Android Auto - bez kabla

Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

HansHawk pisze: 30 lis 2023, o 18:08 Jakie radio w aucie? Jaki telefon?
WiFi Direct to połączenie bezpośrednie między dwoma urządzeniami. Zazwyczaj telefony sugerują odrzucenie takiego połączenia, bo urządzenie z którym się łączymy "nie ma połączenia z Internetem", pojawia się komunikat z zapytaniem, czy łączyć nadal mimo to? Trzeba zaznaczyć tip "zawsze" i kliknąć TAK. Może być tak, że Kolega w swoim telefonie ma gdzieś zapisane ustawienie, żeby zawsze odrzucać takie połączenie.
Ale kluczem do połączenia jest protokół BT. Bo to on wymusza następnie połączenie przez WiFi Direct z urządzeniem, nawet jeśli tego nie widać.

Napisał Kolega, że udaje się wejść do ustawień urządzenia, rozumiem, że przez stronę 192.168.50.2.
Niech Kolega wrzuci screena z ustawień oraz wersję firmware.
Znalazłem informację w necie, żeby nie korzystać przy tym z przeglądarki Chrome, bo są z nią problemy - i faktycznie, ostatnio nie dało się pobrać aktualizacji przez Chrome.

Czasem przejście przez konfigurację może sprawiać problemy, ale warto - bo urządzenie działa naprawdę genialnie, a opóźnienia wynoszą zaledwie 500ms, a co za tym idzie, są praktycznie niezauważalne.

Polecam przeczytać:https://carlinkitcarplay.com/blogs/wire ... d-settings w całości.
Bolero MIB2, telefon to Huawei P30.
Problem w tym, że jak nacisnę, że ma "połączyć mimo to" internetu nie ma bo chociaż jest włączony WiFi+ i w opcjach programisty wymuszone użycie transmisji podczas połączenia WiFi. Jak anuluje, lub zignoruje komunikat to łączy się niby bo AA się włącza w radiu, ale w konfig nie mogę wtedy wejść przez przeglądarkę. Update robiłem Operą i rzekomo jest aktualne.
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

Jeśli masz aktualizację z 10.2023 to masz aktualny soft.
W takim razie "zapomnij sieć" WiFI Autolink i sparuj telefon z urządzeniem Bluetooth Autolink,
CarLinkit 5.0 wykorzystuje BT jako mostek i sam łączy się przez WiFi Direct.
Bez aktywnego połączenia Bluetooth Carlikit 5.0 z telefonem urządzenie w ogóle się nie połączy z samochodem i Android Auto nie pojawi się na wyświetlaczu Bolero. Sprawdź też czy nie namieszałeś w ustawieniach Carlinkit 5.0 - przy niektórych ustawieniach w ogóle nie chce działać - wiem, bo testowałem na różnych nastawach. Najlepiej zresetuj ustawienia do domyślnych, albo ustaw tak jak u mnie - moje aktualna, działająca konfiguracja (poza Media Delay, które wczoraj zmieniłem na minimum, czyli 300ms i też działa ok)

Kod: Zaznacz cały

https://1drv.ms/i/s!AgdTAz-fYqpvhKkeNVJt3-AUUo_EZg

Kod: Zaznacz cały

https://1drv.ms/i/s!AgdTAz-fYqpvhKkf37uRsGfOX2gStg
Sorry za linki, ale obrazki chyba nie działają na forum.
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

Tak, soft mam 2023.10.14. 1711. Po pracy spróbuję tych opcji o których piszesz, chociaż wydaje mi się, że przy samym BT nie chciał mi się AA odpalić, ale mogę się mylić 😉
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

Zrobiłem już chyba wszystko co możliwe. Nadal się czasem zawiesza, czasem przycina, a czasem wgl potrafi zresetować bolero. Doczytałem, że to ustrojstwo potrzebuje Android 11 minimum, więc może to kwestia starego telefonu bo P30 ma 10tke 🤷‍♂️ Zostaje póki co kabel, dopóki nie zmienię smartfona na jakiś świeższy 🤗
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

A może to kwestia kabla? Próbowałeś zmienić kabel od Carlinkit?
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

Próbowałem z oryginalnym jak i z tym który śmiga pod telefonem 🤷‍♂️
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: polowiec »

Pieczar155 pisze: 2 gru 2023, o 12:07 Zrobiłem już chyba wszystko co możliwe. Nadal się czasem zawiesza, czasem przycina, a czasem wgl potrafi zresetować bolero. Doczytałem, że to ustrojstwo potrzebuje Android 11 minimum, więc może to kwestia starego telefonu bo P30 ma 10tke 🤷‍♂️ Zostaje póki co kabel, dopóki nie zmienię smartfona na jakiś świeższy 🤗
To moze byc kwestia androida. Właśnie chyba od 11 dopiero było wbudowę w menu bezprzewodowy Androidauto.
Awatar użytkownika
HansHawk
Posty: 73
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 17:59
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: HansHawk »

Tak, to może być to.
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

Odkopuje temat, z racji zmiany telefonu. Teraz mam Galaxy S23, niby łączy, ale potrafi zerwać. Innym razem nie łączy wcale. Generalnie to już trzeci adapter i wciąż nie spełnia to swojej funkcji tak jak powinno 🤷‍♂️
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: polowiec »

Pieczar155 pisze: 22 mar 2024, o 11:47 Odkopuje temat, z racji zmiany telefonu. Teraz mam Galaxy S23, niby łączy, ale potrafi zerwać. Innym razem nie łączy wcale. Generalnie to już trzeci adapter i wciąż nie spełnia to swojej funkcji tak jak powinno 🤷‍♂️
Cos masz chyba z radiem albo caly czas zle cos robisz. Kilku znajomych ma tez carlikit 5 i smiga to pieknie. Zero zrywania nawet podczas kilkugodzinnej jazdy na navi.

Zrób tak jeżeli nie robiłeś:
1. odparuj telefon od radia (nie androidauto tylko z radia skody).
2 zapomnij w BT autokit
3 zapomnij siec wifi autokit

Teraz wyszukaj w BT autokit. Sparuj. Po chwili wskoczy siec wifi autokit (wifi jest dla androidauto, dane komórkowe tylko LTE). Cala komunikacja leciu po wifi. Mozesz jeszcze wejsc w ustawienia carlinka i wlaczy, jezeli nie masz, wifi5
Nie paruj BT do radia, ma byc tylko do autokit_***. Galaxy S23 pieknie smiga z tym boxem carlikit 5.0

A i koniecznie inny kabel. ten z zestawu to lipa. Dobry 30cm, mozna kupic nawet ORI VW ale cena kosmos.
https://allegro.pl/oferta/kabel-ladujac ... 2508275160
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

Absolutnie nie twierdzę, że nie jest tak jak mówisz. Nikt nie jest nieomylny. Będę jeszcze próbował różnych opcji,w tym tych o których wspominasz i byćmoże w końcu dojdę do płynnego działania. Będę meldował na bieżąco, żeby zostawić wskazówki kolejnym zainteresowanym 🙂
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: polowiec »

Pieczar155 pisze: 22 mar 2024, o 21:34 Absolutnie nie twierdzę, że nie jest tak jak mówisz. Nikt nie jest nieomylny. Będę jeszcze próbował różnych opcji,w tym tych o których wspominasz i byćmoże w końcu dojdę do płynnego działania. Będę meldował na bieżąco, żeby zostawić wskazówki kolejnym zainteresowanym 🙂
Musi dzialac. :)
To bardzo dobry adapter.
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Sdss »

Adapter z Ali za 50zl iPhone i działa , z samsungami same problemy.
Awatar użytkownika
Pieczar155
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2023, o 10:19
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: Pieczar155 »

polowiec pisze: 22 mar 2024, o 21:26
Pieczar155 pisze: 22 mar 2024, o 11:47 Odkopuje temat, z racji zmiany telefonu. Teraz mam Galaxy S23, niby łączy, ale potrafi zerwać. Innym razem nie łączy wcale. Generalnie to już trzeci adapter i wciąż nie spełnia to swojej funkcji tak jak powinno 🤷‍♂️
Cos masz chyba z radiem albo caly czas zle cos robisz. Kilku znajomych ma tez carlikit 5 i smiga to pieknie. Zero zrywania nawet podczas kilkugodzinnej jazdy na navi.

Zrób tak jeżeli nie robiłeś:
1. odparuj telefon od radia (nie androidauto tylko z radia skody).
2 zapomnij w BT autokit
3 zapomnij siec wifi autokit

Teraz wyszukaj w BT autokit. Sparuj. Po chwili wskoczy siec wifi autokit (wifi jest dla androidauto, dane komórkowe tylko LTE). Cala komunikacja leciu po wifi. Mozesz jeszcze wejsc w ustawienia carlinka i wlaczy, jezeli nie masz, wifi5
Nie paruj BT do radia, ma byc tylko do autokit_***. Galaxy S23 pieknie smiga z tym boxem carlikit 5.0

A i koniecznie inny kabel. ten z zestawu to lipa. Dobry 30cm, mozna kupic nawet ORI VW ale cena kosmos.
https://allegro.pl/oferta/kabel-ladujac ... 2508275160
Zrobiłem wszystko jak napisałeś i nadal nie łączy. Czasami od strzała, innym razem choćbym caly dzień siedział w aucie to nie zatrybi.
20240403_131115.jpg
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Android Auto - bez kabla

Post autor: pab567 »

Motorola MA1 i zero problemów

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ