Podwyższenie zawieszenia - lift

damian6310
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2022, o 13:31
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: damian6310 »

Witam Wszystkich,

chciałbym zapytać Was jak jest możliwość podwyższenia zawieszenia Superba 3 limuzyna o jakies 2 cm ...

w poprzedniej Octavi 2 FL miałem pakiet na bezdroża, który odróżniał się od seryjnego zawieszenia tym że sprężyny były twardsze - 4 paski niebieskie - i to dawało trochę wyższe zawieszenie - nie było problemów z parkowaniem prostopadłym i zahaczaniem zderzaka o krawężniki....

szukałem czy mógłbym w obecnej skodzie zastosować coś takiego ale nie znalazłem ... dodam tylko że mam zawieszenie aktywne..... czy moglibyście mi coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: Kuster »

Sprawdź czy wersja scout nie ma wyższego zawieszenia. Jak tak to takie zamontuj
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: sane »

Sprężyny będą pasowały nawet z Kodiaqa czy Tiguana, byleby z wersji z niezależnym zawieszeniem z tyłu, a nie z belką.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: komoornik »

Do wersji z DCC?

Widzę że są nawet różne wersje dla Scouta zarówno sprężyn jak i amortyzatorów.
damian6310
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2022, o 13:31
Samochód: Superb III
Rocznik: 2017
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: damian6310 »

No tak, ale scout wychodził w wersji kombi a ja mam liftback :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: sane »

komoornik pisze: 14 sty 2022, o 23:27 Do wersji z DCC?
To akurat nie ma znaczenia.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
hudy18
Posty: 17
Rejestracja: 6 sty 2023, o 14:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Grzesiek

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: hudy18 »

A jak wygląda kwestia podniesienia kombi? Czytałem też o dystansach nad sprężyny. Ma ktoś takie rozwiązanie?
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: ktryk »

Ja swoją podniosłem samymi oponami.
Lato 215/55/18 zakupiłem prawie nowe ,jeżdziły w Nissanie Qaszkaiu.
Zima 215/65/16 zakupione roczne jeszcze z cycka ,jeżdzily w Tiguanie.
Średnica zewnętrzna obu rozmiarów jest identyczna, tylko zima ma więcej gumy, a mniej alufelgi, a lato na odwrót. Zawieszenie mam z DCC i działa to całkiem fajnie, jak ktoś nie lubi wozów drabiniastych i niskich aut. Sedan to musi być miękki komfortowy nie jak kombi i busy. :D
Chętnie bym jeszcze coś podniósł ,ale jakimś tanim kosztem. Bez wymiany sprężyn i innych gratów.
Nie wiem dokładnie ile cm podniosły te opony, ale na pewno 2 cm. :shock:
Aktualnie czeka mnie wymiana tylko tych słynnych tylnych tulei przednich wahaczy aby wyciszyć i troszkę usztywnić zawieszenie przednie.
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: komoornik »

Robiłeś korektę kodowania w liczniku aby licznik nie przekłamywał?

Bo to spora różnica w rozmiarze vs oryginał.

Problemu z obieraniem kół o nadkola rozumiem nie ma? 😅
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: ktryk »

Żadnych korekt w kodowaniu nie robiłem. Różnica na prędkości jest ok 6 km/h. Czyli pokazuje mniej ,a jedzie o te 6 km większą prędkością.
To oszustwo jest mi na rękę bo dzięki temu pokrywa się z tym co pokazuje nawigacja. A nie zaniża prędkości jak wszystkie auta z grupy VW. :D

Jeśli chodzi o przejechane km ,to do każdych 100 km muszę dodać ok 6 km. Czyli jak licznik pokazuje że przejechałem 100 km ,to naprawdę zrobiłem 106 km.

Ocierać nic nie ociera nawet przy 5 osobach i bagażu. Jest jeszcze sporo zapasu. :shock:

Dzięki tej operacji wszystkie krawężniki moje :D szczególnie na zimowych 16.Już nie jeden zrobił oczy że ja takim autem prawie limuzyną :D wciskam się w takie miejsca gdzie większość osobówek nie odważy się ze względu na uszkodzenie alufelgi ,utratę spojlera, zderzaka, lub uszkodzenia miski olejowej. :o
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: maniek245 »

damian6310 pisze: 12 sty 2022, o 13:43 Witam Wszystkich,

chciałbym zapytać Was jak jest możliwość podwyższenia zawieszenia Superba 3 limuzyna o jakies 2 cm ...

w poprzedniej Octavi 2 FL miałem pakiet na bezdroża, który odróżniał się od seryjnego zawieszenia tym że sprężyny były twardsze - 4 paski niebieskie - i to dawało trochę wyższe zawieszenie - nie było problemów z parkowaniem prostopadłym i zahaczaniem zderzaka o krawężniki....

szukałem czy mógłbym w obecnej skodzie zastosować coś takiego ale nie znalazłem ... dodam tylko że mam zawieszenie aktywne..... czy moglibyście mi coś podpowiedzieć?
Wymiana amorów i sprężyn na wersje podniesioną o 15mm :) w skodzie nazywa się to Pakiet na bezdroża i przy konfigu nowego auta koszt 550zł :) moja kurka takowy posiada i jestem z niego bardzo zadowolony. Już nie szuram po krawężnikach :) ps w scaucie jest to samo zawieszenie co u mnie :) jest też wersja z adaptacyjnym zawiasem
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podwyższenie zawieszenia - lift

Post autor: komoornik »

ktryk pisze: 11 sty 2023, o 20:59 Żadnych korekt w kodowaniu nie robiłem. Różnica na prędkości jest ok 6 km/h. Czyli pokazuje mniej ,a jedzie o te 6 km większą prędkością.
To oszustwo jest mi na rękę bo dzięki temu pokrywa się z tym co pokazuje nawigacja. A nie zaniża prędkości jak wszystkie auta z grupy VW. :D

Jeśli chodzi o przejechane km ,to do każdych 100 km muszę dodać ok 6 km. Czyli jak licznik pokazuje że przejechałem 100 km ,to naprawdę zrobiłem 106 km.

Ocierać nic nie ociera nawet przy 5 osobach i bagażu. Jest jeszcze sporo zapasu. :shock:

Dzięki tej operacji wszystkie krawężniki moje :D szczególnie na zimowych 16.Już nie jeden zrobił oczy że ja takim autem prawie limuzyną :D wciskam się w takie miejsca gdzie większość osobówek nie odważy się ze względu na uszkodzenie alufelgi ,utratę spojlera, zderzaka, lub uszkodzenia miski olejowej. :o
Licznik fabrycznie raczej nie przekłamuje aż o 6 km/j ;)

Nie lepiej to poprawić kodowaniem? Jest to możliwe.
maniek245 pisze: 11 sty 2023, o 21:04
damian6310 pisze: 12 sty 2022, o 13:43 Witam Wszystkich,

chciałbym zapytać Was jak jest możliwość podwyższenia zawieszenia Superba 3 limuzyna o jakies 2 cm ...

w poprzedniej Octavi 2 FL miałem pakiet na bezdroża, który odróżniał się od seryjnego zawieszenia tym że sprężyny były twardsze - 4 paski niebieskie - i to dawało trochę wyższe zawieszenie - nie było problemów z parkowaniem prostopadłym i zahaczaniem zderzaka o krawężniki....

szukałem czy mógłbym w obecnej skodzie zastosować coś takiego ale nie znalazłem ... dodam tylko że mam zawieszenie aktywne..... czy moglibyście mi coś podpowiedzieć?
Wymiana amorów i sprężyn na wersje podniesioną o 15mm :) w skodzie nazywa się to Pakiet na bezdroża i przy konfigu nowego auta koszt 550zł :) moja kurka takowy posiada i jestem z niego bardzo zadowolony. Już nie szuram po krawężnikach :) ps w scaucie jest to samo zawieszenie co u mnie :) jest też wersja z adaptacyjnym zawiasem
Zastanawia mnie bardzo czy nie ma żadnych konsekwencji montażu takich sprężyn do auta z DCC.
ODPOWIEDZ