[S3] Zakup 2-3 letniego 2.0 TSI (190KM) DSG, na co zwrócić uwagę

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Diff
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, o 14:00
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)

[S3] Zakup 2-3 letniego 2.0 TSI (190KM) DSG, na co zwrócić uwagę

Post autor: Diff »

Cześć!

Przymierzam isę do zakupu 2-3 letniego 2.0 TSI (190KM) w automacie i zastanawiam się na co zwrócić uwagę przy zakupie oraz czego się wystrzegać.

Z tego co czytałem to żeby (z wysokim prawdopodobieństwem) bezawaryjnie używać DSG w Superbie najlepiej wymieniać olej w skrzyni co 60tys. km.
Wydaje mi się jednak, że producent sugeruje wymianę co 120tys. km. Czy to oznacza że kupując samochód z np przebiegiem 100tys. olej prawdopodobnie nie został wymieniony?

Czy w ogóle wzięlibyście taki samochód pod uwage czy od razu skreślać egzemplarze w których ktoś nie zadbał o wcześniejszą wymianę oleju a ich przebieg przekracza dajmy na to 80tys. km?
artho
Posty: 1090
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Zakup 2-3 letniego 2.0 TSI (190KM) DSG, na co zwrócić uwagę

Post autor: artho »

Przebieg i tak jak piszesz - regularne wymienianie oleju.

Kupując samochód z przebiegiem 100kkm musisz zapytać właściciela, ale jeżeli olej do tego przebiegu nie był wymieniony nie skreślałbym auta ale zaraz po zakupie wymienił. To nie jest tak, że te skrzynie padną aż tak łatwo.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3] Zakup 2-3 letniego 2.0 TSI (190KM) DSG, na co zwrócić uwagę

Post autor: bartekpion »

W poprzednim samochodzie 2.0 TDI bmp pierwsza wymiana oleju w dsg po 93kkm, a oleju w silniku po 36kkm, i po ponad 230kkm zaczął brać olej z mojej winy, a w tej chwili ma sporo ponad 360kkm i oprócz standardowych wymian nic się nie dzieje że skrzynią. Tak więc też bym nie skreślał, ze względu na dsg.
ODPOWIEDZ