[S3] Dylematy przed-zakupowe

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Enriquez »

Ta wentylacja na pewno coś tam daje. Może nawet i dobrze, że jest trochę mało wydajna, bo po 10 minutach już się czuje, że to się dobrze nie skończy i robi się zwyczajnie nie miło.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: JackP »

caballero pisze: 20 sie 2023, o 22:39
JackP pisze: 19 sie 2023, o 21:38 Można uczciwie powiedzieć, że wentylowany fotel to ten sam poziom co fotele z "masażem".
Trochę przesada. Masaż to dramat, polega na tym, że cały czas zmienia się ustawienie odcinka lędźwiowego, ale z masażem to nie ma nic wspólnego.

Za to wentylacja naprawdę coś tam wieje i choć trochę czuć jakieś ochłodzenie. Jak się odkleję od oparcia, to nawet czuję lekki wiaterek na plecach. Mam wrażenie, że jednak najbardziej wieje po nerkach.

Generalnie, cieszę się, że wziąłem, bo ostatnio często korzystam i jednak robi różnicę.
Ale ja nie twierdzę, że nie warto tego brać tylko wskazuje, że w VW i Skodzie działa to mniej więcej na tym samym poziomie a w innych markach jest to intensywniejsze.
To czy to lepiej czy gorzej to już indywidualna sprawa. Są tacy co jeżdżą cały rok na AC 18C i wentylowanym na maksa fotelu i są zdrowi.
Innych rozbolą plecy po masażu lędźwi w fotelu ergo w Skodzie.
Tomaszek1770
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Tomaszek1770 »

Ostatnio testowałem wentylowane fotele w Volvo i fajnie chłodziły . Czy ktoś może testował - używał i może porównać z wentylacją foteli w skodzie lub VW ?
Tomaszek1770
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Tomaszek1770 »

Wczoraj przez chwilę skorzystałem z wentylowanych foteli w Kodiaqu ( trochę za krótko ) , ale zauważyłem że w Volvo bardziej odczuwalnie dmuchają , w skodzie trochę gorzej .Ale jak wyłączyłem w skodzie wentylację foteli , to od razu było czuć że fotele robią się cieplejsze . Dlatego przy dłuższej trasie lepiej mieć nawet trochę słabsze dmuchanie , niż nic . Jeżeli wybiorę wersję ze skórzanymi fotelami , to na pewno dobiorę wentylowanie .
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

Mam tą wentylacje w Kodiaqu. Jest słaba, ale jest ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

Minęło 3 tygodnie. Jestem zadowolony z Kodiaqa L&K, ale widać też sporo oszczędności. Zawieszenie pomimo DCC brzydko podskakuje na wyższych hopkach, Alfa tak nie robiła i miała o wiele lepszy zawias. Jakość kamer 360 to jakiś niesmaczny żart, jakby ich nie było. Diesel brzmi brzydko przy przyspieszaniu. Nawet trzaskanie drzwiami jest takie budżetowe, wiecie o czym piszę. Jakość skór przy Giulii to też poziom niżej. Ten wybieraj skrzyni biegów to trochę pomyłka, w Alfie był pięknie obszyty skórą i świetnie leżał w dłoni, pięknie też chodził, a tu jakby haczy. Jak minie rok to chyba przeskoczę na BMW 520i G60 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Maliniak »

Wychodzi na to, że to Audi było jednak dla Ciebie ;) Może coś się zmieniło w kamerze 360 po tym jak była przez chwilę niedostępna, ale jak dla mnie jakość jest w porządku - bardzo sobie cenię ten dodatek.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: rowerek »

Chciałoby się napisać "a nie mówiłem?", ale nie napiszę, żeby Cię już nie dołować

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

Panowie, trzeba to uczciwie przyznać - mieliście rację ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: rowerek »

To jest właśnie to, o czym wspominaliśmy - te wszystkie bajery, którymi się człowiek zachłystuje przy czytaniu broszurek, tracą na znaczeniu, jeżeli tak podstawowa funkcja auta jak jazda, jest rozczarowująca, a same systemy też nie są na tak wysokim poziomie jak oczekiwania. Stąd właśnie próby przekonania, że wypasiona Skoda za 200+ tysięcy nie ma sensu w zestawieniu z biedniejszym wyposażeniowo, ale jednak premium.

Przynajmniej zostaną wnioski na przyszłość dla potomnych

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

Zresztą, kilka dni temu :

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

Minie rok, akurat skończy się polisa to atakuje półkę premium, mój faworyt na teraz to BMW 5 G60 520i w konfigu jak poniżej :

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configur ... 09T2,S09TA

Dają na dziś 10% rabatu, za rok może będzie więcej.
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Maliniak »

rowerek pisze: 24 wrz 2023, o 12:41wypasiona Skoda za 200+ tysięcy nie ma sensu w zestawieniu z biedniejszym wyposażeniowo, ale jednak premium.
Ma sens jak się bierze najmocniejszą wersję silnikową, bo zależy nam na osiągach i ewentualnie patrzymy na potencjał do przyszłych modów. W każdym innym przypadku się zgadzam ;)
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: zalezi »

A ja dodam, że Superb 280km ma sens tylko wtedy, jak zmienimy mu zawieszenie, zaaplikujemy mod DSG, chipa na 400km, ewentualnie wyciszymy. Wtedy jest cacy fura, choć wydałeś łącznie 250k, a fura bez gwarancji, więc wolałbym wejść w BMW M340i z 6 garami i 374km z ZF8HP. Idzie kupić za 300k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Enriquez »

Nie wiem, czy następnej nie wezmę właśnie tej trójki, tylko w kombi z tym silnikiem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ