[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Bo jest też rynek na auta typa Tesla Y/X/S, BMW iX/i5, Mercedes EQS/EQE itd. Małe autka typu Zoe, elektryczny Fiat 600 świetnie schodzą szczególnie w bogatszych krajach, więc ludzie patrzą też na taką Teslę 3 LR, która ma duży zasięg, zajebiste osiągi, bardzo dobre wyposażenie i po dotacji kosztuje około 200k. Za 200k kupisz gołego nowego Passata z napędem na przednią oś o osiągach autobusu ZTM.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Chętni się znajdą na każde auto, oczywiście. Choć tu też rynek na szczęście weryfikuje. Elektryki od merca, to kompletna padaka, sam merc przyznał, że muszą je zrobić na nowo. Największy możliwy środkowy palec dostało nowe C63 z marnym R4 pod maską, którego sprzedaż można policzyć na palcach jednej ręki (są dealerzy, nawet w DE, którzy nie sprzedali ANI JEDNEJ sztuki).

Jeszcze wracając do tych 'dobrze' trzymających się spalinówek - ile wersji silnikowych było w poprzednich BMW 5 i 7, a ile teraz?

Przejście na elektryki przez producentów nie jest motywowane wolą kupujących, tylko musem sprostania normom emisji liczonej dla całej gamy modelowej. Inaczej potężne kary.
Niektóre kraje dodatkowo idą jeszcze dalej i na swoich rynkach jeszcze bardziej je zaostrzają i to czasami do monstrualnych rozmiarów. Francja wprowadziła podatek ekologiczny i np. YARIS GR kosztuje wyjściowo 46-49k euro. Podatek ekologiczny za takiego Yarisa GR? Uwaga, usiądźcie, 46 TYSIECY EURO za manuala i 60 TYSIĘCY EURO za automat. Tak, suma to 92 tysiące euro za manual i 109 tysięcy auto za automat. Który producent zdecyduje się na oferowanie swoich aut konwencjonalnych na takich warunkach? To jest siłowe wymuszanie zmian, bo ktoś sobie tak wymyślił.

Taką analogię mam, nie wiem czy super trafną, ale tak mi się skojarzyło. PiS też chciało ustawą zlikwidować biedę i wywalili minimalną w kosmos. Skutek? Wiadomości z ostatnich dni - levis w likwidacji, Michelin zwalnia kilkaset osób itd. Z elektrykami podobnie. Ma być 'czysto' i elektrycznie, a że fundamentów pod to nie ma? Na papierze pomysł wygląda przecież dobrze. Skończy się tym, że ludzie bez pv będą pod blokiem stali i na dynamo pedałowali, żeby prąd wytrzasnąć. Albo będą zapisy na nielicznych stacjach ładowania na dwa tygodnie w przód. Nie jesteśmy gotowi na masową przesiadkę na elektryki i jeszcze długo nie będziemy. Albo sobie ktoś na górze zda z tego sprawę, albo będą nieźle jaja.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


Maliniak
Posty: 605
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

Dokładnie. Infrastruktura leży i kwiczy. Jaki % wszystkich aut stanowią elektryki? Pomyślcie co będzie jak każdemu każą się przesiąść. Owszem, infrastruktura będzie coraz lepsza, ale to nadal jakiś nierealny pomysł. Skąd ten prąd wziąć? To są jakieś chore wymysły pseudoekologów. Przyszła nowa moda, jest na czym zarabiać to pompują banieczkę. Rozumiem postęp, przyszłość itd., ale to trzeba robić z głową, a nie na hura. Jak na razie idea małych elektrycznych aut, skuterów itp. do miasta jest jak najbardziej rozsądna, ale elektryczne suvy to jakieś nieporozumienie. I tak, zasięg jest bardzo ważny dla większości użytkowników tak jak teraz istotne jest spalanie. To nie ma być dodatkowy samochód, jak wspomniany mały miejski elektryk, a jedyne auto w rodzinie ;)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Dodatkowo należałoby właściwie do tematu aut elektrycznych i całej energetyki włączyć całą... 'budowlankę'. Parlament Europejski przegłosował przecież w zeszłym miesiacu nowelizację prawa/dyrektywy budowlanego (wiążące na terenie całej UE), zgodnie z którą KAŻDY nowo budowany budynek użyteczności publicznej ma mieć obowiązkowo instalację PV od 2028 roku, a KAŻDY nowo budowany budynek mieszkalny od 2030 roku (o ile jest to technicznie wykonalne itd.). To ja się po raz kolejny pytam - jakim cudem to ma działać? Jak już teraz latem wyłączają farmy i domowe instalacje pv bo instalacja nie wyrabia i nie ma co z tym prądem robić? Myślicie, że w 5 lat da się to nadgonić? To ja Wam odpowiem, żebyście nie musieli się zastanawiać. Nie da się.
Mieliśmy dłuuugie LATA na to, by zająć się tematem, ale łatwiej było sprzedawać prawa do emisji za grube miliardy i rozdawać ludziom kiełbasę wyborczą. To teraz będziemy mieli...

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13603
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Enriquez »

Patrząc z dalszej perspektywy - siłowe wprowadzanie elektryków w Europie, może mieć podłoże w chęci uniezależnienia się od paliw kopalnych od kacapów czy beżowych. Dziwi mnie natomiast akceptowanie tego faktu przez Niemcy, przecież u nich połowa gospodarki stoi na motoryzacji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Widocznie Niemcy przestali mieć tak dużą siłę przebicia jak mają teraz Chińczycy. Też są głosy (wydają się uzasadnione jak się zastanowić), że lobby elektryczne jest od nich. Europa oddając całe swoje know-how przenosząc produkcję do Chin wychodowała sobie 'potwora'. Produkcja baterii i elektryków u nich jest na wyższym poziomie, do tego przez bliskie kontakty z Koreą Północną mają swobodny dostęp do metali ziem rzadkich (nie wszyscy wiedzą, że Kim ma drugie na Świecie ich zasoby). Dodając do tego gospodarkę tak faktycznie centralnie sterowaną, zależną od partii, zdolną do 'poświęceń' i myślenia długofalowego (tego im nie można odmówić - mają cierpliwość) możemy mieć scenariusz ich ekspansji na europejskich rynkach, po cenach dumpingowych. Wykoszą europejskich producentów, a później mają monopol.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2357
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: siemi1 »

Już jest mowa ze Dofinasowany przez panstwo BYD ma gigantyczne dotacje, większe niz inni w CN, zobaczycie stsnie siento co z Panelami fotowoltaicznymi, ze byli producenci niemieccy a biznes zamkneli bo chiny ich wygryzły.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13603
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Enriquez »

Powinniśmy sobie jeszcze większe ograniczenia wprowadzić. Chińczyk tylko się będzie cieszył - u nich nie ma czegoś takiego, że ekologia itp. Na pierwszym planie biznes a dopiero później można myśleć o duperelach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Tomaszek1770 »

Koledzy , załóżcie nowy wątek na forum o elektrykach . Tu powinien obowiązywać aktualny temat : "2023 kiedy premiera i co o nim wiemy" i jak się nie mylę to "SUPERBA" ... bo już sam się pogubiłem ???
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Racja, teraz tylko info o S4, o elektromobilnosci można inny wątek utworzyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
criav
Posty: 30
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Wracając do meritum tego tematu, to w niemieckim i czeskim konfiguratorze Skody są już silniki 2.0 4x4 265KM. W Czechach koszt silnika dokładnie taki sam jak 2.0 TDI 4x4, w Niemczech benzyna o 500 Euro tańsza od diesla, czyli nie jest źle. Spodziewałem się jeszcze gorszych cen. Póki co w PL brak ceny.

2.0 benzyny 265 KM nie można wybrać w bazowej wersji Essence.
artho
Posty: 1117
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Tomaszek1770 pisze: 17 kwie 2024, o 22:46 Koledzy , załóżcie nowy wątek na forum o elektrykach . Tu powinien obowiązywać aktualny temat : "2023 kiedy premiera i co o nim wiemy"
Akurat PREMIERA S4 została już wyczerpana 😛
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Szkoda że zabrali widoczne wydechy w 2.0 265KM.

Ogólnie mialem już dwa podejścia do macania S4 i kurcze nie wiem, jakoś mnie nie przekonuje jako całość. Wizualnie mdłe (przód tylko fajny), w środku w kilku miejscach zrobiony gorzej niż S3, ta tylna kanapa zwyczajnie dla mnie niewygodna, smart dials laguje, a same pokrętła pracują nieadekwatnie do klasy i ceny. Co jeszcze mnie mega drażniło, to paski oswietlenia ambiente na dekorach drzwiowych. Jak są wyłączone, to to jest plastikowy białawy pasek. W S3 jest on jednak wciśnięty w krawędź dekorów, dodatkowo w załamanie boczków i to zupełnie nie rzuca się w oczy. W S4 mamy chamskie plastikowe paski na samym szczycie dekoru, przez sam jego środek. Taniooo to wygląda, że szok.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1117
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Mnie najbardziej interesuje jak jeździ, czyli czy zawieszenie wreszcie nadąża nad masą. Szkoda, że to niestety jest trudne do wychwycenia nawet podczas jazdy próbnej.
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 128
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: AndrzejD »

criav pisze: 18 kwie 2024, o 07:52 Wracając do meritum tego tematu, to w niemieckim i czeskim konfiguratorze Skody są już silniki 2.0 4x4 265KM. W Czechach koszt silnika dokładnie taki sam jak 2.0 TDI 4x4, w Niemczech benzyna o 500 Euro tańsza od diesla, czyli nie jest źle. Spodziewałem się jeszcze gorszych cen. Póki co w PL brak ceny.

2.0 benzyny 265 KM nie można wybrać w bazowej wersji Essence.
W Czechach sa ceny i to wszystko. Wczoraj bylem w Pradze w salonie Skody myslalem ze obejrze wersje liftback a tam dopiero od poniedzialku w salonach beda Superby i Kodiaqi do ogladania.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Renault Laguna III Grandtour 2.0 DCI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
ODPOWIEDZ