Wyłączenie czujników zbliżeniowych

1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

Witam, przy montażu haka (i zdjęciu błotnika ) przestał działać system czujników. Czy jak próbowałem oświetlenie a nie miałem podpiętego jednego z czujnik mogło zablokować system czujników na stałe ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: marioti »

Bez jednego czujnika nie będziesz miał działającej całej strony (przód lub tył).
Nie ma nic na stałe. Po zamontowaniu brakującego czujnika powinno samo ruszyć. Tylko w starszych sterownikach spotykałem sytuację że trzeba bylo jeszcze wykasować błędy.
W twoim przypadku, jeżeli czujniki są ok, i są wszystkie, to mogło dojść do uszkodzenia któregoś kabelka w wiązce, wystarczy odpiąć od modułu i "przedzwonic" kabelki
1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

Czy możesz powiedzieć gdzie znajdę ten moduł z tylnych czujników ?
1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

Mam jeszcze pytanie o spinki które trzymają wiązkę kablową czujników do zderzaka. Wszystkie mi się rozsypały czy jakiś kod ktoś zna żebym mógł jej znaleść.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: marioti »

Na początek to chyba lepiej podpiąć pod kompa i sprawdzić kod błędu ewentualnie która czujka ma nieprawidłowe wartości (będzie pokazywała zwarcie lub otwartą linię)
Niestety wiązka nie jest łączona za zderzakiem tylko ciągiem leci do wtyczki do modułu. Dopiero w FL widziałem dodatkową wtyczkę za zderzakiem, więc dużo łatwiej się to zdejmuje i można przeprowadzić diagnostykę.
Moduł jest w bagażniku za prawym boczkiem. Ja rozbierałem to już kilka razy więc wiem gdzie szukać śrubek, ale robiąc to pierwszy raz, to masz z godzinę lub więcej dłubania. Jak byś się zdecydował na takie zabawy to pisz pw. najprościej byłoby mi nagrać filmik, pokazać gdzie i co odkręcić i wysłać np. na whatsapp, lub coś tym podobnego.

Pytasz o te białe plastiki z metalową spinką i takimi skrzydełkami, to których mocuje się kabel taśmą izolacyjną tak jakby po dwóch stronach?
Mam to w ręce ale problem taki, że to nie ma żadnego numeru części. ETKA pokazuje coprawda 3D0971838M, ale to nie do końca to, bo w tym białym nie ma żadnej opaski zaciskowej a są te "skrzydełka"
1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

Cześć, udało mi się uruchomić czujniki. Problem był z połączeniem we jednej wtyczce, po prostu za słabo weszła i nie było styku. Faktycznie jak połączenie było prawidłowe układ powrócił do prawidłowego funkcjonowania.
Co do spinek no to faktycznie. Ale i tak dzięki, chyba je kupie i spróbuje pokombinować jak to połączyć.
1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

Na alleg.. znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/opaska-instal ... d6604cf017
Lepiej pasuje.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: marioti »

Ale mi właśnie takie wyszukuje po tym numerze co podałem, czyli 3D0971838M
Kabel przytrzymają, choć nie tak dobrze jak te oryginały
1paul11
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2023, o 14:00
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: PAWEŁ

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: 1paul11 »

bez "m"
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wyłączenie czujników zbliżeniowych

Post autor: marioti »

Mój błąd, to nie są te same spinki,
To co znalazłeś ma opaskę zaciskową mocowaną na boku spinki, a to co ja podałem ma mocowanie do czoła spinki. Tą "moją" wyciągnąłem z ETKA dla Superba 2, 2012 (więc przed fl)
Ale myślę, że można je zastosować zamiennie, tam jest tyle miejsca, za zderzakiem, że miejsce mocowania opaski na spince nie ma znaczenia
ODPOWIEDZ