[S3] Pomoc w ocenie oferty 1.8 DSG L&K

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Olafejs
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2022, o 08:02
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: Inny

Re: [S3] Pomoc w ocenie oferty 1.8 DSG L&K

Post autor: Olafejs »

Wracam po czasie do was, niestety jeśli chodzi o DSG to nigdy nic nie było robione wg ASO ani olej ani nic, tylko pompa wody w silniku i olej to co im z programu wychodzi. A DQ200 mają bezobsługową czyli nigdy nic nie robią :/ Odpuszczam czekam na lepsze czasy o ile takie nadają :)
artho
Posty: 1099
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Pomoc w ocenie oferty 1.8 DSG L&K

Post autor: artho »

No niestety wg. ASO Skody, VW, Seata skrzynia DQ200 jest bezobsługowa i nic się przy niej nie robi. Producent zaleca ale ASO wie swoje :D
Na życzenie klienta ASO powinno wymienić oba oleje w DQ200. Jedyne co "suche" w tej skrzyni to z tego co rozumiem oba sprzęgła, natomiast jest olej w skrzyni i w mechatronice, to są dwa różne oleje, nie ma ich za wiele:
- skrzynia 1.7 litra G 055 512 A2
- mechatronika 0.9 litra G 004 000 M2

Tutaj film z wymiany obu:
https://www.youtube.com/watch?v=7-f4yFtvdY8

Żywotność sprzęgła to podobno 300kkm (niepotwierdzone info). Oczywiście jeżeli były właściciel nie zrobił NIC to jest ryzyko, że do kilkuset kilometrów po wymianie olejów skrzynia odmówi współpracy. Na szczęście DQ200 nie jest drogie, przy samochodzie za 50k+ z tak fajnym wyposażeniem wliczyłbym ewentualną konieczność wymiany skrzyni jako... eksploatację ;)

Poprawcie mnie bo ja jestem laik.
ODPOWIEDZ