KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: abdzio »

krzynol pisze: 27 cze 2023, o 08:44
abdzio pisze: 19 cze 2023, o 10:00 Witam panowie.
Mam malutki problem z klapą bagażnika, a mianowicie otwiera mi się podczas wrzucania wstecznego. Już mnie szlak trafia :D
Może ktoś już miał takie cudo i będzie w stanie pomóc bo byłem już u trzech mechaników ( przynajmniej z nazwy) u mnie i nie wiedzą co to może być.
skrzyni automatyczna?
Znasz może powód?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: krzynol »

no to skrzyni podaje sygnał bez czujnika do BCMa
cosik z wiązką sie dzieje zapewne w klapie
Awatar użytkownika
pawellier
Posty: 70
Rejestracja: 4 sty 2023, o 16:46
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza PL, Tranby NO

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: pawellier »

Cześć, ja z takim pytaniem czy tylna klapa z ss2 przedlifta pasuje do polifta kombi? moja zgniła pod światełkiem i nie ma sensu tego łatać
przybora
Posty: 70
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: przybora

Elektryczny siłownik klapy tylnej kombi

Post autor: przybora »

Panowie mam problem z siłownikiem klapy tylnej, regularnie go lutuje i naprawiam ale potrzebuje białej kostki i pinów jak na foto zaznaczonej w kółku lub całej nowej płytki np pochodzącej z zepsutego siłownika. A może macie informację czy można cały przewód z tą zieloną płytka kupić gdzieś ?
Obrazek
KATORGA
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2022, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Sebastian

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: KATORGA »

Panowie z innej beczki. Te zabezpieczenia na siłowniki elektryczne jak na zdjęciu poniżej zakłada się je na siłownik przed wciśnięciem na zaczepy w klapie czy dopiero po osadzeniu siłowników w klapie? Kupiłem używane elektryczne bo wcześniej poprzedni właściciel wymienił na zwykłe. Nie mogłem ich nabić na te zaczepy chyba że, trzeba więcej siły? Powyciągałem te zabezpieczenia, tak siedziały że musiałem je prostować potem na imadle bo tak się porozciągały xD. Nie wiem jak się teraz za to zabrać.

Ma ktoś takie może na sprzedaż w razie czego ? ;D
Załączniki
384028924_612218377653165_3247110271405927985_n.jpg
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: fabek »

Zdejmujesz zawleczkę i ściągasz siłownik.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
KATORGA
Posty: 8
Rejestracja: 9 paź 2022, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Sebastian

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: KATORGA »

Siłowniki mam ściągnięte, chodzi o to czy zakładać teraz zawleczki przed osadzeniem na klapie czy po?
Sprzedający mi napisał ze ściągał siłowniki bez ściągania zawleczek... xd
Serghio
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2023, o 17:52
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: Serghio »

Witam mam taki problem z klapą bagażnika w moim SS2 Fl kombi, klapa bagażnika nie reaguje na żaden przycisk otworzyć ręcznie można ją, na wyświetlaczu FIS cały czas widoczne jest jak gdyby klapa była otwarta, ale żadne oświetlenie bagażnika nie działa jedynie działają żarówki od tablicy rejestracyjnej. Ktoś ma pomysł co by to mogło być ? Aa dodam jeszcze że słychać jak by domykanie klapy pracowało
rafalek
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2023, o 18:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: rafalek »

Witajcie mam problem z domykaniem klapy. Mianowicie górny rygel bez problemu mogę wcisnąć palcem i wtedy dolny rygiel elektronika domyka a jeśli zamykam klapę i nawet dociskamy nie domyka , jak wejdę do bagażnika i dociskamy to widzę jak Dolny rygel porusza się do dołu i nie wciska górnego tego co na klapie jest
Awatar użytkownika
Roni
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2018, o 18:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Warszawa

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: Roni »

Witajcie , dotknęła mnie dziś usterka klapy bagażnika , ale może opiszę sytuację ...

Dzisiaj w robocie auto stało otwarte w garażu ,podszedłem do niego aby schować coś do bagażnika , kliknąłem w klapie "klamkę" aby otworzyć ele klapę i się normalnie otworzyła , niestety ale już nie chciała się zamknąć , po chwili zorientowałem się że kluczyków nie mam przy sobie ( zostały w szafce w innej części budynku) , poszedłem do auta z powrotem z kluczem ale klapa bagażnika nadal nie reaguje na guzik w klapie do zamykania. Ręcznie zamknąłem klapę ale na teraz czy to z pilota , klamki , guzika z konsoli klapa otwiera się tylko powiedzmy ok 40 cm i staje (za każdym razem) jak nacisnę zamykanie w klapie to się zamyka i zamek rygluje , podczas otwierania zapala się podświetlenie bagażnika , co któryś czas przy otwieraniu zapala się światło ale pokrywa minimalnie wyżej pójdzie i światło w bagażniku gaśnie i wtedy guzik zamykania nie reaguje.
Próbowałem ręcznie podnieść klapę ma maxa i guzikiem zaprogramować wysokość podnoszenia ale po tym jak usłyszę sygnał programowania nic się nie dzieję guzik nie działa zamykania i nadal nie ma podświetlenia bagażnika.
Macie pomysł co to może być ? czy coś się rozjechało przez otwieranie/zamykanie bez pilota ? czy to zupełny przypadek i zwaliło się coś innego ?
Awatar użytkownika
rocker
Posty: 185
Rejestracja: 22 maja 2017, o 06:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zabrze

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: rocker »

czołem Panowie, jeśli tu ktokolwiek jeszcze zagląda.
Po 12 latach moja klapa zaczęła świrować. Otwiera się spoko, z pilota czy z guzika z klapy. Problem pojawia się przy zamykaniu, schodzi do ok 30% zamknięcia i koniec, trzeba ręcznie dokończyć robotę. Wydaję mi się że to wina siłowników, szkoda mi kasy na nowe dlatego szukam kogoś kto to zregeneruje, najlepiej na Śląsku. Jak trzeba będzie wysłać to też tak zrobię, swoją drogą szukałem namiarów na Łukasza z Torunia ale jego profil na FB już nie działa, odezwałem się na YT ale od 4 lat nic nie wrzucał.
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: KLAPA BAGAZNIKA SKODA SUPERB II - temat zbiorczy

Post autor: abdzio »

abdzio pisze: 4 lip 2023, o 04:40
krzynol pisze: 27 cze 2023, o 08:44
abdzio pisze: 19 cze 2023, o 10:00 Witam panowie.
Mam malutki problem z klapą bagażnika, a mianowicie otwiera mi się podczas wrzucania wstecznego. Już mnie szlak trafia :D
Może ktoś już miał takie cudo i będzie w stanie pomóc bo byłem już u trzech mechaników ( przynajmniej z nazwy) u mnie i nie wiedzą co to może być.
skrzyni automatyczna?
Znasz może powód?
Tak jak pisał Krzynol, była walnięta wiązka w klapie, dpiero tydzień temu zrobiłem :D
ODPOWIEDZ