usterka ciężka do nazwania

Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Mej »

Sadur pisze:To co robic, jak 2 elektryków powiedziało że póki błąd się nie pojawi to oni nie są w stanie nic poradzić?
Po pierwsze zmienić elektryków (serio). Tych dwóch albo są patentowymi leniami i nie chce im się szukać usterki, albo nie widzą jak się do tego zabrać. W obu przypadkach nie są warci twojej kasy ani zaufania.

Z drugiej strony trochę ich rozumiem, bo jeśli (??) pojechałeś do nich tylko z własnym opisem problemu ale wcześniej ktoś wykasował błędy (??), to rzeczywiście nie mają teraz ani jednego drogowskazu w jakim kierunku w ogóle prowadzić poszukiwania (ale też nic ich nie blokuje) ... .
Pozdrawiam.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: rezon »

Mej pisze:
Sadur pisze:To co robic, jak 2 elektryków powiedziało że póki błąd się nie pojawi to oni nie są w stanie nic poradzić?
Po pierwsze zmienić elektryków (serio). Tych dwóch albo są patentowymi leniami i nie chce im się szukać usterki, albo nie widzą jak się do tego zabrać. W obu przypadkach nie są warci twojej kasy ani zaufania.

Z drugiej strony trochę ich rozumiem, bo jeśli (??) pojechałeś do nich tylko z własnym opisem problemu ale wcześniej ktoś wykasował błędy (??), to rzeczywiście nie mają teraz ani jednego drogowskazu w jakim kierunku w ogóle prowadzić poszukiwania (ale też nic ich nie blokuje) ... .
Nawet jak jest wyświetlony błąd, coś tam wskazujący - np. usterkę świecy żarowej, to przyczyną tego błędu może być np. wiązka przewodów. Jeśli usterka nie występuje ciągle, to jak ją znaleźć, jeśli w trakcie diagnostyki wszystko jest OK? też jestem elektrykiem (chociaż tylko z wykształcenia) i jak czasami coś robię dla siebie to nie ma nic gorszego do zdiagnozowania jak właśnie takie znikające usterki. Możesz szukać do us...j śmierci czegoś, czego w danej chwili nie ma.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Sebastian_M26 »

Błąd sporadyczny, kasowany przez systemy po pewnym czasie lub wg. warunków.
Kup końcówkę obd2 i masz na telefonie wszystko online, parę groszy.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: sko89 »

Sadur - ludzie piszą co masz robić a Ty dalej uparcie robisz coś odwrotnego i dalej się pytasz co robić.
Sadur
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 23:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 130 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Sadur »

sko89 pisze:Sadur - ludzie piszą co masz robić a Ty dalej uparcie robisz coś odwrotnego i dalej się pytasz co robić.

Wybacz moje zachowanie, ale wolę 5 razy zapytać może i o to samo niż się bujać i jeździć po mechanikach.
Sadur
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 23:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 130 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Sadur »

Dziś dla odmiany świeci check engine.
Mój nowy mini komputerek pokazuje 2 błędy.

P242500 - EGR cooling control valve circuit: Open - Impossible to test currently
P242600 - EGR cooling control valve circuit: Low

@sko89

dziś odstawiam auto do jeszcze innego mechanika za waszą radą, może znajdzie przyczynę...
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: paulus60 »

Tak sobie patrzę i myślę, czy czasem mistrzowie od chiptuningu czegoś nie skopali. Przed chipem były jakieś problemy?
Sadur
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 23:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 130 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Sadur »

paulus60 pisze:Tak sobie patrzę i myślę, czy czasem mistrzowie od chiptuningu czegoś nie skopali. Przed chipem były jakieś problemy?

przed chipem wszystko ok.
Chip robiłem w kwietniu w Kreatorze Mocy i przez 5 miesięcy (10-12k km) było ok. Od 2-3 tygodni zaczął wariować
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: paulus60 »

U mnie po chipie też na 130 KM po 150 kilometrach wyskoczyło "check engine" i był to jakiś błąd czujnika temperatury spalin. Po skasowaniu więcej się nie pojawił. Przejechałem od chiptuningu ponad 1200 km i jak na razie ok. Pytałem Cię o chiptuning, bo może z nimi warto by pogadać o tych błędach. Mapę robili ściśle pod Twoje auto, czy dali jakiś ogólny program pod 1,6 tdi CR?
Sadur
Posty: 57
Rejestracja: 7 kwie 2015, o 23:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 130 KM
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Warszawa

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Sadur »

paulus60 pisze:U mnie po chipie też na 130 KM po 150 kilometrach wyskoczyło "check engine" i był to jakiś błąd czujnika temperatury spalin. Po skasowaniu więcej się nie pojawił. Przejechałem od chiptuningu ponad 1200 km i jak na razie ok. Pytałem Cię o chiptuning, bo może z nimi warto by pogadać o tych błędach. Mapę robili ściśle pod Twoje auto, czy dali jakiś ogólny program pod 1,6 tdi CR?

wg mnie dal ogólny program do tego silnika, ale szczerze to nie jestem pewny.
Całość trwała niewiele ponad godzinę.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: paulus60 »

Tym bardziej powinieneś do tunerów podjechać. Może coś w mapie trzeba skorygować. Osobiście się na tym nie znam, ale różnie to z chipowaniem bywa.
Mała Mi
Posty: 3
Rejestracja: 7 sie 2023, o 18:11
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: usterka ciężka do nazwania

Post autor: Mała Mi »

Może ktoś pomoże, w moim przypadku Skoda Superb 2013 diesel 2l, tylko w korkach albo na postoju po dłuższym czasie miga sprężynka i czasem wyskakuje Error Start/stop
Po podpięciu pod komputer żaden błąd się nie wyświetla
Kontrolka sama znika po jakimś czasie jak silnik wyłączę i nie wraca do kolejnego korka czy jak chodzi dłuższą chwilę na wolnych obrotach, miał ktoś coś podobnego?
ODPOWIEDZ