Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

bobrucznik pisze:Swoją drogą to ciekawe że taka Giulia 2.0 280 Q4 jest do wzięcia za 200k z rabatem 50k od wartości cennikowej, a na superba teraz uj nie rabat i rok czekania.... Że też Afla musi być taka ciasna ObrazekObrazekObrazek
Dokładnie jak piszesz. Ja nie wytrzymałem czekania i wziąłem Giulie Veloce. Jest fantastyczna. Ale faktycznie dla dużej rodziny jest nie do przyjęcia. U mnie 2+1, mały wyskoczył z fotelika, wiec już bez problemów. Za 200 tys są sztuki fajnie doposażone, np ta poniżej :

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... EkKDx.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Ale A4 jest dużo mniejsza od Superba :) u mnie 2 os zmuescily się w A6 w tej samej racie co superby, ale A6 golas + lakier + felgi 18 i jakis pakiet ze smartlinkiem 2.0 tdi automat, a suoerby z dod wyposazeniem za 45k kak, 4x4 panordma i inns bajery, wiec co kto lubi:)
Ja wole wyposażonego Superba niz golasa audi :) jak mam wybor :)

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

bobrucznik pisze: 12 mar 2022, o 22:52
Kasper pisze: 12 mar 2022, o 20:57
bobrucznik pisze: 12 mar 2022, o 17:14

Jeszcze nie ale w poniedziałek będę dzwonił bo się namyslilem że może jednak dołożę sobie ACC jeszcze więc się dowiem przy okazji jak to wygląda. Chociaż zdziwił bym się gdyby był już jakiś termin wyznaczony. 😱
ACC fantastyczna sprawą, dokładaj jak się da
Właśnie też doszedłem do wniosku że pewnie będę żałował że nie dołożyłem. Myślę że jeszcze nie jest za późno na zmianę ale zobaczymy w poniedziałek. 🤟
Ja zamówiłem na początku września i pod koniec listopada zmieniłem silnik i dołożyłem kilka opcji. Nie miało to wpływu na termin (którego i tak nie było :D).
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

siemi1 pisze: 13 mar 2022, o 11:51 Ale A4 jest dużo mniejsza od Superba :) u mnie 2 os zmuescily się w A6 w tej samej racie co superby, ale A6 golas + lakier + felgi 18 i jakis pakiet ze smartlinkiem 2.0 tdi automat
No to prawda oczywiście, ale dla dzieciaków może da radę, zwłaszcza jak z przodu nie siedzi ktoś bardzo wysoki :D - każdy ma inne potrzeby, wielu rodzinom w zupełności wystarcza segment C w kombi, czy to Golf czy Leon.
siemi1 pisze: 13 mar 2022, o 11:51a suoerby z dod wyposazeniem za 45k kak, 4x4 panordma i inns bajery, wiec co kto lubi:)
Ja wole wyposażonego Superba niz golasa audi :) jak mam wybor :)
No od A6 to Superb sporo lepiej wychodzi cenowo, ale A4 (ale nie Alltrack) jakośtam jeszcze da radę skonfigurować. O ile dobrze pamiętam to A4 Avant Advanced + automat benzyna 204KM, lakier, matrixy, skóry beżowe, kierownica sport, i trochę bajerów technologicznych, generalnie takie już przyjemnie doposażone choć może bez ultra wodotrysków dało radę zrobić za 220-230k brutto (a za 280k brutto to prawie mamy już full wypasa), czyli mniej więcej tyle co Superb w full wypasie oczywiście, ale niekoniecznie od razu 300k mimo wszystko :lol: Minus A4 jest taki, że w mojej opinii zestarzał się już bardziej niż Superb natomiast z plusów oczywiście podoba mi się więcej możliwości zindywidualizowania samochodu oraz opcje zawieszenia, widziełem tam opcjonalne zawieszenie o zwiększonej wytrzymałości jak i komfortowe czy sportowe obniżone.

Ja oczywiście wiem, że A4 to mniejsze auto ale w tych trudnych czasach, gdy na zamówienie czeka się rok a czasem nawet się nie doczeka to warto sprawdzić czy jakaś A4-ka przyjemnie doposażona nie jest dostępna od ręki, bo a nuż... :D
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

zalezi pisze: 13 mar 2022, o 11:40
bobrucznik pisze:Swoją drogą to ciekawe że taka Giulia 2.0 280 Q4 jest do wzięcia za 200k z rabatem 50k od wartości cennikowej, a na superba teraz uj nie rabat i rok czekania.... Że też Afla musi być taka ciasna ObrazekObrazekObrazek
Dokładnie jak piszesz. Ja nie wytrzymałem czekania i wziąłem Giulie Veloce. Jest fantastyczna. Ale faktycznie dla dużej rodziny jest nie do przyjęcia. U mnie 2+1, mały wyskoczył z fotelika, wiec już bez problemów. Za 200 tys są sztuki fajnie doposażone, np ta poniżej :

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... EkKDx.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to muszę Ci powiedzieć że za taką kwotę coś mało wyposażenia... superb wychodzi zdecydowanie lepiej. Choćby 3xklima, podgrzewane tylne fotele, matrixy i kilka innych. Ale jeśli Tobie się podoba to ok
Maliniak
Posty: 633
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

artho pisze: 13 mar 2022, o 13:29dało radę zrobić za 220-230k brutto (a za 280k brutto to prawie mamy już full wypasa), czyli mniej więcej tyle co Superb w full wypasie oczywiście
Za 200k z rabatem masz praktycznie wszystko co potrzeba (przynajmniej według mnie). Da się w ogóle skonfigurować Superba za 280k? :D
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Ale ja o Audi A4 pisałem :P Superb max konfig to około 230k, chociaż chyba rośnie z każdym miesiącem...

EDIT: jednak nie! Grubo, panowie i panie, co prawda konfigurator 2022 Superba potrafi crashyć dałem radę zrobić konfig Superba L&K Plugin za nieco ponad 250k! Nie sądziłem, że tak można, ale jednak, ta cena leci w górę strasznie ... :mrgreen:
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Kasper pisze:
zalezi pisze: 13 mar 2022, o 11:40
bobrucznik pisze:Swoją drogą to ciekawe że taka Giulia 2.0 280 Q4 jest do wzięcia za 200k z rabatem 50k od wartości cennikowej, a na superba teraz uj nie rabat i rok czekania.... Że też Afla musi być taka ciasna ObrazekObrazekObrazek
Dokładnie jak piszesz. Ja nie wytrzymałem czekania i wziąłem Giulie Veloce. Jest fantastyczna. Ale faktycznie dla dużej rodziny jest nie do przyjęcia. U mnie 2+1, mały wyskoczył z fotelika, wiec już bez problemów. Za 200 tys są sztuki fajnie doposażone, np ta poniżej :

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... EkKDx.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to muszę Ci powiedzieć że za taką kwotę coś mało wyposażenia... superb wychodzi zdecydowanie lepiej. Choćby 3xklima, podgrzewane tylne fotele, matrixy i kilka innych. Ale jeśli Tobie się podoba to ok
Tak, doposażony Superb wyjdzie taniej, niż doposażona Giulia, to prawda. Z drugiej strony dostajesz bardzo precyzyjny układ kierowniczy z porządnym zawieszeniem i bardzo szybką skrzynia biegów ZF8HP, bo pod podanymi względami Superb to słabizna. Dla każdego coś miłego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

zalezi pisze: 13 mar 2022, o 17:31
Kasper pisze:
zalezi pisze: 13 mar 2022, o 11:40
Dokładnie jak piszesz. Ja nie wytrzymałem czekania i wziąłem Giulie Veloce. Jest fantastyczna. Ale faktycznie dla dużej rodziny jest nie do przyjęcia. U mnie 2+1, mały wyskoczył z fotelika, wiec już bez problemów. Za 200 tys są sztuki fajnie doposażone, np ta poniżej :

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-rome ... EkKDx.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to muszę Ci powiedzieć że za taką kwotę coś mało wyposażenia... superb wychodzi zdecydowanie lepiej. Choćby 3xklima, podgrzewane tylne fotele, matrixy i kilka innych. Ale jeśli Tobie się podoba to ok
Tak, doposażony Superb wyjdzie taniej, niż doposażona Giulia, to prawda. Z drugiej strony dostajesz bardzo precyzyjny układ kierowniczy z porządnym zawieszeniem i bardzo szybką skrzynia biegów ZF8HP, bo pod podanymi względami Superb to dno. Dla każdego coś miłego.

No tak dno dnu nierówne... albo chce się mieć limuzynę albo sportowke
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

To tylko jakaś opcja do rozważenia. Mnie się udało kupić S3, z którego ktoś zrezygnował. Ale udało się właśnie w taki sposób, że obdzwoniłem wszystkie salony Audi/VW/Seata i Skody w okolicy i od ręki opcji było dosłownie kilka sztuk w moim niemałym budżecie (plus minus 30k PLN), w tym kilka A4-ek, trochę A5-tek, Aretony i Superby, przy czym Superb jeden w kompletnej biedzie za... 150k PLN!!! Masakra. Audi były trochę wydziwione wyposażeniem (albo mi czegoś brakowało albo coś było zbędne) i w sumie najlepiej wypadały Arteony i Superby :)

Szukałem jakoś tylko w VAG-u bo po ostatnio jakoś najbardziej orientuję się w tej marce... :P

Natomiast wszystkim oczekującym też polecam metodę obdzwonienia salonów co mają od ręki - czasem będzie perełka zamiast czekania X czasu :D
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Ender »

Veyron pisze:Big, gratulacje, już jesteś na ostatniej prostej Obrazek
siemi1 dzięki za fotki. Super się scouty prezentują. Też biorę biały Obrazek
Asteriksx - życzę aby ci się ten termin utrzymał, takie wyjątki, rzadko, ale zdążają się. Ender zamówił w lipcu 2021 a otrzymał Sportline w październiku. Są to jednak naprawdę wyjątki. 8 miesiecy to już bardziej realny termin Obrazek
Ej ej... odebrałem w grudniu Obrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Veyron »

Masz rację, otrzymany w grudniu ale wyprodukowany w listopadzie 🙂 to ciągle niezły wynik.
bobrucznik
Posty: 32
Rejestracja: 22 lut 2022, o 14:09
Samochód: Inny
Rocznik: 2010
Silnik: Inny
Lokalizacja: Bochnia

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bobrucznik »

Jestem po rozmowie z Handlowcem. Aktywny tempomat dodany do konfiguracji. NIestety jak chodzi o produkcję przynajmniej u mnie na ten moment nie mamy jeszcze żadnej informacji o tygodniu produkcji (chociaż jak czytam to forum to raczej można się było tego spodziewać ). Usłyszałem dodatkowo, że niestety ale wojna na Ukrainie również odbija się negatywnie na produkcję Superba, bo jednak jakieś tam elektroniczne bebechy były tam produkowane, ale tak naprawdę co będzie za miesiąc nie wiadomo a co dopiero za pół roku... pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję. Chociaż chyba wolę poczekać rok i mieć porządnie złożony samochód, niż na siłę na "kolanie z czego bądź" byle poskładać i wypchać... bo pewnie będą z tego problemy. W zasadzie jak się poczyta trochę opinii w necie to S3 po lifcie już nie ma tak genialnych opinii jak pierwsza odsłona. Ale to chyba nie tylko Superb oberwał przez problemy z chipami, półprzewodnikami i elektroniką. Co dnia jakieś info o innych "ofiarach" obecnej światowej sytuacji słychać więc chyba trzeba mieć świadomość tego, że różnie może być z tą bezawaryjnością...
komoornik
Posty: 1070
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Co masz na myśli z tymi opiniami o S3 po lifcie? Jakieś konkrety?
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Arystander »

Mój bardzo wstępny termin produkcji przesunięty z początku marca na 20 tydzień (środek maja). Więc czekam dalej :)
ODPOWIEDZ