Silnik gaśnie przy hamowaniu

superb2011
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, o 09:36
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Silnik gaśnie przy hamowaniu

Post autor: superb2011 »

Dzień dobry wszystkim!

Zacznę od tego, że byłem z autem u dwóch mechaników, którzy to sobie z problemem nie poradzili. (podobno pojawia się tylko jeden błąd z "wietrzeniem baku paliwa", ale twierdzą, że to wpływu na problem nie ma). Brali auto na jazdę testową i oczywiście problem nie wystąpił...

Problem:
Auto losowo gaśnie podczas hamowania do zera (np. przy zatrzymaniu na czerwonym świetle) lub przy minimalnej prędkości (obrotach?) zdarzyło mi się też że zgasł na zakręcie przy absolutnie minimalnej prędkości na parkingu. Gaśnie totalnie losowo na ciepłym silniku, na zimnym, z pełnym bakiem i na pustym. Czasami problem nie występuje kilka dni, czasami raz dziennie, a bywa że na krótkiej trasie zgaśnie kilka razy...

Auto:
Superb z 2011 1.8TSI DSG, przebieg 160K (chyba, sprowadzony z Niemiec rok temu) (daleko mi do mechanika, na samochodach za bardzo się nie znam, nie wiem też co to za silnik czy CDAA/BZB było o to pytanie przy rejestracji na forum). Problem występuje z różną częstotliwością od około 2 mscy.

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Jakiekolwiek rady opinie uwagi są mile widziane.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Silnik gaśnie przy hamowaniu

Post autor: yogibabu »

Mi to wygląda na problem elektryczny,niż mechaniczny.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
dred007
Posty: 35
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 19:48
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 207KM/407Nm narazie
Imię: dred007
Lokalizacja: Resko (Regenwalde)

Re: Silnik gaśnie przy hamowaniu

Post autor: dred007 »

Ja wiem, że może to zabrzmieć śmiesznie ale miałem podobny temat... uwaliła mi się częściowo masa od silnika i jak stykała było ok a jak gdzies przy przechyleniu tj skręcie się rozłączała auto gasło. Wymiana na nową załatwiła temat... moze mechanik niech poszuka w tym rejonie....
Ja nie jestem leniwy... Ja po prostu oszczędzam energię...
superb2011
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, o 09:36
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Silnik gaśnie przy hamowaniu

Post autor: superb2011 »

Dzięki za odpowiedzi.
U mnie problemem okazał się akumulator. Piszę jakby ktoś trafił kiedyś na ten problem to żeby nie główkował tyle co ja ;)
Po wymianie akumulatora od kilku miesięcy problem ani razu nie wrócił.
ODPOWIEDZ