Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

grzegorz1
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2021, o 12:50
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Lokalizacja: Lublin

Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: grzegorz1 »

Prośba o sprawdzenie jak to u Was działa. Auto nowe lipiec 2023, czy tak ma być ?

Sprawa nr 1
A/C i AUTO wyłączone. Silnik rozgrzany.
Ustawiam z przodu (kierowca i pasażer) 21 st. Ustawiam z tyłu np. 23, 25, 29 st. Efekt - z tyłu nie ma wzrostu temperatury, nie czuć ciepłego powietrza, nawet przy 29 st., dopiero ustawienie z tyłu HI daje ciepłe powietrze.

Ustawiam z przodu 21 st. kierowca i np. 25 st. pasażer. Ustawiam z tyłu np. 23, 25, 29 st. Efekt - z tyłu dalej nie ma wzrostu temp., ale pasażer z przodu ma już wzrost temp.

Ustawiam z przodu 21 st. pasażer i np. 25 st. kierowca. Ustawiam z tyłu np. 23, 25, 29 st. Efekt - z tyłu dalej nie ma wzrostu temp., ale kierowca z ma już wzrost temp, a pasażer ma swoje 21 st.

Ustawiam z przodu 23 st. i więcej i dopiero wtedy z tyłu leci ciepłe powietrze, tzn. dopiero wtedy jest regulacja temp. w 3 strefie.

Tak jak by przód dało się regulować zawsze i wszędzie, ale tył nie - czy temp. z tyłu zależy od ustawień temp. z przodu ?


Sprawa nr 2
Nawiew włączony na jakiś wyższy bieg (mocniej dmucha) i kierunek nawiewu ustawiony na stopy. Efekt - nie zamykają się skrajne nawiewy boczne, a nawet mocniej nimi dmucha.

Sprawa nr 3
Silnik zimny, temp. ustawiona na np. 23 st. Na początku OK, chwilę po uruchomieniu pięknie grzeje z każdego nawiewu i tak przez jakiś czas. Później, gdy się w środku nieco ociepli, to na nogi dalej leci ciepłe powietrze - ale z nawiewów górnych oraz z podłokietnika z tyłu leci chłodne powietrze na twarz, co nie jest miłe. Niby z fizyki wynika, że na dole jest chłodniej, na górze cieplej - ale dotąd nie spotkałem auta, które by tak dmuchało.

Sprawa nr 4
Przy włączonym A/C i ustawieniu np. 22 st. (z AUTO i bez) w lecie strasznie mocno chłodziła klima (ustawiony profil nawet łagodny), trzeba było ustawiać 24, 25 st. żeby było OK. Teraz w jesieni przy ustawieniu 22 st. nie jest za ciepło wewnątrz, bo chłodzi jak opisałem wyżej w Sprawie nr 3. Poprzednie auta jak miały ustawione 22 st. to było OK, tutaj lodówka w lecie i nie za ciepło w zimie.

Sprawa nr 5 - przy okazji - mam Canton, ogólnie dźwięk lipa, kiedyś był lepszy - pod siedzeniem kierowcy jest wzmacniacz audio, grzeje się do 60, 70 st. przy normalnym słuchaniu radia - czy to OK ?
jaca85
Posty: 141
Rejestracja: 28 paź 2019, o 06:34
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: jaca85 »

Zacznij moze od resetu/adaptacki klap klimy. Co to temp to mialem w tym roku podobnie w moim arteonie. Na 21 stopniach zimno bylo jak "w psiarni". VCDS nic nie pokazywal. Jak teraz bede mial problem z temp. to bede bardziej sie zaglebial w problem, ale przypuszczam, ze to moze byc jakis czujnik temp.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: Kylo125 »

Z odczuciem temperatury to może być indywidualna sprawa. Najlepiej jakbyś sobie zobaczył czy inna sztuka ma tak samo.
grzegorz1
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2021, o 12:50
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Lokalizacja: Lublin

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: grzegorz1 »

Kylo125 pisze: 26 paź 2023, o 08:00 Z odczuciem temperatury to może być indywidualna sprawa. Najlepiej jakbyś sobie zobaczył czy inna sztuka ma tak samo.
Właśnie o to pytam, czy Wasze sztuki mają tak samo.
grzegorz1
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2021, o 12:50
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Lokalizacja: Lublin

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: grzegorz1 »

jaca85 pisze: 26 paź 2023, o 05:14 Zacznij moze od resetu/adaptacki klap klimy. Co to temp to mialem w tym roku podobnie w moim arteonie. Na 21 stopniach zimno bylo jak "w psiarni". VCDS nic nie pokazywal. Jak teraz bede mial problem z temp. to bede bardziej sie zaglebial w problem, ale przypuszczam, ze to moze byc jakis czujnik temp.
Adaptacja robiona i kiedyś i teraz, nie pomaga.
Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: Kylo125 »

grzegorz1 pisze: 26 paź 2023, o 10:01
Kylo125 pisze: 26 paź 2023, o 08:00 Z odczuciem temperatury to może być indywidualna sprawa. Najlepiej jakbyś sobie zobaczył czy inna sztuka ma tak samo.
Właśnie o to pytam, czy Wasze sztuki mają tak samo.
Ale to każdy odczuje inaczej. Dla jednego będzie ciepło leciało, inny powie że takie letnie, a jeszcze inny że zimne.
Dlatego myślę że to ty sam powinieneś zobaczyć w innym aucie czy jest tak samo jak u ciebie.
Ja się jakoś w to nie zagłębiałem bo dla mnie jest w miarę ok i ogrzewanie czy tam klima mnie nie irytuje. Jest i tyle.
grzegorz1
Posty: 6
Rejestracja: 9 sie 2021, o 12:50
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny
Lokalizacja: Lublin

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: grzegorz1 »

Kylo125 pisze: 26 paź 2023, o 10:16
Ale to każdy odczuje inaczej. Dla jednego będzie ciepło leciało, inny powie że takie letnie, a jeszcze inny że zimne.
Dlatego myślę że to ty sam powinieneś zobaczyć w innym aucie czy jest tak samo jak u ciebie.
Ja się jakoś w to nie zagłębiałem bo dla mnie jest w miarę ok i ogrzewanie czy tam klima mnie nie irytuje. Jest i tyle.
Być może nie zrozumiałeś istoty sprawy - chodzi o brak regulacji temp. w trzeciej strefie, jeśli z przodu mam ustawione np. 21 lub 22 st. - wtedy z tyłu nawet jak ustawię 29 st., to i tak leci chłód - czyli ludzie z tyłu nie mogą się dogrzać - dopiero gdy zwiększę temperaturę z przodu, to z tyłu zaczyna lecieć ciepłe powietrze.

Analogicznie - wszędzie mam ustawione np. 24, 26, 28 st. - jeśli z przodu pasażer lub kierowca zmniejszy na 22 st. lub mniej, to z tyłu zaczyna lecieć chłodne powietrze, pomimo zadanej temp. z tyłu np. 24, 26, 28 st.
Ostatnio zmieniony 26 paź 2023, o 10:45 przez grzegorz1, łącznie zmieniany 1 raz.
Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: Kylo125 »

Z tyłu nie jeżdżę więc nie wiem i nikt nie narzekał jak dotąd. W wolnej chwili postaram się to sprawdzić.
Kylo125
Posty: 200
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: Kylo125 »

Dobra dziś jechałem dopiero. Jak z przodu mam 21 i z tyłu ustawie z 21 na np 26 to zaczyna lecieć cieplejsze powietrze. Może nie jakiś gorąc ale różnicę czuć niemal od razu. Długo nie sprawdzałem bo z tyłu mówili że im gorąco.
Huberro
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2023, o 23:38
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 215

Re: Klimatyzacja 3-cia strefa regulacja

Post autor: Huberro »

Hej! Zainteresował mnie ten temat, więc sprawdziłem u siebie! Trasa w nocy, za zewnątrz około 10 stopni. Kierowca i pasażer 21, tył zaczynam podnosić i przy 23 poczułem ciepło. Przy 25 z tyłu wiało gorącym, z tym, że nawiew ustawiony na 3 kreseczkę. Nie dałem rady sprawdzić nawiewu na stopy. Podnosząc temp po stronie pasażera także czuć cieplejsze powietrze z nawiewu!
ODPOWIEDZ