[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Dziwi mnie opinia, że Passat B9 ma lepsze proporce z boku niż S4, a to przecież to samo auto, z tą samą linią boczną i tymi samymi drzwiami i szybami...
Abstrahując jednak nawet od wszystkiego, to stylistycznie, zarówno Pasek B9, jak i Superb 4, to stylistycznie krok w tył. Zero zadziora poprzednich generacji i wszystko jakieś takie rozlane i wypłaszczone. Widziałem ostatnio na żywo dwa Passsaty nowe i ta rozdziawiona paszcza jest fatalna. Ogólnie po moich pierwszych wrażeniach z S4 (choć póki co bez jazdy próbnej), spore rozczarowanie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Tomaszek1770 »

Jeździłem ostatnio Paskiem i S4 , różnic w w zawieszeniu nie zauważyłem . Przemówił do mnie Superb L&K , więc go wybrałem .
Oprócz szklanego dachu , ogrzewania postojowego i haka mam wszystko w miękkiej hybrydzie 1,5 zmieściłem się w ok 200k , więc zamówiłem i za
ok 1 mc będę szczęśliwym użytkownikiem . Wiadomo że to nie jest 2.0 4x4 ( za które musiałbym dopłacić ok 30k ), ale naprawdę po testach byłem mile zaskoczony na plus tym silnikiem . Wydaje mi się że poprzednie 1,5 było trochę mniej żwawe .
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: daro »

Ile rabatu dostales w %?
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

rowerek pisze:Dziwi mnie opinia, że Passat B9 ma lepsze proporce z boku niż S4, a to przecież to samo auto, z tą samą linią boczną i tymi samymi drzwiami i szybami...
Abstrahując jednak nawet od wszystkiego, to stylistycznie, zarówno Pasek B9, jak i Superb 4, to stylistycznie krok w tył. Zero zadziora poprzednich generacji i wszystko jakieś takie rozlane i wypłaszczone. Widziałem ostatnio na żywo dwa Passsaty nowe i ta rozdziawiona paszcza jest fatalna. Ogólnie po moich pierwszych wrażeniach z S4 (choć póki co bez jazdy próbnej), spore rozczarowanie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No pod względem stylistyki to vagowi daleko do aut włoskich czy francuskich.
Można by powiedzieć że taki vag jest poprawny politycznie i tyle.
Już nie kurak....
zaczo
Posty: 100
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zaczo »

No i ja ten poprawnie politycznie model wybrałem. Dzisiaj podpisana umowa. Jeszcze mogę zmienić kolor, bo mimo długiego myślenia wciąż nie mogę się zdecydować. Na chwilę obecną to szary graphite (zastanawiam się nad tym żółtym Ice Tea), silnik 2.0 benzyna 265 KM 4x4 (dzisiaj jeździłem dieslem 2.0 193 KM 4x4 i jakoś mnie nie powaliło. W obecnym superbie mam 2.0 tsi 190KM zrobionych programem na 246KM i się do tego przyzwyczaiłem. W dieslu mimo podobnego momentu...brak jak dla mnie mocy. Dlatego najmocniejsza benzyna to DLA MNIE jedyny słuszny wybór). Wersja L&K, skóry koniakowe, dach panoramiczny, hak z funkcją Travel Maneuvering System, pakiet Family and Business, pakiet Infotainment plus, aktywny system kontroli ciśnienia w oponach, pakiet Assisted Drive Plus, wielofunkcyjna podłoga bagażnika z organizerem, koła 19" Veritate antracytowe z połyskiem, pakiet przeglądów na 4 lata lub 80 tyś km. Krótko pisząc wszystko tylko bez Webasto bo jest mi zupełnie nie potrzebne a poza tym na chwilę obecną z tym silnikiem jest to opcją niedostępna do zamówienia.
Odbiór auta przewidziany na drugą połowę lipca także jeszcze jakaś wakacyjna trasa będzie możliwa do pokonania ;)
A tak aprop samego auta. Dzisiaj mogłem sobie nim godzinkę pojeździć i powiem Wam, że cytując klasyka "tu jest jakby luksusowo". Jest widoczny przeskok w porównaniu z obecna generacją. To naprawdę elegancko wyglądający samochód. Z zewnątrz faktycznie mocno stonowany (choć przód wygląda bardzo fajnie...a tył...no cóż o tyle projektanci zapomnieli i zrobiły to za nich dzieci w przedszkolu) to mimo wszystko ma on wnętrze, które jest wysokiej klasy. Wiem, te "żebra" mogą być dyskusyjne, ale poza tym i wygodą siedzeń i jakość skór czy plastików a także sama obsługa auta to bardzo wysoki poziom. Ale też trzeba pamiętać, że mimo ceny, superb to jednak nie jest auto premium...ale fajnie je udaje. I mam nadzieję, że szybko tego jego "premium" sam doswiadcze na co dzień czego i Wam życzę 😀.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 106
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Taka mała podpowiedź - wszyscy się jarają tym Ice Tea, więc pewnie zaraz będzie ich pełno, a do tego wg mojej opinii jest brzydki :)
Wiem, że to rzecz gustu, ale pomyśl o niebieskim cobalt, czewronym carmine lub czarnym. W nich wg mnie wygląda najlepiej podkreślając detale.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 106
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

yogibabu pisze: 22 kwie 2024, o 22:16 Škoda nigdy nie będzie volkswagenem,a Volkswagen nie będzie audi... Ect,ect..
Ja wiem,że każda Sroczka swój ogonek chwali,ale niestety taka jest prawda.

True, taka jest polityka koncernu, zawsze tak było i będzie.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

StRaDiVaRiUs pisze:Taka mała podpowiedź - wszyscy się jarają tym Ice Tea, więc pewnie zaraz będzie ich pełno, a do tego wg mojej opinii jest brzydki :)
Wiem, że to rzecz gustu, ale pomyśl o niebieskim cobalt, czewronym carmine lub czarnym. W nich wg mnie wygląda najlepiej podkreślając detale.
Napewno nie czarny, ale czerwony i ewentualnie niebieski. Taka kolejność wedleojego gustu Obrazek
Już nie kurak....
zaczo
Posty: 100
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zaczo »

StRaDiVaRiUs pisze: 23 kwie 2024, o 19:03 Taka mała podpowiedź - wszyscy się jarają tym Ice Tea, więc pewnie zaraz będzie ich pełno, a do tego wg mojej opinii jest brzydki :)
Wiem, że to rzecz gustu, ale pomyśl o niebieskim cobalt, czewronym carmine lub czarnym. W nich wg mnie wygląda najlepiej podkreślając detale.
Prawdopodobnie masz rację, ale ten szary który na chwilę obecną ja wybrałem jest kolorem, który jest także w obecnym zestawie barw w różnych skodach. Według dilera 6 na 10 samochodów marki Skoda obecnie zamawianych jest właśnie w tym kolorze...bo się podoba. I być może wybierając ten kolor okaże się, że mam Skodę identyczną jak 60% innych aut. A chciałbym tego chyba jednak uniknąć. Tym bardziej, że moja obecną SKODA jest w podobnie ciemnym kolorze. No ale jeszcze zobaczę. Mam czas do końca majówki.
A co do kolorów zaproponowanych przez Ciebie. Czarny i niebieski widziałem "na żywo" na tych Superbach i niestety je skreśliłem. To oczywiście rzecz gustu, więc wypowiadam się tylko za siebie. Nad czerwonym myślałem ale tak samo jak tego żółtego nie widziałem ich na żywo i tu jest problem. Z drugiej strony czerwonego nie chce niestety moja szanowna małżonka (mimo, że też widziała go tylko na zdjęciach i filmach) ale według jej kobiecego "oka", czerwień nie pasuje do koniakowego wnętrze (lub odwrotnie jak kto woli). Tak więc na razie jest zamówienie na szary a potem pomyślę. Może do tego czasu w którymś z pobliskich salonów pojawi się superb w czerwieni lub żółci.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 106
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Faktycznie, do koniakowej skóry czerwony może nie pasować. Wziąłbym czarną, bo w szarości SIII wygląda na wersję podstawową, więc tu może być podobnie, jak 60% klientów to wybiera. Na plus czerni będzie też wyeksponowanie wersji L&K, bardziej eleganckiego połączenia nie ma, no może właśnie tylko ten niebieski cobalt jak się doda chromy ;)
Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Tomaszek1770 »

A ja zamówiłem właśnie w tym kolorze żółtej mrożonej herbaty . W ostatni weekend miałem do dyspozycji Superba właśnie w tym kolorze . Szczególnie w słońcu ten kolor wygląda obłędnie , w cieniu wpada trochę w taką zieleń , ale też ładną . Wybrałem wersję Liftback i może taka limuzyna w ciemnym kolorze "czarnym" lub grafitowym wygląda poprawnie-elegancko , ale myć go codziennie żeby był czysty , to mi się nie chce . Jedna przejażdżka po deszczu i jest cały syfiasty . A na takim srebrnym lub "złotym" to kompletnie nic (kurzu , czy brudu po deszczu ) nie widać . A srebrne już miałem i mi się znudziły Oczywiście to rzecz gustu .
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Przeglądając otomoto zauważyłem być może ciekawą/interesującą rzecz dla zainteresowanych S4.
Zamawiając te 'ohydne', niemal pełne felgi, można zdjąć te plastikowe aero kapsle i rzecz wygląda zupełnie inaczej ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Tomaszek1770 »

Też te ohydne "plastikowe aero kapsle" mi się nie podobają . Bez nakładek wyglądają o wiele lepiej .Ja zamówiłem te podstawowe w wersji L&K"18" Belatrix aero antracytowe z połyskiem , bo akurat mi się te podobają . Ale to rzecz gustu .
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 106
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Tomaszek1770 pisze: 23 kwie 2024, o 22:53 A ja zamówiłem właśnie w tym kolorze żółtej mrożonej herbaty . A na takim srebrnym lub "złotym" to kompletnie nic (kurzu , czy brudu po deszczu ) nie widać . A srebrne już miałem i mi się znudziły Oczywiście to rzecz gustu .
Wszystko jest kwestią gustu. Kiedyś była moda na srebrny kolor, bo też nie było widać brudu i jest to bez dwóch zdań praktyczne. Sam powiedziałem sobie kiedyś, że nigdy nie kupię prywatnie białego auta (awersja przy jeździe białymi służbówkami), bo widać na nich wszystko jak na białej kartce.

I kupiłem białe auto, które po umyciu jakoś wygląda, jest eleganckie. Myjnia za 10 zł co tydzień na szybko nie rujnuje portfela, a mam od razu czyste szyby, wycieraczki, dywaniki, felgi i auto dobrze się prezentuje.
Jak kupisz auto, na którym nie widać brudu, to będziesz jeździł brudnym i będzie to widać, ale najmniej na lakierze.
Jeśli ten kolor faktycznie mega Ci się podoba, bierz. Ale jeśli patrzysz na to, że nie widać brudu, to trochę słabo będzie wyglądało nowe auto za 200k, którego nie chce Ci się myć i kupiłeś kolor dla praktyczności.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 106
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

rowerek pisze: 23 kwie 2024, o 23:26 Zamawiając te 'ohydne', niemal pełne felgi, można zdjąć te plastikowe aero kapsle i rzecz wygląda zupełnie inaczej ObrazekObrazek
Wg mnie z tymi kołpakami idealna felga na zimę.
ODPOWIEDZ