Kolor z czeskiej palety

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 394
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Kolor z czeskiej palety

Post autor: zalezi »

Hej. Da się zamówić Superba kombi z kolorem z czeskiej palety. Jaki Wam się najbardziej podoba? Bo mi Imperial Violet z czarnymi felgami Canopus 19”

https://cc.skoda-auto.com/cze/cs-CZ/col ... s%7Cwheels


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: komoornik »

Kolor specjalny gdy fabryka zaraz przestanie produkować ten model? ;)

Poza tym na forum ktoś opisywał przypadek zamówienia koloru z czeskiej palety - skończyło się na tragicznie długim czasie oczekiwania i finalnej zmianie koloru na standardowy.
zalezi
Posty: 394
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Kolor z czeskiej palety

Post autor: zalezi »

Kiedyś tak było jak była chryja i zwykła wersja szła półtorej roku przy okazji okrojona o Cantona i Side Assist, teraz szybko idzie. Więc wyprodukują. Rabat 7% kusi + te kolory… ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: rowerek »

Ten imperial violet jest dosyć popularny w
Polsce jeżeli chodzi o czeską paletę, bo pewien youtuber miał takiego i potem kilka kolejnych egzemplarzy 'spapugowało'. Widziałem na żywo kilka razy ten konkretny kolor na Superbie i jest spoko, ale nie z czarnymi felgami. Tylko srebrne wg mnie. Tylko ja nie jestem fanem czarnych felg, bo po pierwsze nie widać ich wzoru, po drugie zajeżdża mi tanim tuningiem spod dyskoteki. Jeszcze w sportlinie od biedy by się to może broniło w zestawieniu z pakietem black, ale do L&K czarne felgi już w ogóle nie pasują.
Wziąłbym srebrne Canopusy. Kiedyś można było jeszcze wziąć 19" fabrycznie polerowane Sirius i Trinity i też super robotę robiły.

Z czeskiej palety do superba L&K moimi faworytami są zielony Amazonian i beżowy Sahara.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: komoornik »

zalezi pisze: 2 lis 2023, o 15:45 Kiedyś tak było jak była chryja i zwykła wersja szła półtorej roku przy okazji okrojona o Cantona i Side Assist, teraz szybko idzie. Więc wyprodukują. Rabat 7% kusi + te kolory… ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
7% rabatu na schodzący model to dla mnie osobiście mało kuszący rabat 😎
zalezi
Posty: 394
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Ten imperial violet jest dosyć popularny w
Polsce jeżeli chodzi o czeską paletę, bo pewien youtuber miał takiego i potem kilka kolejnych egzemplarzy 'spapugowało'. Widziałem na żywo kilka razy ten konkretny kolor na Superbie i jest spoko, ale nie z czarnymi felgami. Tylko srebrne wg mnie. Tylko ja nie jestem fanem czarnych felg, bo po pierwsze nie widać ich wzoru, po drugie zajeżdża mi tanim tuningiem spod dyskoteki. Jeszcze w sportlinie od biedy by się to może broniło w zestawieniu z pakietem black, ale do L&K czarne felgi już w ogóle nie pasują.
Wziąłbym srebrne Canopusy. Kiedyś można było jeszcze wziąć 19" fabrycznie polerowane Sirius i Trinity i też super robotę robiły.

Z czeskiej palety do superba L&K moimi faworytami są zielony Amazonian i beżowy Sahara.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Dzięki za naprawdę ciekawe spostrzeżenia. Chyba jednak moje serce skradł Cervena Hotchili z felgami Trinity w połysku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: PK87 »

Z tego co widzę to ta tzw "czeska" paleta kolorów w konfiguratorze (tylko czeskim) dostępna jest tylko dla wersji L&K (w sportline/scout tylko te kolory co w PL). Przeglądałem kiedyś te kolory bo dealer sugerował że może sprawdzić czy da się któryś zamówić, ale finalnie żaden mi się nie podobał. Dodatkowa trudność jest taka, że większości z nich nie da się obejrzeć ot tak w salonie czy na ulicy. A z kolorami na ekranie jest trochę jak ze zdjęciami na Instagramie ;) Np. Szary Steel albo Dragon Skin - wg. mnie wygląd w konfiguratorze nie oddaje tego jak te kolory wyglądają na żywo.

Chyba że temat jest "rekreacyjny" to ja bym bardzo chętnie zobaczył na żywo np. takiego "liljowego" superba:
2023-11-03 17_04_35-Kola.png
;-)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: caballero »

Ja zamawiałem właśnie Imperial Violet swego czasu. Czekałem pół roku bez żadnej odpowiedzi od fabryki. W tym czasie salon zamówił i sprzedał kilkanaście Superbów, a mojego ciągle fabryka nawet nie wrzuciła na żadną listę. Handlowiec wydzwaniał i pisał bezpośrednio do producenta (za przyzwoleniem centrali Skody na Polskę).
Ostatecznie dostaliśmy informację, że nie wiadomo kiedy auto będzie, czekają na to, aż się zbierze odpowiednia liczba aut w tym samym kolorze.
Wtedy zmieniłem kolor na standardowy i od razu wpadł przewidywany termin produkcji.
Jak odbierałem swojego Superba, to mówili, że mają jeszcze jednego zamówionego w czeskim kolorze i klient już prawie rok czeka, a fabryka bez żadnego, nawet przewidywanego terminu produkcji.
artho
Posty: 1104
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Kolor z czeskiej palety

Post autor: artho »

To w ogóle przyjmują jeszcze zamówienia? Ja ostatnio od sprzedawców słyszałem, że już nie i nowe Superby 3 będzie można kupić tylko jako gotowce z salonu, bo jakiś czas mają jeszcze zamawiać "standardowe" konfigi i wciskać je osobom, które są uparte na S3.

No ale może jeszcze zbierają ostatnie zamówienia w niektórych aso...
ODPOWIEDZ