Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

6ego auto było w salonie, 8ego dostałem informację o tym, umowę leasingową podpisałem 9ego. 13ego auto zostało zarejestrowane, dziś ma trafić do salonu, jutro przegląd zerowy i już MOŻE we wtorek będzie do odbioru. Ch mnie strzela, bo auto od 2 tygodni nic innego nie robi tylko stoi na parkingu dilera
Maliniak
Posty: 607
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Pytałeś wprost czemu to tak długo trwa? Co to za dealer i gdzie? Ja podpisałem umowę praktycznie w dniu kiedy to auto przyjechało. Rejestracja auta i odbiór niemal 1-2 dni później.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: cidik »

2 Październik 2023 podpisane zamówienie i wpłacona zaliczka, wyprodukowany 2 listopada, 16 Listopada 2023 w salonie, na placu. A miało się 6 miesięcy robić ;]
artho
Posty: 1122
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Panowie a czasem nie lepiej przejąć obecny leasing od kogoś, kto pojeździł dwa lata Superbem i mu już wystarczy?

Jeżeli ktoś chce L&K 2.0 TSI 280KM i się jeszcze mega nie spieszy zapraszam na priv 😃
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

cidik pisze: 17 lis 2023, o 04:37 2 Październik 2023 podpisane zamówienie i wpłacona zaliczka, wyprodukowany 2 listopada, 16 Listopada 2023 w salonie, na placu. A miało się 6 miesięcy robić ;]
Mój liftback zamówiony 13 września. Wyprodukowany nie wiem kiedy ale miał się wyprodukować w 46-47 tygodni a 16 listopada przyjechał na plac. Jest szansa, że w przyszłą sobotę odbiór.
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nessip »

Nikt nie rozwikła nierozwikłanych zagadek harmonogramu produkcji aut. Widzę, że tutaj szczęśliwcy piszą o wcześniejszych odbiorach to pomyślałem, że zadzwonię i dowiem się co z moją. Zamówiona 13.09...dowiedziałem się, że podobna konfiguracja zamówiona w połowie sierpnia jest zaplanowana na produkcję 2 tydzień 2024...czyli biorąc to pod uwagę założyłem, że moja to może będzie 5-6 tydzień 2024... No ale to za wcześnie na potwierdzenie a poza tym ta na 2 tydzień to Sportline, a moja Scout...więc termin na razie unknown. Zobaczymy :)

pozdr,
n.
Obrazek
Pozdr,
n.
Maliniak
Posty: 607
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Wacholek pisze: 17 lis 2023, o 19:52
cidik pisze: 17 lis 2023, o 04:37 2 Październik 2023 podpisane zamówienie i wpłacona zaliczka, wyprodukowany 2 listopada, 16 Listopada 2023 w salonie, na placu. A miało się 6 miesięcy robić ;]
Mój liftback zamówiony 13 września. Wyprodukowany nie wiem kiedy ale miał się wyprodukować w 46-47 tygodni a 16 listopada przyjechał na plac. Jest szansa, że w przyszłą sobotę odbiór.
Ale na plac dealera czy importera? Bo jak tego pierwszego to 10 dni - co jeszcze nie jest pewne, czekania na odbiór to niezły żart ;) Co to za dealer?
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

Maliniak pisze: 22 lis 2023, o 08:28
Ale na plac dealera czy importera? Bo jak tego pierwszego to 10 dni - co jeszcze nie jest pewne, czekania na odbiór to niezły żart ;) Co to za dealer?
Autko było już na placu u dealera. Dwa dni później (sobota) pojechałem obejrzeć i zawieść koła zimowe. Autko zgodne z zamówienie w każdym szczególe. Jeszcze z foliami, pokrowcami, przed pierwszym przeglądem.
W poniedziałek po weekendzie poleciało zamówienie z leasingu. Następnego dnia wszystkie dokumenty zostały wysłane kurierem do firmy rejestrujące. I to się sprawa usrała bo pocztex od 3 dni nie dostarczył przesyłki. Dziś od 4:00 rano przesyłka jest przygotowana do dostarczenia ale jej nie dostarczyli. Najwcześniej będzie w poniedziałek ale to też nie jest pewne. Popytałem trochę u innych firm w Łodzi i okazało się, że ostatnio zatrudniono bardzo dużo Ukraińców do doręczania przesyłek w PP. Nie mam nic przeciwko ale chyba zatrudniono samych nieogarów. W tym tygodniu jedna przesyłka była wydawana do doręczenia 3 razy i za każdym razem była zwrotka nie było odbiorcy. A firma to biuro otwarte od 7 do 20. W końcu po interwencji przesyłka została dostarczona ok 19:00 pomimo, że tego dnia już została opisana "brak odbiorcy".
Miałem w sobotę jechać po odbiór. Obsuwa już mnie kosztowała 625zł netto. Zobaczymy co będzie dalej.
zalezi
Posty: 407
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

MS7 pisze:Świeże info z dzisiaj: naklepali tyle Superbów, że mają kilka dni obsuwy w kontroli jakości i autka trafią do salonów z małym opóźnieniem - mój się spóźni mniej więcej tydzień.
I jak ten Superb? Odebrałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

zalezi pisze: 25 lis 2023, o 13:56
MS7 pisze:Świeże info z dzisiaj: naklepali tyle Superbów, że mają kilka dni obsuwy w kontroli jakości i autka trafią do salonów z małym opóźnieniem - mój się spóźni mniej więcej tydzień.
I jak ten Superb? Odebrałeś?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak :D Widzę, że już znalazłeś odpowiedni temat :D
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nessip »

Się pochwalę bo się ucieszyłem. Właśnie dostałem info z salonu. Zamówiona 13.09, termin produkcji wjechał do systemu - 3 tydzień 2024 :) Cieszę się jakbym niemalże już odebrał :D

pozdr,
n.
Obrazek
Pozdr,
n.
Wacholek
Posty: 49
Rejestracja: 25 wrz 2023, o 21:42
Samochód: Superb III
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI DTUA

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wacholek »

rowerek pisze: 10 paź 2023, o 11:32 Comfort w DCC? Kup zapas aviomarinu. Serio. Nie jestem żadnym rajdowcem, jeżdżę normalnie, ale Comfort to już za dużo. Buja na wszystkie strony i to w taki nieprzyjemny sposób, jakbyś kontrolę nad autem tracił.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
No i się nie mogę się zgodzić. Przedwczoraj zrobiłem Superbem MY2024 320km w trybie Comfort. No nie buja. Nie pływa, nie przechyla się jakoś wyjątkowo. Fakt, słychać zawieszenie i mniej czuć dziury ale o żadnym bujaniu nie ma mowy. Powiedział bym nawet, że czuje pewne rozczarowanie. Jest postęp ale mogło by być bardziej kanapowo. W końcu to nie Maybach....
artho
Posty: 1122
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Wacholek pisze: 2 gru 2023, o 19:05 No i się nie mogę się zgodzić. Przedwczoraj zrobiłem Superbem MY2024 320km w trybie Comfort. No nie buja. Nie pływa, nie przechyla się jakoś wyjątkowo. Fakt, słychać zawieszenie i mniej czuć dziury ale o żadnym bujaniu nie ma mowy. Powiedział bym nawet, że czuje pewne rozczarowanie. Jest postęp ale mogło by być bardziej kanapowo.
Moim zdaniem COMFORT jest fajny ale ma mało zastosowań. Nadaje się tylko do spokojnej jazdy na autostradzie, z prędkościami 90-130km/h. I w tym mocno ograniczonym zakresie zastosowań jest super, ale gdy tylko zaczynasz jechać dynamiczniej (nawet w tych prędkościach) bądź z większymi prędkościami, bądź z mniejszymi (kręte drogi krajowe) to nagle COMFORT staje się zmorą.

W mieście tragedia, na zakrętach wychyla a na progach zwalaniających walisz miską olejową nawet przy niskich prędkościach.

Co nie zmienia faktu, że do bardzo spokojnej jazdy autostradowej jest wygodnie.
Maliniak
Posty: 607
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Ale po co comfort na autostradzie, która jest teoretycznie prosta i ma dobrą nawierzchnię? ;)
West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

Żeby się obudzić jak wyjedziesz zza akrenów i dostaniesz silny podmuch wiatru z boku ;)

Wysłane z mojego Amsttad CPC 464 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ