Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

last_chance
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: last_chance »

Nie ma takiej potrzeby. I tak po montażu naprawionych najlepiej skasować błędu
Pektrio
Posty: 1
Rejestracja: 1 sie 2021, o 17:58
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: Pektrio »

Dzień dobry,

problem z klapą dopadł i mnie. Wymieniłem siłowniki na jakieś uzywane i klapa działa prawidłowo (otwiera/zamyka się za pomocą przycisku), ALE - przestało działać otwieranie nogą, a na komputerze pojawia się komunikat że pokrywa silnika lub klapa bagażnika są otwarte.... Co robić?

Z góry dziekuję za pomoc :)
bizon799
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2023, o 10:24
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: bizon799 »

Witam wszystkich, mam podobny problem. Krótko go opiszę. Klapa bagażnika działała do tej pory idealnie, otwierała się i zamykała z przycisków klapy jaki z kluczyka. Niestety ostatnio żona otwierając klapę dodatkowo chciał ją jeszcze otworzyć i pociągnęła ją siłą do góry. Od tej chwil klapa otwiera się do 1/3 wysokości. Próbowałem na nowo zapisać maksymalną pozycję otwierania przez przytrzymanie przycisku zamykania, jest po chwili sygnał mrugnie kierunkami i dział normalnie, ale tylko jak jest auto zamknięte. Jak otworze auto znów otwiera się do 1/3, jak zamknąłem aut otworzyła się do końca ale po paru próbach znów 1/3 nawet na zamkniętym. Próbowałem zapisywać maksymalną pozycję na otwartym aucie, z włączonym zapłonem, na zamkniętym aucie, nic nie pomaga. Ktoś wie jaka jest prawidłowa procedura zapisywania położenia klapy?
piotrmus
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2023, o 14:18
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: piotrmus »

@bizon799 Udało Ci się rozwiązań problem. Mam taki sam przypadek.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: maniek245 »

bizon799 pisze: 8 maja 2023, o 10:41 Witam wszystkich, mam podobny problem. Krótko go opiszę. Klapa bagażnika działała do tej pory idealnie, otwierała się i zamykała z przycisków klapy jaki z kluczyka. Niestety ostatnio żona otwierając klapę dodatkowo chciał ją jeszcze otworzyć i pociągnęła ją siłą do góry. Od tej chwil klapa otwiera się do 1/3 wysokości. Próbowałem na nowo zapisać maksymalną pozycję otwierania przez przytrzymanie przycisku zamykania, jest po chwili sygnał mrugnie kierunkami i dział normalnie, ale tylko jak jest auto zamknięte. Jak otworze auto znów otwiera się do 1/3, jak zamknąłem aut otworzyła się do końca ale po paru próbach znów 1/3 nawet na zamkniętym. Próbowałem zapisywać maksymalną pozycję na otwartym aucie, z włączonym zapłonem, na zamkniętym aucie, nic nie pomaga. Ktoś wie jaka jest prawidłowa procedura zapisywania położenia klapy?
Innej nie ma :) Otwierasz klapę --> zatrzymujesz przyciskiem (ewentualnie korygujesz położenie ręcznie, rękoma --> naciskasz i trzymasz przycisk zamykania az mrugnie i potwierdzi sygałem :) ) klapie nic się nie stanie gdy ją ręcznie podniesiesz lub zamkniesz :) i twoja żona też nic złego nie zrobiła :) podnoszenie i opuszczenie ręczne nie ma na nic wpływu :) Sterownik ma odpowiednie wartości zapisane w pamięci więc otworzy się normalnie :) Pierwsze sprawdź czy masz jakieś błędy. Ewentualnie mogły się kable ułamać przy siłowniku. Ja tak miałem dwa dni temu :)
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: maniek245 »

Ja mam pytanie w sprawnie zamienników czy ktoś kojarzy te firmy i czy są coś warte? U mnie są tak połamane kable że masakra :(

BUGIAD Germany

TRISCAN

MEAT & DORIA

VEMA
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: maniek245 »

Dla potomnych wybór padł na BUGIAD Germany faktycznie niemieckie :) i dużo napisów po niemiecku :) hehheeh. Komplet dwóch siłowników udało się kupić w cenie defnera :) wiec cena ok .Na oko wyglądają tak dobrze jak orgina, też mają wywiercone dziurki jak defnery na odpływ wody. Przy zamykaniu i otwieraniu sprężyna nie strzela pracuje cicho i gładko. Nawet powiem że pracują lepiej niż orninalne :) Przy orginałach klapa na domknięciu mocno opadała/trzaskała mniej wiecej 5/10 otwarć. a tu miłe zaskoczenie za każdym razem ładnie zamyka z dociągiem,normalnie szok :). Za miesiąc lub dwa napisze czy dalej działają czy padły :) Niestety Stabilusa lub Edmsa cieżko dostać :(
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: JackP »

maniek245 pisze: 18 sie 2023, o 21:45 Dla potomnych wybór padł na BUGIAD Germany faktycznie niemieckie :) i dużo napisów po niemiecku :) hehheeh. Komplet dwóch siłowników udało się kupić w cenie defnera :) wiec cena ok .Na oko wyglądają tak dobrze jak orgina, też mają wywiercone dziurki jak defnery na odpływ wody. Przy zamykaniu i otwieraniu sprężyna nie strzela pracuje cicho i gładko. Nawet powiem że pracują lepiej niż orninalne :) Przy orginałach klapa na domknięciu mocno opadała/trzaskała mniej wiecej 5/10 otwarć. a tu miłe zaskoczenie za każdym razem ładnie zamyka z dociągiem,normalnie szok :). Za miesiąc lub dwa napisze czy dalej działają czy padły :) Niestety Stabilusa lub Edmsa cieżko dostać :(
Bugiad to jest reseller zamawiający części w Azji lub innych zakątkach świata.
Z wymienionych to jedynie Triscan ma udziały w fabryce sprężyn gazowych na Łotwie.

Generalnie to nie ma co się inspirować niemieckimi napisami bo zarówno chińczyk jak i "niemiec" mogą posłużyć tak samo długo lub tak samo krótko.
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: maniek245 »

JackP pisze: 19 sie 2023, o 09:39
maniek245 pisze: 18 sie 2023, o 21:45 Dla potomnych wybór padł na BUGIAD Germany faktycznie niemieckie :) i dużo napisów po niemiecku :) hehheeh. Komplet dwóch siłowników udało się kupić w cenie defnera :) wiec cena ok .Na oko wyglądają tak dobrze jak orgina, też mają wywiercone dziurki jak defnery na odpływ wody. Przy zamykaniu i otwieraniu sprężyna nie strzela pracuje cicho i gładko. Nawet powiem że pracują lepiej niż orninalne :) Przy orginałach klapa na domknięciu mocno opadała/trzaskała mniej wiecej 5/10 otwarć. a tu miłe zaskoczenie za każdym razem ładnie zamyka z dociągiem,normalnie szok :). Za miesiąc lub dwa napisze czy dalej działają czy padły :) Niestety Stabilusa lub Edmsa cieżko dostać :(
Bugiad to jest reseller zamawiający części w Azji lub innych zakątkach świata.
Z wymienionych to jedynie Triscan ma udziały w fabryce sprężyn gazowych na Łotwie.

Generalnie to nie ma co się inspirować niemieckimi napisami bo zarówno chińczyk jak i "niemiec" mogą posłużyć tak samo długo lub tak samo krótko.

Zdawałem sobie z tego sprawę że to żadne cudo portfolio mnie jednak zacheciło :)Triscan też były brane pod uwagę lecz niestety nie było nigdzie na stanie jak szukałem :( a bagażnik uruchomić trzeba. Jeżeli posłużą dłużej niż orginały czyli 3 lata :) to będzie sukces . na razie jestem miło zaskoczony . zobzczymy jak długo :)
bardek2
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2023, o 05:18
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190
Imię: Bartek

Re: Problem z otwarciem i zamknięciem klapy bagażnika

Post autor: bardek2 »

Witam wszystkich. Mój problem jest następujący: siłowniki pracują głośno a po otwarciu klapy bagażnika opada on kilka centymetrów. W salonie powiedzieli ze to wina siłowników- do wymiany. Koszt … wiadomo. Dodatkowo ostatnio pojawił się problem z otwieraniem przyciskiem w klapie… tak jakby nie zawsze chciał otworzyć, a raczej tylko jakby zwalniał zaczep i na tym koniec. Ktoś ma jakaś radę ? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ