Samoczynnie załączający się wentylator

Awatar użytkownika
tomamar
Posty: 46
Rejestracja: 11 maja 2021, o 13:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska Oleśnica, Niemcy Hamm

Samoczynnie załączający się wentylator

Post autor: tomamar »

Dzisiaj po przyjeździe do domu , zaparkowałem auto i poszedłemdo domu. Mieszkam na parteże a auto parkuje podoknem, to uslłyszałem pracujący wentylator chłodnicy. Po otworzeniu suta wentylator się wyłączył. Jak zamknąłem samochód, to po chwili się znowu załączył. Za 4 razem otwirrania i zamykania samochodu wentylator sie wyłączył. Może ktoś już przerabiał temat i ma jakieś wskazówki , od czego zacząć. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale 3 miesiące temu wywaliło mi błąd P068B00 przekaźnik główny- sprzęga zbyt późno. I czasmi mam problem z przyciskiem START STOP. Czasami pare razy i dość mocno muszę wcisnąć przycisk żeby auto odpaliło .
komoornik
Posty: 1038
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samoczynnie załączający się wentylator

Post autor: komoornik »

Szukajka na forum działa sprawnie, zajęło mi to całe 10 sekund ;)

https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=14003
lubliner
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2022, o 05:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: L&K 200 KM
Imię: Paweł
Lokalizacja: Lublin

Re: Samoczynnie załączający się wentylator

Post autor: lubliner »

Przyjacielu wymień przekaźnik 645. Od tego zacznij, prawdopodobnie oto chodzi. Koszt przekaźnika 100 zł- oryginalna cześć w ASO nr części 4H0951253A. Przekaźniki masz pod maską po prawej stronie na górze pod czarną plastikową klapką zdejmowaną na zatrzaski. Sama wymiana przekaźnika jest na zasadzie plug&play. Być może będziesz miał dwa przekaźniki 645; chodzi o ten na dole bliżej przodu samochodu. Oczywiście robisz to na wyłączonym zapłonie.
Awatar użytkownika
tomamar
Posty: 46
Rejestracja: 11 maja 2021, o 13:40
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Polska Oleśnica, Niemcy Hamm

Re: Samoczynnie załączający się wentylator

Post autor: tomamar »

Dzięki za info. Miałem też problem z odpalaniem auta.tzn. musiałem pare razy wciskać guzik start stop. Oczywiście przycisk wymieniłem i problem z wentylatorem narazie ustąpił. Albo to też miało związek z wentylatorem, albo zwykły zbieg okoliczności.
ODPOWIEDZ