SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: ProLight »

Witam,
Panowie coś dopadło moją S2

Przy delikatnej jeździe nie czuć nic, przy depnieciu na gaz, dusi się, przerywa, wywala błąd P2295.

Powiedzcie proszę gdzie szukać pompę wysokiego ciśnienia? Jest ona do naprawy? Wymienia się cała pompe? Jakąś część? Tylko czujnik?

Czym więcej szperam po sieci to tym większy mętlik mam. Bo nic konkretnego jedynie same podobne tematy.

Bede wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Ralfi
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2021, o 18:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Rafał

Re: SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: Ralfi »

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu dlatego ze względu na podobne objawy pozwolę sobie na napisanie swoich problemów w tym wątku. Pacjent jak w opisie 3.6 z przebiegiem autentycznym 218 tys. Auto kupione pod koniec marca, sprawdzane przed zakupem w ASO, po tygodniu wywala check, brak mocy, błąd:
P 2293 - wydajność 2 regulatora ciśnienia paliwa
P 0441 - nieprawidłowy przepływ przy oczyszczaniu układu kontroli emisji par paliw
Na początku mechanik wymienił filtr paliwa, później okazało się że do wymiany są 2 wtryski, wymieniono na sprawne używki, następnie czujnik ciśnienia paliwa dalej nic, potem kolej przyszła na pompę paliwa tą przy bloku silnika. Notatka mechanika "brak wysterowania masą na zawór regulacji ciśnienia paliwa" okazało się, że jakiś zaworek w pompie ma za mały prąd żeby się otworzył i daje za mało paliwa, przyczyną podobno okazał się pin nr 19 na kostce sterownika, sterownik pojechał do magika, ten naprawił co widział, że jest nie tak, dalej b/z, warsztat stwierdził że trzeba drugi sterownik, kupiony drugi sprawny, zrobiony klon i nadal nic. Auto obecnie przerywa przy gwałtownym depnięciu i nie ma mocy, podobno pompa paliwa daje ciśnienie 90 barów a powinna dawać 130 barów, nadal błąd P 2293 i dodatkowo P 0301 - zarejestrowano przerywanie zapłonu w cylindrze nr 1. Dodam, że auto stoi w warsztacie 6 tygodni i widzę, że nie mają chyba chęci ani pomysłu na naprawę i co dalej, nie muszę dodawać że jestem już wykończony nerwowo tą sytuacją. Jestem z Piotrkowa Trybunalskiego, macie jakieś pomysły? P.S Wydaje mi się, że czuję też zapach paliwa w oleju, czy mogą to być lejące wtryski i np wszystkie pozostałe są do wymiany?
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: fabek »

Pierwsze co zawsze należy zmierzyć ciśnienie paliwa wstępne i na listwie. Dopiero potem zabawy z resztą gadżetów.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ProLight
Posty: 214
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 10:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: ProLight »

Rany wracam do swojego tematu po 3 latach.

Znów problem z błędami
P2539 czujnik niskiego ciśnienia paliwa
P2295 zawór regulacyjny ciśnienia paliwa
P0087 za niskie ciśnienie na szynie paliwowej
A co za tym idzie wypadanie zapłonów P0300
Stachu1500
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2023, o 20:13
Samochód: Superb II combi 4x4
Rocznik: 2010
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: SII 3,6 P2295 pompa wysokiego ciśnienia

Post autor: Stachu1500 »

Cześć. Czy i jak udało Ci się rozwiązać problem z ciśnieniem paliwa? Mi wystąpił podobny problem. Zapalił się "czek engine", auto zgasło i od czasu do czasu gaśnie na wolnych obrotach. Po podpięciu pod komputer odczytał się błąd P2293 "regulator ciśnienia paliwa". Mechanik stwierdził też duże skoki i spadki ciśnienia na pompie paliwa (tej w baku), co zakłóca działanie pompy wysokiego ciśnienia (według niego). Błąd został skasowany, "jeździć obserwować" i po przejechaniu około 20 km i 24 godzinach błąd powrócił (superb II, 3.6 fsi, 2010 rok, 290 tys km przebiegu).

Dlatego pytam, jak była diagnoza u Ciebie? A może ktoś miał podobne problemy?
ODPOWIEDZ