Otwiueranie kalpy bagażnika

hammer52
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2021, o 13:05
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Zenek

Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: hammer52 »

Dzień dobry. Jestem w posiadaniu Skody Superb z 2016 roku. Nie wiem jak rozwiązać problem otwierania  klapy bagażnika. Mogę to zrobić tylko przy pomocy kluczyka. Trzeba unieruchomić silnik i wtedy kluczykiem otworzyć kalpę. Czy nie ma innego sposobu? Pozdrawiam.
hammer52
Posty: 11
Rejestracja: 9 sty 2021, o 13:05
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Zenek

Re: Otwieranie kalpy bagażnika

Post autor: hammer52 »

Dzień dobry. Jestem w posiadaniu Skody Superb z 2016 roku. Nie wiem jak rozwiązać problem otwierania  klapy bagażnika. Mogę to zrobić tylko przy pomocy kluczyka. Trzeba unieruchomić silnik i wtedy kluczykiem otworzyć kalpę. Czy nie ma innego sposobu? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: Enriquez »

Powinien działać przycisk przy lewarku oraz klamka klapy. Coś jest nie tak. Stawiam na kabelki w harmonijce drzwi kierowcy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: Adek144 »

Cześć. Może podebne się pod temat. Mam błąd klapy od jakiegoś czasu. Przestał działać mi easy open. Patrzyłem od spodu na sterownik ale nie widzę żeby była jakaś śniedź na pinach. Trochę słaby tam dostęp więc pewnie najlepiej byłoby zdjąć zderzak. Może jednak jest jakiś inny sposób naprawy. Dodatkowo drugi błąd to zamek drzwi kierowcy. Jak sucho otwiera się przez kessy bez problemu. Trochę wilgoci trzeba 2-3 razy złapać za klamkę. Wtedy głośno zadziała i otworzy. Nie wiem czy wymieniać zamek czy to może jakieś zwarcie w przejściu przewodów do drzwi.
Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
Screenshot_2023-04-24-15-46-26-160_com.ovz.carscanner.jpg
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: polowiec »

Adek144 pisze: 21 wrz 2023, o 20:46 Cześć. Może podebne się pod temat. Mam błąd klapy od jakiegoś czasu. Przestał działać mi easy open. Patrzyłem od spodu na sterownik ale nie widzę żeby była jakaś śniedź na pinach. Trochę słaby tam dostęp więc pewnie najlepiej byłoby zdjąć zderzak. Może jednak jest jakiś inny sposób naprawy. Dodatkowo drugi błąd to zamek drzwi kierowcy. Jak sucho otwiera się przez kessy bez problemu. Trochę wilgoci trzeba 2-3 razy złapać za klamkę. Wtedy głośno zadziała i otworzy. Nie wiem czy wymieniać zamek czy to może jakieś zwarcie w przejściu przewodów do drzwi.
Z góry dzięki za pomoc.
Z prawej strony auta z tylu pod zderzakiem jest wtyczka lecząca instalacje (easy open + czujniki parkowania). Jest kompletnie nie zabezpieczona od wody. Cieknie po przewodach do wtyczki. U mnie bylo az zielono. Najlpiej usunac wtyczke i przewody polutowac. Lub wymiana wiazki lub pinow.

Dostep bez sciagania zderzaka.
Moze to to.
Załączniki
1.jpg
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: Adek144 »

Ona tam wchodzi do tego sterownika przyczepionego do dolnego dyfuzora? Nie miałem właśnie podwyższenie jak leżysz pod autem to tak średnio miałem jak zajrzeć nagrywałem sobie telefonem to wydawało się spoko, ale na ręku tego nie miałem.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: polowiec »

Adek144 pisze:Ona tam wchodzi do tego sterownika przyczepionego do dolnego dyfuzora? Nie miałem właśnie podwyższenie jak leżysz pod autem to tak średnio miałem jak zajrzeć nagrywałem sobie telefonem to wydawało się spoko, ale na ręku tego nie miałem.
Trzeba rozlaczyc wtyczkj i zobaczyc. Z zewnatrz jest ok a w srodku piny zalane i zielone.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: Adek144 »

Wrzucę aktualizację sprawy. Niestety nie mogłem tego jakoś ogarnąć. Przy okazji małego serwisu hamulców, dopytałem w warsztacie czy mogliby na to zerknąć. Po wyjęciu okazało się, kotki piny wyleciały ze sterownika. Jedna ta szersza kostka w miarę wyglądała, z tej węższej został jeden pin. Kostka tez się nie nadawała. Zamówili nowy moduł, plus kostkę i poskładali. Nie ma już błędu z brakiem połączenia z modułem. Jeden problem taki, że Easy Open nadal nie działa. Prawdopodobnie potrzebne jakieś przyuczenie/adaptacja ponieważ pojawił się błąd:

B1303 54 [137] Brak kalibracji/Nastaw podstawowych.
Tutaj mam pytanie do Was, drodzy koledzy. Kodowania się nie zmieniły, sprawdziłem VCDSem. Natomiast pewnie trzeba go jakoś przyuczyć. Czy znacie może ten temat? Szukałem po forach i w przeróżnych modelach się pojawia taki komunikat np. podczas retrofitu, ale nie do końca widzę konkretne rozwiązanie. Jest ktoś mi w stanie pomóc? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
last_chance
Posty: 51
Rejestracja: 23 lip 2022, o 11:18
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 322KM/448Nm

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: last_chance »

Zadzwoń do Łukasza, myślę że pomoże zdalnie jak masz VCDSa
691783636
Adek144
Posty: 40
Rejestracja: 31 paź 2021, o 12:43
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Adrian

Re: Otwiueranie kalpy bagażnika

Post autor: Adek144 »

Po pierwsze dzięki za kontakt. Nie skorzystałem jeszcze, ale mam postęp. Wykorzystalem car scanera i była gotowa opcja do easy open. Błąd się nie pojawia ale jest jeden problem. Przed naprawą system działał na otwieranie i zamykanie. Teraz tylko otwiera :(. Sterownik ten sam, ta sama literka na końcu, Zakładam że to kwestia jakiej adaptacji. Może widzieliście już taki problem?
ODPOWIEDZ