Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ja bym zrobił jeszcze inaczej, bo widzę, że jesteś konkretnie zamotany z wyborem. Póki co nie kupuj żadnego, bo zakup z musu i pośpiechu, to najgorszy doradca. Sam piszesz, że drugie dziecko MOŻE będzie, czyli też nie wiadomo dokładnie kiedy.
Rezygnując teraz z zakupu dajesz sobie więcej czasu na przemyślenie tematu, do sprzedaży wejdą nowe modele (Superb 4, A5 zastępujące i łączące dotychczasowe A4 i A5, BMW5, nowa E klasa, mówi się o lifcie A6), wtedy mogą się pokazać nowe możliwości. Kupisz teraz Superba i nagle się okaże, że przez 2 lata będziesz w większości woził powietrze, rezygnując z fanu Alfy, którą bez problemu też byś w miarę ogarnął potrzeby ładunkowe. Wiem, że atutem zakupu teraz są pewnie większe rabaty itd. tylko może się okazać, że wszystko przyćmi poczucie dokonania złego wyboru, takiego na siłę i cała przyjemność też pryśnie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 433
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Ja bym zrobił jeszcze inaczej, bo widzę, że jesteś konkretnie zamotany z wyborem. Póki co nie kupuj żadnego, bo zakup z musu i pośpiechu, to najgorszy doradca. Sam piszesz, że drugie dziecko MOŻE będzie, czyli też nie wiadomo dokładnie kiedy.
Rezygnując teraz z zakupu dajesz sobie więcej czasu na przemyślenie tematu, do sprzedaży wejdą nowe modele (Superb 4, A5 zastępujące i łączące dotychczasowe A4 i A5, BMW5, nowa E klasa, mówi się o lifcie A6), wtedy mogą się pokazać nowe możliwości. Kupisz teraz Superba i nagle się okaże, że przez 2 lata będziesz w większości woził powietrze, rezygnując z fanu Alfy, którą bez problemu też byś w miarę ogarnął potrzeby ładunkowe. Wiem, że atutem zakupu teraz są pewnie większe rabaty itd. tylko może się okazać, że wszystko przyćmi poczucie dokonania złego wyboru, takiego na siłę i cała przyjemność też pryśnie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Dzięki za niegłupią radę, każda jest cenna.
Alfa jest serio trochę za mała, w dodatku brak mi w niej aktywnego tempomatu, side assist, elektrycznej klapy bagażnika, haka pod rowery, irytuje duży promień skrętu. Ma za to inne wyposażenie, z którego akurat rzadko korzystam ( skóra perforowana - wcale nie taka fajna, elektryczne fotele ( tylko ja kieruje ), indukcja ( wolna ), grzane fotele i kiera ( rzadko włączam ) ). Takie uroki brania aut z placu w bdb cenie w najgorszym momencie na rynku ( styczeń 2022 ).
Superb będzie do odbioru gdzies pod koniec roku, wiec mi to całkiem pasuje. Nowe wypusty będą bardzo drogie, nawet się nie łudzę, ze będzie inaczej :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: LMB »

Superb jaki jest kazdy widzi. Skrzynia leniwa, w nowce aucie jakies obcierania/pukania wiazek, skrzypinie/piszczenie klimy od czasu do czasu (jakby nie bylo czynnika albo oleju w sprezarce), w dodatku DCC jest takie se, i np. w trakcei pokonywania zarketu z dziurami czuje sie, jakby auto chcialo sie uslizgnac/uciec. Takie cos bylo w pelni akceptowalne, gdy auto kosztowalao 30-40k mniej kilka lat temu. Teraz cena 250k katalogowo jednak do czegos zobowiazuje. Osobiscie mysle, ze jednak teraz wybralbym Arteona R i pogodzil sie z macanymi przyciskami na kierownicy/panelu temperatury.
Aczkolwiek porownywanie Superba nawet bida wersji z Dacia jest mocno nie na miejscu. Uzywam Dacie Sandero do jazdy w kolo komina, i jednak roznica miedzy "wypasiona" Dacia a "wypasionym" Superbem to dwa rozne swiaty. Dacia miala urok jak kosztowala sporo mniej, ale przy obecnych cenach Daci bym juz nie kupil (chyba ze Springa, ale w UK niedostepny). Osobiscie ma na marce nie zalezy, ale nastepne auto, ktore ewentulanie rozwazalem to M340i i niestety nie potrafilem uzasadnic 50% roznicy w cenie miedzy Superbem a BMW (po znizkach juz). Niestety tez, w UK Kia Stinger nie byla dostepna w wersji 4x4 bo to byl moj faworyt.
W sumie jestm jakos tam zadowlony z tego Superba, tak 50/50 jak juz bylo pisane. Auto ma w zasadzie wszystkie ficzery, na ktorych mi zalezalo, plus niski koszt serwisowania. Dokupiona gwarancja na 5 lat wiec poki co nie mam sie czym marwtic. A jak DCC mnie wkurzy to sie wymieni na B16 czy jakies KW.
Aha, i ja robie obecnie malutkie przebiegi. W 2021 roku spredawalem 3 letniego Ioniq'a z nalotem 13kkm, takze moze robie zbyta male naloty, aby duzo bardziej znienawidzic Superba ;). No i ja zawsze kupuje za gotowke, wlasnie po to by "zniechecic" sie do klasy premium.
BTW - co do prowadzenia, widze ogromna roznice na plus w stosunku do SII, i byloby super gdyby nie to nijakie DCC w trubach Normal/Comfort.
Tyle ode mnie :).
Ostatnio zmieniony 18 maja 2023, o 12:31 przez LMB, łącznie zmieniany 2 razy.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Kylo125
Posty: 213
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

zalezi pisze: 18 maja 2023, o 09:35 ...Wyciszenie jest istotne, ale nie aż tak bardzo, bo bardzo rzadko robię trasy...
Taka ciekawostka. Nie wiem czy to możliwe bo mercem nie jeździłem, ale wg pomiarów Autocentrum w superbie jest ciszej niż w Mercedesie w 213 :o
Jak tras nie robisz to może jednak zastanów się nad hybrydą. Ktoś tam wcześniej wspominał o Lexusie es 300h. Na miasto jak dla mnie lepszy od superba, bo jednak DSG laguje, a tam od razu jest reakcja. Do tego w mieście spali malutko.
Wnętrze ma mniejsze od skody, choć i tak jest dużo miejsca, a materiały bardzo fajne.
Z minusów to bagażnik sporo mniejszy, z małą klapą i bez możliwości rozłożenia siedzeń.
Nie wiem jakie tam warunki leasingu, ale jeśli chodzi o cenę to znajomy niedawno kupił za mniej niż chcesz dać za skodę.
Ewentualnie camry, tam bez pakietu VIP siedzenia się składają i też się na miasto sprawdzi bo w sumie to prawie to samo co ten Lexus .
artho
Posty: 1165
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

LMB pisze: 18 maja 2023, o 12:07Aczkolwiek porownywanie Superba nawet bida wersji z Dacia jest mocno nie na miejscu. Uzywam Dacie Sandero do jazdy w kolo komina, i jednak roznica miedzy "wypasiona" Dacia a "wypasionym" Superbem to dwa rozne swiaty.
Z tą Dacią autor miał raczej na myśli, że między Superbem a prawdziwym premium jest różnica jak od Dacii do Superba, bądź, że przy prawdziwym premium Superbowi jest do Dacii bliżej niż do prawdziwego premium, ale nie wiem niech się autor wypowie :D
LMB pisze: 18 maja 2023, o 12:07W sumie jestm jakos tam zadowlony z tego Superba, tak 50/50 jak juz bylo pisane. Auto ma w zasadzie wszystkie ficzery, na ktorych mi zalezalo, plus niski koszt serwisowania.
I u mnie w zasadzie jest tak samo - jestem 50/50 zadowolony. Cieszy mnie to, że mechanicznie auto działa, że wsiadam i zawsze jadę a nie martwię się czy odpali czy nie. Cieszę się, że przy normalnej jeździe pali bardzo mało, a gdy trzeba jest zapas mocy. Bajerów i ficzerów jest nawet więcej niż potrzebuję i tutaj niestety dochodzimy do wad i niezadowolenia - może mniej ficzerów a dopracowane sprawdziłyby się lepiej. A może zbyt wiele oczekuję od tego auta, bo nie kupiłem Superba za 120k ani 160k tylko za 220k no i w tej cenie oczekuję więcej niż to auto jest w stanie mi dać, a w zasadzie więcej niż ta marka jest w stanie mi dać.

Natomiast drugi raz bym Superba nie kupił, więc to też dość dużo mówi. Wybrałbym ambitniejszą (wcale nie bardziej "prestiżową" tylko ambitniejszą) markę i mniej doposażony model.
Kylo125 pisze: 18 maja 2023, o 12:21
zalezi pisze: 18 maja 2023, o 09:35 ...Wyciszenie jest istotne, ale nie aż tak bardzo, bo bardzo rzadko robię trasy...
Taka ciekawostka. Nie wiem czy to możliwe bo mercem nie jeździłem, ale wg pomiarów Autocentrum w superbie jest ciszej niż w Mercedesie w 213 :o
Autocentrum sprzedawało przez długie lata VAGi :D
Kylo125 pisze: 18 maja 2023, o 12:21 Jak tras nie robisz to może jednak zastanów się nad hybrydą. Ktoś tam wcześniej wspominał o Lexusie es 300h. Na miasto jak dla mnie lepszy od superba, bo jednak DSG laguje, a tam od razu jest reakcja. Do tego w mieście spali malutko.
Toyota i Lexus to świetne opcje, ale specyficzne. Trzeba się przymierzyć i spróbować 😁
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

Coś takiego znalazłem z innego forum
Załączniki
Tabela.jpg
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

No upscale mainstream mainstream i value to jakieś pomieszanie dla mnie. Chevroleta bym dał do budget fiata zasadniczo też. Fiat wyżej od Mitsu? Peugeot wyżej od Hondy? Nieee
artho
Posty: 1165
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Dziwny ten obrazek, chyba ktoś z daleka robił, bo z jednej strony się wydaje mało aktualny więc trochę stary a z drugiej strony jeszcze kilka lat temu nikt nie wrzuciłby Lexusa i Mercedesa na równi z Audi i BMW.
Kylo125
Posty: 213
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Skoro są marki typu rivian, polestar czy lucid to stare to raczej nie jest.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Łojezu, piramida prestiżu biorę popcorn i czekam na rozwój wydarzeń, na forum zegarkowym taka wrzutka zwiastuje niezłą zabawę, zobaczymy jak tutaj

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


artho
Posty: 1165
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Ja się obawiam, że jakoś szczególnie nie będzie popcorn potrzebny, bo podejrzewam, że wiele osób się zgodzi ze stwierdzeniem, że na tym obrazku część prawda a część g-prawda 😆

PS: ewidentnie spadam na dno, bo Superb to moja pierwsza tak nisko pozycjonowana marka btw. 😄
zalezi
Posty: 433
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Pobawiłem się konfiguratorem schodzącej E klasy i idzie zrobić całkiem fajnie wyposażone ( MultiBeam, kamera 360 z asystentem parkowania, audio Burmester, Keyless, grzana kiera/fotele, ambiente, Side aisst z lane Assist, widescreen cockpit, elektryczna klapa, lakier metalik kojące silver ) E200 w benzynie napęd tył za 297 tys przed rabatem. Na 20 oczkach w dół robi się całkiem ciekawie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kylo125
Posty: 213
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

No to już różnica nie tak wielka. Sam bym raczej nie dał ponad 200 za superba. Jak szukałem w zeszłym roku samochodu to zakładałem mniejszy budżet i superb konkurował u mnie z autami typu toyota camry czy mazda 6, ewentualnie citroen c5x czy jakaś kia. I w tym zestawieniu jego zakup miał dla mnie sens. Natomiast gdybym miał te powiedzmy 6 dych dokładać to pewnie bym tego mercedesa sobie sprawdził choćby dlatego że wolę rwd od przedniego napędu.
zalezi
Posty: 433
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Nie do zamówienia już benzyny, jedynie E220d 4Matic.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kylo125
Posty: 213
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

No to może przetestuj takie coś. :) https://www.tesla.com/pl_PL/m3/order/LR ... o#overview
Gdybym dziś kupował auto to choć podjechałbym się przejechać i sprawdzić. Kto wie może by mi podeszło.
ODPOWIEDZ