Wymiana tylnej lampy

JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Wymiana tylnej lampy

Post autor: JacekZ »

Witam,

Uszkodziłem tylną prawą lampę w Superb liftback po lifcie (wersja z ledami, bez pakietu black itp). Chciałbym ja wymienić i w związku z tym mam pytanie. Czy jeśli kupię nową lampę i ją zainstaluje to to będzie po prostu działać? Czy wymagane jest kodowanie lampy ? (nie jestem biegły w temacie - coś tylko słyszałem w tej kwestii). Czy musze z tym jechać do ASO (kwestia gwarancji) czy wizyta w każdym bardziej ogarniętym "warsztacie" załatwi sprawę?
pozdrawiam
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana tylnej lampy

Post autor: komoornik »

Będzie po prostu działać.
JacekZ
Posty: 57
Rejestracja: 12 mar 2018, o 18:45
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Jacek

Re: Wymiana tylnej lampy

Post autor: JacekZ »

komoornik pisze: 26 paź 2022, o 19:06 Będzie po prostu działać.
Dzięki za odpowiedź.

Ktoś ma jakiś patent jak w sposób właściwy zdemontować tą lampę? Wyciągnąłem ją ale było to bardzo siłowe i mam wrażenienie, że nie tak to powinno wyglądać jak robiłem. Trzeba użyć b. dużej siły i jak już lampa wyskoczy z trzpieni to można coś urwać,połamać porysować. Trochę pocharatałem zderzak :-/

Ps. (56sekunda). Tej metody nie próbowałem, ale mam wrażenie, że w superbie mocniej siedzi.

Z ciekawostek powiem, że po ponad 2 latach okazało się, że miałem w fabryce źle założony zderzak :-) Na zaczepach pod lampą zderzak wchodził pod zatrzask a nie na niego od góry.
ODPOWIEDZ