Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

kefirek pisze:
rowerek pisze: 11 maja 2023, o 09:10
kefirek pisze: Potwierdzone info? Bo koło jesieni miałem właśnie celować w A6 55TFSI.
Z polskich i niemieckich cenników 55tfsi także wypadło. Jedynym dostępnym silnikiem benzynowym w A6 jest obecnie 45tfsi.

Jak chcesz 55tfsi, to póki co jest utrzymane w A7, pytanie na jak długo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
A7 przy moim wzroście (197cm) odpada w przedbiegach, zwłaszcza, że szklany dach dla mnie jest obowiązkowy. Jakoś z końcem marca byłem oglądać A6 w salonie i Pani z obsługi nic nie wspominała, że 3 litrówki mają wypaść, a nawet mieli dla nich większy rabat. Co prawda nie doczekałem się finalnie oferty od nich - chyba moja zmodzona kura która zaparkowała przed drzwiami wejściowymi była zbyt biedna, żeby mocniej zainteresować się klientem :lol:
Zainteresuj sie koniecznie Q7/Q8. Rabat tez tam jest solidny ( 20-22% ), są z 3.0, miejsca nad głowa dużo ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Wiem, moja żona z córą jak zobaczyły Q8 od razu było, zapomnij o A6 tylko "Bestia" jak ochrzciły Q8 😂 fajne duże, konfigurator wypluwał mi podobne pieniądze za A6 i Q8. Więc ziarno zostało zasiane, zwłaszcza że w Q8 55TFSI dostajemy prawdziwe Quatro z Torsenem, skrzynię ZF, można dobrać sportowy mechanizm różnicowy co dla A6 w benzynie jest niedostępne. No ale 3 litrowa benzyna i takie wielkie bydle to będzie palić 15 minimum. Lepszy byłby diesel tylko że ma 286 koni a ja chcę w końcu coś >300 z oknem na 400 w przyszłości, w konfigu co robiłem muszę brać zawieszenie pneumatyczne, gdzie ja chcę zglebic kolejne auto. Do powietrza tez są niby moduły obniżające ale wtedy będzie twardo. Fotele ze zintegrowanym zagłówkiem są fajniejsze w A6. Dobrze że leasing w skodzie kończy się w marcu 2024, więc trochę czasu jest - no i jeszcze moja branża budowlana musi trochę odżyć żeby było za co te leasingi płacić 😂
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

W A6 to daje 5.5 do setki więc chyba źle nie jest a bez problemu i przeróbek można zrobić 350km ptogramem
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Serio taka szafa jak Q8 może stanowić alternatywę dla jakiejkolwiek limuzyny, dodatkowo potencjalnie zglebionej, czyli zakładam, że właściwości jezdne są dosyć istotnym aspektem? Przecież taki wielki luj nie pójdzie w zakręcie lepiej od A6 z takim 'seryjnym' s-linowym zawiasem, o grubiej pomodzonym nie wspominając. Osobiście nie widzę sensu takiego kloca.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 211
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Takie q8 waży zauważalnie ponad 2 tony. Zakręty to jedno, a drugie to przy tej wadze 3 litrowy diesel będzie jechał podobnie jak 2 litrowy w superbie, spali też więcej ale za to kultura pracy i dzwięk silnika na plus.
Mimo to myślę że takie q8 może być alternatywą dla limuzyny bo np bardziej się podoba, czy tam lepiej pokonuje wysokie krawężniki itp.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Nie no spoko, tylko jak ktoś chce zglebiać furę, to latanie suvem po krawężnikach chyba na przeciwnym biegunie jest Zresztą kupować suva, którego atutem ma być prześwit, po to by go obniżać, to dla mnie jakaś abstrakcja, ale co kto lubi

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Kylo125
Posty: 211
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Nie twierdzę że zawsze, czy akurat w tym przypadku SUV jest alternatywą dla sedana czy kombi, ale generalnie może nią być i jak widać po ulicach dla wielu ludzi jest. Może być nawet obiektywnie gorszy. Więcej palić, gorzej skręcać i przyspieszać, ale np komuś się podoba i to wystarczy. :)
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

SUVy, crossovery to jest moda. Szuka się w miastach miejsc parkingowych, a potem przyjeżdżają takie X7, GLSy i inne kobyły >5m które przeważnie zajmują 1,5 miejsca parkingowego a częściej i dwa. Bo właściciele tego typu aut to często buraki którzy uważają, ze wszystko im wolno, wiec stanie w poprzek i tyle.

Pomijam fakt, że często gęsto te suvy latają na kapciach w stylu 21-22 cale z naleśnikową oponą wiec atakowanie krawężników średnio się sprawdza. Choć oni z tego sobie nie zdają sprawy no bo przecież ja mam SUVa.

A wracając do Q8 auto fajne, z ekstrasami których w A6 nie dostanę (jak pisałem Torsen, skrzynia ZF, dla foteli ze zintegrowanymi zagłówkami można wziąć masaże i wentylacje itp) no ale SUV. Nic mam dużo czasu na rozkminę. A w najgorszym razie będę dalej latał zglebioną kurą ;)
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

W mojej opinii SUV-y mają sens, dopóki spełniają swoje pierwotne założenia, więc są duże, wygodne, pakowne, świetny dostęp do bagażnika ale też poprawione właściwości terenowe. W mojej opinii sprawdzają się świetnie jako zastępstwo dla samochodów kombi a zwłaszcza allrad-y dostęp jest nieraz wygodniejszy. Natomiast w życiu SUV nie jest i nie będzie zastępstwem dla eleganckiej limuzyny i choć wiem, że w Stanach też obecnie jest na to moda to nie potrafię poważnie jej traktować.

Jeżeli ja kupię SUV-a to będzie to zapewne Toyota Land Cruiser 😜.

Cały czas natomiast nie rozumiem crossoverów.
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

Tylko w Stanach masz szersze drogi/ulice, masz miejsca parkingowe, które pomieszczą takie kolosy i paliwo w cenie wody mineralnej ;) Tam ma to sens jak pickupy i inne tego typu wynalazki. W dużym mieście kompletnie nie trawiony pomysł. Z plusów na pewno łatwe wsiadania/wysiadanie, wyżej się siedzi, więc i wygodniej prowadzi + lepsza widoczność, ale zapewne dla wielu też poczucie bezpieczeństwa (często złudne) ;)
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Bardzo chciałem Audi, bo ma kilka świetnych cech, których nie znajdę w Superbie, ale niepewne czasy, sinusoidy moich wypłat oraz niechęć przed delikatnym przepłacaniem spodowowaly, ze stanęło na zwykłym Superbie, choć w w ładnym konfigu i wyposażeniu.
Konfig C909S6KL mam za 223 979 zł brutto po rabacie, choć brak gwarancji ceny :(
Podobnie wyposażone A6 45TFSI Sport to kwestia 390 tys minus rabat ;)

W Superbie mogę zawsze za ok 4 tys zrobić wyciszenie, soft na 390 koni, soft skrzyni i zaczyna się naprawdę fajne daily za 230k łącznie :D

Zawias w Skodzie mocno taki sobie, ale nie można mieć wszystkiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 737
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Mając Giulię Veloce w garażu, to bym się tak nie zamartwiał Taki Superb to fajny osiołek na co dzień, a wrażenia można zostawić Alfie. Jakbyś nie podłubał kuraka, to do Giulii podejścia i tak nie ma jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Mając Giulię Veloce w garażu, to bym się tak nie zamartwiał Obrazek Taki Superb to fajny osiołek na co dzień, a wrażenia można zostawić Alfie. Jakbyś nie podłubał kuraka, to do Giulii podejścia i tak nie ma jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy Obrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Oj tak, prowadzenie i trakcja to coś absolutnie obłędnego w Alfie. Ja często jestem trochę zły na siebie, bo to auto ( mimo nie jakiejś dużej mocy ) mocno prowokuje i zachęca do robienia głupich rzeczy na drodze, z czego skrzętnie korzystam czasami ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Nie wiem czy będziesz zadowolony z tego Superba. Przymierzałeś się już do przyjemnego konfigu na Audi a drogi Superb to też może być spore rozczarowanie. Trzeszczące nawiewy na które ASO rozkłada ręce, nieraz błędy z tyłka, bardzo nieszczególny soft skrzyni biegów czy właśnie zawieszenie, to niestety cechy na które zwracasz szczególnie dużą uwagę, gdy dasz na to auto tyle co na niejedno premium. Do tego dochodzi nieszczególna obsługa w ASO, która traktuje Cię tak samo jakbyś kupił CitiGo za 40 000zł - czyli per "co mi pan zawracasz d***".

Może warto jednak odjąć coś z tej A6-tki, albo pomyśleć o A5, ewentualnie po prostu o A4 w Avancie? No i jakąś opcją są też świeże poleasingi, takie 2-3 letnie. Jest tego sporo, ceny są śliczne, finansowanie ciut gorsze ale zadowolony będziesz bardziej niż ze schodzącego modelu Superba.

To nawet po mojego kolegę co już kilkuletnim Fordem jeździ ASO przysyła lawetę na której jedzie zastępczy..
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

zalezi pisze: 12 maja 2023, o 12:16
rowerek pisze:Mając Giulię Veloce w garażu, to bym się tak nie zamartwiał Obrazek Taki Superb to fajny osiołek na co dzień, a wrażenia można zostawić Alfie. Jakbyś nie podłubał kuraka, to do Giulii podejścia i tak nie ma jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy Obrazek
Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Oj tak, prowadzenie i trakcja to coś absolutnie obłędnego w Alfie. Ja często jestem trochę zły na siebie, bo to auto ( mimo nie jakiejś dużej mocy ) mocno prowokuje i zachęca do robienia głupich rzeczy na drodze, z czego skrzętnie korzystam czasami ;)
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam podobnie od 1,5 roku i do Superba już nie wrócę. Na to złożyło się kilka warunków jak kupiłem Superba. Duży bagażnik, ilość miejsca itd. itp.
W międzyczasie byłem zmuszony kupić kilka innych aut do firmy i w tym momencie bagażnik i miejsce z tyło stało się zbędne. Ponieważ z reguły jeżdżę sam lub max +2 dorosłe osoby i nie mam parcia na bagażnik wybrałem Alfa Romeo Giulia. Raczej nie zmienię tego auta bo BMW jakoś do mnie nie dociera ( do zabawy mam MINI też grupa BMW ale to jest co innego).
ODPOWIEDZ