Kalibracja ACC

mietekSkoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, o 21:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kalibracja ACC

Post autor: mietekSkoda »

Hej nie chce zakladac nowego tematu, mam front assist włączony ale od zakupy chyba to nie działa. Tzn nic nie piszczy... pokazuje sie tylko ta ikonka na maxi dot z dwoma samochodami jak jestem blisko jakiegos auto. Co najlepsze nie ma tez zadnego błędu przeskanowałem Car Skanerem(moze jest za slaby). Smieszna rzecz - bedac na urlopie we Wloszech jadac po autostradzie 90km w pewnej chwili dostalem sygnal dzwiekowy i auto wyhamowało mnie do zera przeciążenie bylo tak duze ze nie wiedzialem co sie dzieje to chyba byl wlasnie ten Front Assist...? Czy sama kalibracja moze tu pomoc?
tak na marginesie strasznie to niebezpieczne jak by za mna jechala ciezarowka nie wiem czy dala by rade zahamowac.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Kalibracja ACC

Post autor: kefirek »

Wyhamowało bo przed Tobą ktoś jechał i też nagle zahamował czy na pustej drodze? Jakkolwiek generalnie tak to działa. Włącza się w ostatniej chwil gdy już faktycznie jest niebezpiecznie. Najłatwiej jest uruchomić front mocno przyspieszając aby odległość między Tobą a autem poprzedzającym b. szybko malała. Jak łatwo się domyślić takie próby robić lepiej przy niewielkich prędkościach.
Pamiętaj że ACC a Front Assist to dwie różne rzeczy, ale czy korzystają z tego samego radaru nie wiem.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Kalibracja ACC

Post autor: Kelso »

moze komus sie przyda i sprobuje.... https://www.youtube.com/watch?v=i_d_SD8 ... 81onacznik
qerno
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2021, o 20:07
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Bartek

Re: Kalibracja ACC

Post autor: qerno »

Siema. Ja mieszkam w Niemczech, ost jechałem do Polski i na trasie wyskoczył mi błąd ACC.
W niemieckim Aso krzyknęli 400€..
W Opolu w Lellku 900/1000zl

Ale dziwne bo nigdzie nie uderzyłem, ani sensor nie był zachlapany.. Od drgań niby mógł się przestawić :/
mietekSkoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, o 21:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kalibracja ACC

Post autor: mietekSkoda »

kefirek pisze: 22 lip 2021, o 20:47 Wyhamowało bo przed Tobą ktoś jechał i też nagle zahamował czy na pustej drodze? Jakkolwiek generalnie tak to działa. Włącza się w ostatniej chwil gdy już faktycznie jest niebezpiecznie. Najłatwiej jest uruchomić front mocno przyspieszając aby odległość między Tobą a autem poprzedzającym b. szybko malała. Jak łatwo się domyślić takie próby robić lepiej przy niewielkich prędkościach.
Pamiętaj że ACC a Front Assist to dwie różne rzeczy, ale czy korzystają z tego samego radaru nie wiem.
nic przedemna nie jechalo...zahamowal sam wtedy zobaczylem jak to powinno dzialac bo wczzesniej po kupnie auta mi nie dzialalo, najpierw pojechalem na kalibracje a pozniej bylem na diagnostyce i okazało sie ze jest permamentny błąd radaru (nie mozna go skasowac) radar widzi samochód do ktorego sie zbliza pokazuje sie ikona ale nic nie robi tzn nie hamuje nie ostrzega dzwiekiem i teraz pytanie czy ten radar jest plug and play? jak kupie ten sam numer i wepne to czy to bedzie dzialac? czy musze to kodowac? jezeli trzeba to kodowac to czy przez obd 11 pro mozna to zrobic?
mietekSkoda
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, o 21:53
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Kalibracja ACC

Post autor: mietekSkoda »

kefirek pisze: 22 lip 2021, o 20:47 Wyhamowało bo przed Tobą ktoś jechał i też nagle zahamował czy na pustej drodze? Jakkolwiek generalnie tak to działa. Włącza się w ostatniej chwil gdy już faktycznie jest niebezpiecznie. Najłatwiej jest uruchomić front mocno przyspieszając aby odległość między Tobą a autem poprzedzającym b. szybko malała. Jak łatwo się domyślić takie próby robić lepiej przy niewielkich prędkościach.
Pamiętaj że ACC a Front Assist to dwie różne rzeczy, ale czy korzystają z tego samego radaru nie wiem.
ACC mi dziala Hamuje przyspiesza ale FA juz nie... :( pokazuje ta ikone bez sygnalow dzwiekowych bez hamowania
Maly updejt dzis po przeczyszczeniu tego zwierciadla zapalila mi sie czerwona kontrolka przy dojezdzie do stojacego samochodu... moze ten radar zaczal dzialac
Urbinio
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2023, o 18:40
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kalibracja ACC

Post autor: Urbinio »

Panowie dzisiaj przeskanowałem auto i mam błąd
0662 - dynamiczna kalibracja
C1106 F0 [009] przekroczona wartość graniczna
status kamery gotowosc do pracy.

Ktoś coś możę pomóc, czy to jest to co pisaliście wyżej ?
ODPOWIEDZ