Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

Post autor: marasmus007 »

Dziś w momencie zamknięcia klapy elektrycznej zabipało cos 4 razy i klapa stoi. Nie ma opcji zamknięcia ani otwarcia tylko bipa. PO zaczytaniu błędów otrzymałem informację Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2.
Czy ktoś coś pomoże ? Strasznie kiepsko obsługiwać tą klapę na siłę :(
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

Post autor: Enriquez »

Być może to uszkodzony siłownik - ale jeden to nie problem - powinno nadal działać na podstawie informacji z drugiego. U mnie (podkreślam, że dokładałem to do siebie w s2), walnięte były 4 przewody między sterownikiem a siłownikami. Po prostu się złamały w miejscu lutowania. U Ciebie zapewne nie ma żadnego lutowania, ale zacząłbym od przewodów. A same siłowniki ktoś tu na forum ma rozpracowane w sensie rozbiórki i naprawy. Możesz jeszcze je zamienić miejscami i zobaczyć czy błąd pojawi się po przeciwnej stronie. Wtedy będziesz miał jasność czy to przewody, czy siłowniki.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

Post autor: marasmus007 »

Enriquez pisze: 24 kwie 2020, o 22:13 Być może to uszkodzony siłownik - ale jeden to nie problem - powinno nadal działać na podstawie informacji z drugiego. U mnie (podkreślam, że dokładałem to do siebie w s2), walnięte były 4 przewody między sterownikiem a siłownikami. Po prostu się złamały w miejscu lutowania. U Ciebie zapewne nie ma żadnego lutowania, ale zacząłbym od przewodów. A same siłowniki ktoś tu na forum ma rozpracowane w sensie rozbiórki i naprawy. Możesz jeszcze je zamienić miejscami i zobaczyć czy błąd pojawi się po przeciwnej stronie. Wtedy będziesz miał jasność czy to przewody, czy siłowniki.
Dzięki za informacje, okazuje się że auto mam na gwarancji do lutego 2021 i umówiłem się do serwisu na 4.05, niech tam kombinują.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

Post autor: marasmus007 »

Siłowniki wymienione w ramach gwarancji temat do zamknięcia.
TommyJD
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2021, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Uszkodzony czujnik Halla w siłowniku numer 2

Post autor: TommyJD »

Jak już po gwarancji to można podobno naprawić.
ODPOWIEDZ