jej łączenia, kolega ma CFGB i tlucze sie mu obudowa filtra i i przeplywomierz. Wjedz do samochodu i gaz na magiczne obroty a niech ktos reką przytrzyma kolejno wymienione elementy i bedziesz wiedzial.
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Re: Głośny silnik, rezonans, w pewnym zakresie obrotów

Post autor: nightwatch »

Zgłosiłem problem z hałasującym silnikiem w serwisie skody (jednym z podwarszawskich), chłopaki zgodzili się to obejrzeć, potem poinformowali że niestety nie da się z tym nic zrobić.
Tzn podobno hałasują plastikowe elementy filtra powietrza i jest to 'znany problem' w superbach, wg serwisu po ok 2 latach te plastiki się deformują i łapią rozmaite luzy. Serwis nie chce tego naprawiać bo trzeba by było to jakoś uszczelniać lub kleić a oni nie podejmą się takiej roboty ponieważ w razie awarii mogli by byc oskarżeni np że ich uszczelnienie zostało wessane do silnika i go uszkodziło. Tak więc polecili mi udać się prywatnie do jakiegoś magika który to połata.
Szukam więc 'magika' który potrafi się tym zająć - gdyby ktoś miał z W-wy lub wschodnich okolic to pls podeślijcie info.
Swoją drogą skoro problem jest im 'znany' od wielu lat to mogli by przestać montować takie badziewie.

PS 2: czy górna plastikowa osłona silnika w Waszych wozidłach jest przykręcona na sztywno czy też ma luźne mocowanie i rusza się na wszystkie strony?
ODPOWIEDZ