Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

BartekZ
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2024, o 18:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Bartlomiej

Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: BartekZ »

Witam, SSIII 2.0 TDi 150km dsg, zauważyłem ostatnio że np gdyż stoję na światłach lub pod domem z wrzuconym D i trzymam auto hamulcem to pracuje tak jakby chciał ruszać ale nie może bo trzymam hamulec, obroty nie wzrastają ani nic. Jest to taka lekko głośniejsza praca silnika lecz trzeba się dobrze wsłuchać, jak wrzucę w tym momencie na N to ustaje. Co to może być ? Miał ktoś podobny przypadek ? Nie ma żadnych metalicznych dźwięków ani stukania ani jakichś wibracji.
Maliniak
Posty: 602
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: Maliniak »

To nie jest normalny efekt tego, że jesteś na biegu? ;) A jak wciśniesz hamulec mocno do końca? Powinna być odczuwalna różnica.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: polowiec »

Dokladnie. Pedal hamulca jest dwustopniowy. Wcisniety nie do konca to auto ma ok 1000 obrotów i jest to dla niego tryb przyhamowania. Mocniej wdepniesz, obroty spadaja na ok 700 i juz nie powinien ruszac.

Przy ruszaniu odwrotnie. Puszczasz po woli hamulec i obroty wzrastaja do 1000 i auto zaczyna jakby ruszac, ale trzyma jeszcze hamulec. Dlatego ladnie plynnie rusza.
BartekZ
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2024, o 18:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Bartlomiej

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: BartekZ »

Jak trzymam hamulec to jest jakby 700 obrotów, ale czuć jakby takie delikatne wibracje jakbym go przyduszał tym hamulcem a jak wrzucę N to obroty są te same ale dźwięk znika. Tylko no że to nie są takie typowe wibracje tylko nie wiem jak nazwać ten dźwięk, z zewnątrz go nie słychać tylko czuć w środku. Pierwszy raz mam dsg więc może ten typ tak ma a może dwumasa, mam już 123k nalotu. Tak samo zauważyłem dziwne dźwięki przy skręcie tak jakby pukaniu z prawej strony i lekkim pukaniu z tyłu też z prawej. Czytałem gdzieś na forum że ten typ tak ma i że jest jeszcze dużo takich dziwnych stukow puków itp do których trzeba się przyzwyczaić :)
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: komoornik »

A sprawdź jeszcze chwilowe spalanie - na D i N.

Jak dla mnie może być wadliwy zawór który odpowiada za wysprzęglenie - dosyć pospolity problem w S Tronic (w DSG pewnie podobnie).
BartekZ
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2024, o 18:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Bartlomiej

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: BartekZ »

Byłem dzisiaj w serwisie, Pan stwierdził że on nawet tego nie odczuł dopóki tego nie powiedziałem dodatkowo zauważył że to samo występuje z wrzuconym R więc prawdopodobnie jest to normalne zachowanie.
BartekZ
Posty: 5
Rejestracja: 29 lut 2024, o 18:58
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Bartlomiej

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: BartekZ »

Aczkolwiek dalej coś mi nie pasuje bo sprawdziłem tak jak mówiłeś po spalaniu to jak mam na D i trzymam hamulec to mam spalanie 0,7 na godzinę na R tak samo a jak wrzucę N to jest 0,5-0,6
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana dźwięku po wrzuceniu na N

Post autor: komoornik »

To różnica niewielka, jak zawór srogo niedomaga to potrafią być znacznie większe różnice ;)
ODPOWIEDZ