Paliwo wypływa z wlewu paliwa

athelon
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2023, o 08:13
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Paliwo wypływa z wlewu paliwa

Post autor: athelon »

Witam, jestem szczęśliwy posiadaczem Skody Superb 3 2.0 TSI 280km. Jednakże przedwczoraj miałem niecodzienne zdarzenie, poczułem zapachu benzyny i po szybkim rozpoznaniu okazało się że paliwo sączy się z wlewu paliwa, po odkręceniu korka wlewu widać jak powoli wypływa. Po przejechaniu ok 2km po odkręceniu wlewu korek prawie wyskoczył, ale temat się uspokoił. Czy miał ktoś podobną sytuację i ewentualnie jak sobię z nia poradził lub ewentualne sugestię co do rozwiązania tematu? Nadmienie że bak był dokładnie w połowie pełny, a temperatura powietrza ok 30 stopni.
Pozdrawiam serdecznie czekając
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Paliwo wypływa z wlewu paliwa

Post autor: fabek »

Wygląda na to, że odpowietrzenie par paliwa w zbiorniku nie działa prawidłowo. Podepnij vcds to się okaże.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
RadeR
Posty: 23
Rejestracja: 17 lut 2023, o 10:15
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Radosław
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Paliwo wypływa z wlewu paliwa

Post autor: RadeR »

A ja miałem taką sytuację… w baku mniej niż połowa paliwa, podjeżdżam na stację, chcę zatankować a paliwo się wylewa i niby pod korek zatankowane a wiem że napewno tak nie jest, bo przejechałem kilkaset kilometrów … ktoś miał podobny przypadek ?
slonik_lomza
Posty: 23
Rejestracja: 8 mar 2023, o 13:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 223/457
Lokalizacja: Poznań

Re: Paliwo wypływa z wlewu paliwa

Post autor: slonik_lomza »

@RadeR miałem to samo przed świętami. Przy tankowaniu pistolet praktycznie od razu zaczął odbijać i nie szło zatankować, po zmianie dystrybutora zauważyłem, że paliwo stoi pod sam korek. Wróciłem do domu ~5 km w korkach i pod domem odkręcając korek było słychać zasysane powietrze. W baku było podciśnienie. Wygląda na to, że przytkało się odpowietrzenie. Po tym pojechałem ponownie na stację i dało się zatankować normalnie. Od tamtego czasu tankowałem chyba 3 razy i bez problemów.
ODPOWIEDZ