Nie domyka się bagażnik.

Wojtek19942022
Posty: 12
Rejestracja: 10 lip 2022, o 07:36
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Nie domyka się bagażnik.

Post autor: Wojtek19942022 »

Witam. Od kilku dni nie domyka się klapa bagażnika ( Superb 2018 ) Prędzej po dwóch, trzech próbach domykał się, teraz od kilku dni wogole nie chce, muszę siłą domykać. Siłowniki są suche i chodzą bez zarzutu. Czy wystarczy wymienić sam dociąg? Zamek? Lub inną część? Miał ktoś podobną sytuację?
akhenaton86
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2022, o 23:07
Samochód: Superb III
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Nie domyka się bagażnik.

Post autor: akhenaton86 »

Mam ten sam problem od kilku dni. Zastanawiam się jeszcze gdzie gdzieś w wiązce nie przrwał się kabel od mechanizmu domykania. Znalazłem gdzieś filmik gdzie był ten sam problem i poprawił to regulacja tych ograniczników (liftback). Jestem ciekaw opinii bo jest to wkurzające
akhenaton86
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2022, o 23:07
Samochód: Superb III
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Nie domyka się bagażnik.

Post autor: akhenaton86 »

Spróbuj odkręcić plastikową osłonę tego stalowego rygla i go
wyregulować. U mnie pomogło, musiał gdzieś podczas jazdy się delikatnie przesunąć. Popuściłem śruby, tak żeby rygiel sam mógł ustawić do zamka, dociągnąłem kluczem udarowym problem zniknął.
mumin_ko5
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2021, o 11:05
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Mariusz

Re: Nie domyka się bagażnik.

Post autor: mumin_ko5 »

Witam,
miałem tak że klapa się zamykała, ale nie ryglowała. Na zegarach migała sygnalizacja otwartej pokrywy. Logicznie wydawało mi się że dociąg - kupiłem w ASO, zamontowałem i to samo. Okazało się, że to zamek - ale to już mi w ASO sprawdzili, wymieni i działa już kilka miesięcy. Zacznij od tego do to najtańsze. Zamek coś około 250 zł, dociąg 450 zł. Siłowniki mi w ASO powiedzieli 2000 sztuka. Ja mam sedana.
ODPOWIEDZ