Dynamic light assist

Sajgon
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2023, o 05:54
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Łódź

Dynamic light assist

Post autor: Sajgon »

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie systemu Dynamic Light Assist. Próbowałem już kilkukrotnie wymusić jego działanie, jednak do tej pory udało mi się tylko uzyskać zmianę świateł mijania na drogowe i odwrotnie. Zapala się ikonka A na biało, a podczas włączania świateł drogowych podświetla się na niebiesko. Przy wykryciu jakiekogolwiek źrodła z naprzeciwka światła po prostu są przełączane na światła mijania - bez jakiegokolwiek maskowania.

W ustawieniach auta jest opcja Dynamic Light Assist z możliwością ustawienia prędkości zmian - na żadnej z nich nie działa maskowanie.
Lampy są z końcówką B.
Czy możliwa jest wadliwa kalibracja lub jakiś inny powód, dla którego system działa w ograniczony sposób? Posiadam ODB11 - podczas skanowania występuje błąd przełączania z ruchy lewostronnego na prawostronny (C108000, statycznie), ale nie wiem czy ma to coś wspólnego.

L&K 2017
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Dynamic light assist

Post autor: PK87 »

Czyli jak jedziesz na światłach mijania i "uzbroisz" tryb auto (pojawia się literka A, kolor biały) to przełącza na drogowe automatycznie (ikonka i literka robią się niebieskie)? I potem jak wykryje coś z naprzeciwka to po prostu gasi automatycznie całkowicie drogowe ("wraca" do świateł mijania)? Tzn. włączanie/wyłączanie dzieje się na podstawie tego czy/co jedzie z przeciwka, tylko nie ma wycinania?

EDIT: Czekaj, czekaj.. Wg. info masz L&K z 2017.. Tam były xenony które chyba w ogóle nie mają opcji "wycinania" czegokolwiek. Tam światła drogowe mogą być tylko ON lub OFF i z tego co piszesz działa to automatycznie czyli wszystko prawidłowo chyba..

Są tu na pewno bardziej obeznani koledzy, poczekajmy na ich komentarz :)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dynamic light assist

Post autor: caballero »

Ja miałem Style MY 2017 i xenony z Dynamic Light Assist. I tam było jakieś przycinanie strumienia. Wiadomo, to była taka "bieda wersja" w porównaniu do LEDowych, ale jakieś tam dodatkowe przycinanie było.
Jeśli dobrze pamiętam, to Skoda tam wymyśliła jakiś mechanizm z przesłonką, który zasłaniał strumień z xenonów.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Dynamic light assist

Post autor: siemi1 »

Mialem Smart Light Assita w RM2018 to po prostu wajcha trzeba załączyć automatyczne światła aby się włączało wycinanie tak samo to włączam w S3FL. Nigdy chyab tak nie bylo aby sie to samo aktywowało. Zwby wycinanie bylo z automatu. Trzeba to wajachą od długich załączyc aby z wycinaniembylo, jak włączone to sie przełacza na niebieskia podswietlenie tej ikonki.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Dynamic light assist

Post autor: rowerek »

Od samego początku produkcji w SIII można było mieć wycinanie wiązki przy bi-xenonach - przesłoną i fizycznym ruchem soczewek więc rok produkcji tu nie ma nic do rzeczy.
Jeżeli masz l&k, lampy z końcówką B, w komputerze masz aktywny system wycinania, to nie ma o czym pisać - coś jest skopane. Błąd ruchu lewo/prawostronnego może mieć znaczenie, bo to przestawia położenie soczewek i wtedy może się to kłócić z ich zdolnościami wycinania.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Sajgon
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2023, o 05:54
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dynamic light assist

Post autor: Sajgon »

Co do wajchy to sprawa oczywista, automatyzacja świateł się uruchamia przez wskazanie ikonki początkowo na biało, gdy załącza się światła drogowe to na niebiesko. Z ciekawości byłem przed chwilą w aucie i chciałem wykonać podstawowe ustawienie reflektorów przez adaptacje w odb11 jednak funkcja jest niedostępna. Błędu z przełączanie ruchu lewo i prawo stronnego nie mogę skasować, jednak funkcja z poziomu menu działa - widać jak zmienia się oświetlenie głównie prawego refeltora przy przełączaniu.
Pawel_w_88
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, o 12:47
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Paweł

Re: Dynamic light assist

Post autor: Pawel_w_88 »

Zobacz czy masz możliwość zmiany trybów jazdy, zakładam, że tak. W edytorze trybu indywidualnego wybierz Dynamiczne światła kierunkowe i zobacz co masz ustawione. Tryb Eco przełącza tylko między mijania i drogowymi natomiast Normalny i Sport aktywują wycinanie wiązki. To samo jest na domyślnych pesetach ECO, NORMAL, SPORT.
Sajgon
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2023, o 05:54
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Dynamic light assist

Post autor: Sajgon »

Wcześniejsze próby odbywały się na trybie normal lub sport. Spróbowałem jednak tryb indywidualny i światła działają poprawnie łącznie z wycinaniem. Nie do końca wiem dlaczego wcześniej nie działały, bo nie używam trybu eco jednak dzięki wielkie za wskazówkę i pomoc!
pawel146
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2023, o 16:34
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Paweł

Re: Dynamic light assist

Post autor: pawel146 »

Dynamic light assist również jest dezaktywowane wycinanie wiązki światła po włączeniu halogenów. Pytanie czy jest jakieś kodowanie, które spowoduje działanie systemu po włączeniu halogenów.
ODPOWIEDZ