Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Big »

ilmash pisze: 1 maja 2022, o 11:40
pankracy pisze: 1 maja 2022, o 11:28 Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
jak czytam Twoje posty to jak nic przypominają mi się czasy jak 15 lat temu na każdym forum można było spotkać takiego przemądrzałego pryszczatego nastolatka, który nie miał nic konkretnego do wniesienia w temacie, ale zawsze musiał wypisywać swoje mądrości :D

co do zamówienia to mój dealer zupełnie nabrał wody w usta, nawet nie chce mi się do niego dzwonić. będzie to będzie, nie to nie. jak się w międzyczasie coś ciekawego trafi i pasującego w moje gusta to najwyżej wezmę od ręki i tyle
W punkt!! Lepiej bym tego nie ujął 👍👍👍 I doradzam nie odpowiadać na zaczepki bo szkoda czasu. Ignorować jego posty i nie karmić.... 😎
Awatar użytkownika
Marcell
Posty: 60
Rejestracja: 25 kwie 2022, o 09:42
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marcell »

Nie ma co się grzać i czepiać o słowa, wiadomo że nawet przy rezygnacji z matrixów nikt od razu nie zagwarantuje konkretnego terminu produkcji natomiast przy pozostaniu przy matrixach trzeba będzie czekać dłużej, żadna nowość.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wac_law »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 11:28 Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
Jaki masz nick na elektrodzie? :D
rossi141
Posty: 19
Rejestracja: 6 lut 2022, o 09:12
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Kuba
Lokalizacja: Trojmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rossi141 »

Ja zrezygnowałem w poniedziałek w środę wskoczył termin produkcji na maj, do tej pory nie miałem żadnego terminu.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Big pisze: 1 maja 2022, o 15:45
ilmash pisze: 1 maja 2022, o 11:40
pankracy pisze: 1 maja 2022, o 11:28 Tu niema co oświecać. Na początek polecam słownik języka polskiego PWN ( jest wersja internetowa)  Szukamy znaczenia dwóch słów: czym jest szansa i czym jest gwarancja.
Rozumiejąc te dwa słowa czytamy jeszcze raz tekst.
jak czytam Twoje posty to jak nic przypominają mi się czasy jak 15 lat temu na każdym forum można było spotkać takiego przemądrzałego pryszczatego nastolatka, który nie miał nic konkretnego do wniesienia w temacie, ale zawsze musiał wypisywać swoje mądrości :D

co do zamówienia to mój dealer zupełnie nabrał wody w usta, nawet nie chce mi się do niego dzwonić. będzie to będzie, nie to nie. jak się w międzyczasie coś ciekawego trafi i pasującego w moje gusta to najwyżej wezmę od ręki i tyle
W punkt!! Lepiej bym tego nie ujął 👍👍👍 I doradzam nie odpowiadać na zaczepki bo szkoda czasu. Ignorować jego posty i nie karmić.... 😎
To napisz co powinienem napisać na stwierdzenie "Moze nas oswiecisz ?" pod tekstem na poziomie szkoły podstawowej.
Kubeczek1994
Posty: 8
Rejestracja: 10 mar 2022, o 20:16
Samochód: Inny
Rocznik: 2008
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kubeczek1994 »

rossi141 pisze: 1 maja 2022, o 18:51 Ja zrezygnowałem w poniedziałek w środę wskoczył termin produkcji na maj, do tej pory nie miałem żadnego terminu.
Ja podobnie jak kolega , zrezygnowałem z matrixów w poniedziałek, a w czwartek dostałem termin na połowę czerwca , także nie miałem wcześniej żadnego terminu i jest to już termin zamknięty czyli nic nie mogę zmieniać w zamówieniu :)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 18:53
Big pisze: 1 maja 2022, o 15:45
ilmash pisze: 1 maja 2022, o 11:40

jak czytam Twoje posty to jak nic przypominają mi się czasy jak 15 lat temu na każdym forum można było spotkać takiego przemądrzałego pryszczatego nastolatka, który nie miał nic konkretnego do wniesienia w temacie, ale zawsze musiał wypisywać swoje mądrości :D

co do zamówienia to mój dealer zupełnie nabrał wody w usta, nawet nie chce mi się do niego dzwonić. będzie to będzie, nie to nie. jak się w międzyczasie coś ciekawego trafi i pasującego w moje gusta to najwyżej wezmę od ręki i tyle
W punkt!! Lepiej bym tego nie ujął 👍👍👍 I doradzam nie odpowiadać na zaczepki bo szkoda czasu. Ignorować jego posty i nie karmić.... 😎
To napisz co powinienem napisać na stwierdzenie "Moze nas oswiecisz ?" pod tekstem na poziomie szkoły podstawowej.
To napisz co powinien ktokolwiek napisać na stwierdzenie "Przeczytaj to jeszcze raz z zrozumieniem"?

Dla mnie Twój wpis był bardzo abstrakcyjny (i absurdalny), i w sumie, to nawet nie wiadomo, do czego się odnosił. Został wrzucony fragment tekstu bez jakiegokolwiek komentarza czy opinii, a Twoja wypowiedź sugerowałaby, jakoby ktoś nie zrozumial tego tekstu. Podczas gdy, nikt nie podał żadnej interpretacji, więc Twoja wylowiedź nawet nie miała do czego się odnieść.
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

Ale o czym ty piszesz. Ktoś mi pisze,że mam kogoś oświecać?  To odpisałem niech sprawdzi w słowniku co znaczą słowa w tekscie i zrozumi. Nikogo oświecać nie trzeba wystarczy czytać z zrozumieniem.

Tak wkleił tekst który na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiedzią na zadane pytanie. A jest tekstem z którego nic nie wynika i nie daje odpowiedzi na zadane pytanie przez autora. Dlatego zapytałem czy przeczytał z zrozumieniem. Nic złego w tym niema.

Ma szanse jak zrezygnujesz,  jednoczesnie nie daje gwarancji jak zostawisz.
Powinno brzmieć ma szanse lub niema szansy. Daje lub nie daje gwarancji. Inaczej w obydwu przypadkach ma szanse i w obydwu przypadkach niema gwarancji.
Jedyna informacja to taka, że masz taniej o kwotę X
ciusiek101
Posty: 167
Rejestracja: 17 maja 2021, o 20:50
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Maciej

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ciusiek101 »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 21:35 Ale o czym ty piszesz. Ktoś mi pisze,że mam kogoś oświecać?  To odpisałem niech sprawdzi w słowniku co znaczą słowa w tekscie i zrozumi. Nikogo oświecać nie trzeba wystarczy czytać z zrozumieniem.

Tak wkleił tekst który na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiedzią na zadane pytanie. A jest tekstem z którego nic nie wynika i nie daje odpowiedzi na zadane pytanie przez autora. Dlatego zapytałem czy przeczytał z zrozumieniem. Nic złego w tym niema.

Ma szanse jak zrezygnujesz,  jednoczesnie nie daje gwarancji jak zostawisz.
Powinno brzmieć ma szanse lub niema szansy. Daje lub nie daje gwarancji. Inaczej w obydwu przypadkach ma szanse i w obydwu przypadkach niema gwarancji.
Jedyna informacja to taka, że masz taniej o kwotę X
Daj juz czlowieku spokoj bo to nie ma zadnego sensu … tam zerknij do tego slownika moze wspomna ze “nie” z czasownikami piszemy rozdzielnie …
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

pankracy pisze: 1 maja 2022, o 21:35 Ale o czym ty piszesz. Ktoś mi pisze,że mam kogoś oświecać?  To odpisałem niech sprawdzi w słowniku co znaczą słowa w tekscie i zrozumi. Nikogo oświecać nie trzeba wystarczy czytać z zrozumieniem.

Tak wkleił tekst który na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiedzią na zadane pytanie. A jest tekstem z którego nic nie wynika i nie daje odpowiedzi na zadane pytanie przez autora. Dlatego zapytałem czy przeczytał z zrozumieniem. Nic złego w tym niema.

Ma szanse jak zrezygnujesz,  jednoczesnie nie daje gwarancji jak zostawisz.
Powinno brzmieć ma szanse lub niema szansy. Daje lub nie daje gwarancji. Inaczej w obydwu przypadkach ma szanse i w obydwu przypadkach niema gwarancji.
Jedyna informacja to taka, że masz taniej o kwotę X
Wiadomo, że to dyplomatyczna odpowiedź na "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobuony jestem". Tylko dlaczego, wg Ciebie, ktokolwiek powinien przeczytać to jeszcze raz ze zrozumieniem? Czy wg Ciebie, cytujący wiadomość, nie zrozumiał tego, co zacytował? Jeśli tak, jak udało Ci się dojść do tak daleko idących wniosków? Jeśli nie, to co wg Ciebie, powinno dać koledze ponowne przeczytanie wiadomości (ze zrozumieniem)?

Rozumiem frustrację na Skodę, VAGa i innych producentów, na całą sytuację na rynku (w sumie, nie tylko na tym konkretnym).
Tylko powiedz mi dlaczego czepiasz się jakichś przypadkowych ludzi, którzy z całym tematem mają nic, albo niewiele wspólnego?
Czy tak Ci przeszkadza, że ktokolwiek zamawia nowe auto, i pomimo całej chorej sytuacji, woli dłużej poczekać na wybraną przez siebie konfigurację?
pankracy
Posty: 182
Rejestracja: 25 gru 2019, o 12:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pankracy »

ciusiek101 pisze: 1 maja 2022, o 21:38
pankracy pisze: 1 maja 2022, o 21:35 Ale o czym ty piszesz. Ktoś mi pisze,że mam kogoś oświecać?  To odpisałem niech sprawdzi w słowniku co znaczą słowa w tekscie i zrozumi. Nikogo oświecać nie trzeba wystarczy czytać z zrozumieniem.

Tak wkleił tekst który na pierwszy rzut oka wydaje się odpowiedzią na zadane pytanie. A jest tekstem z którego nic nie wynika i nie daje odpowiedzi na zadane pytanie przez autora. Dlatego zapytałem czy przeczytał z zrozumieniem. Nic złego w tym niema.

Ma szanse jak zrezygnujesz,  jednoczesnie nie daje gwarancji jak zostawisz.
Powinno brzmieć ma szanse lub niema szansy. Daje lub nie daje gwarancji. Inaczej w obydwu przypadkach ma szanse i w obydwu przypadkach niema gwarancji.
Jedyna informacja to taka, że masz taniej o kwotę X
Daj juz czlowieku spokoj bo to nie ma zadnego sensu … tam zerknij do tego slownika moze wspomna ze “nie” z czasownikami piszemy rozdzielnie …
A ty mi zwracasz uwagę a nie używasz polskich znaków. Kolejny specjalista od ortografi tym razem.

Ja nikogo sie nie czepiam. Zapytałem czy coś z tego zrozumiał bo ktoś mu wysłał masło maślane. To do mnie są co chwile osobiste wycieczki. Tutaj albo mam mieć takie zdanie jak coniektórych najbardziej aktywnych albo jakieś głupie docinki. Nie wierzysz? Cofnij się kilka stron w kółko to samo i te same osoby. Nawet jak ktoś wklei zdjecie to mi musi się podobać inaczej teksty co ja tutaj robie.
Mówiłem, że będą ciecia wyposażenia, ceny rosły itd. Tak czy nie? To były śmiechy chichy.
Potem jakieś bajki piszą, że jakby teraz sprzedał auto to by zarobił jeden z drugim niewiadomo ile tysiecy. Sprzedaj pokaż, że zarobiłeś a potem bajki opowiadaj jeden zdrugim.
Niektórzy takie farmazony piszą, że tego czytać nie idzie.
Piszecie o jakiś meilach z jakimiś hanlowcami jakby to miała jakiekolwiek znaczenie na cokolwiek.
Widać nie pasuje tutaj to spadam na siłe siedzieć tutaj nie będe. Proszę administracje o usunięcie mojego konta i postów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5813
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: pab567 »

Jak nie skończycie tych wycieczek to zaraz rozdam kilka banów.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rozwrot
Posty: 170
Rejestracja: 4 lut 2022, o 12:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rozwrot »

Otrzymałem kolejną informację.
- rezygnuję z matrixów - auto do odebrania w 2022 r. (bez wskazania miesiąca),
- zostają przy matrixach - auto do odebrania w lutym/marcu 2023.

M.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

I wjechał on na czerwonym koniu :)

@rozwrot z tymi matrixami na '23 to na 100% info ?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

A czy ktoś tutaj ma zamówione L&K i dostał propozycję rezygnacji z matriksów albo wentylowanych foteli? U mnie na razie cisza (na marginesie - nie zamierzam rezygnować).
ODPOWIEDZ