[S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
PanPanewka
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2021, o 19:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: PanPanewka »

Cześć wszystkim!
Na wstępie witam serdecznie ponieważ to pierwszy post, choć forum obserwuje nie od dziś.
W najbliższym czasie muszę kupić auto, które powinno być wielofunkcyjne, ale przede wszystkim musi dobrze spełniać się w dłuższych trasach i być w miarę dynamiczne.
Wybór wstępnie padł na S2 w wersji 3.6 (rodzaj nadwozia obojętny).
Budżet mam dość ograniczony ponieważ chciałbym się zmiescic w kwocie oscylującej w okolicy 30K PLN.
Moją uwagę przykuło to ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 797f4bb85f

Przebieg spory, ale tego się nie boje jeśli auto jest sprawne. Teoretycznie od handlarza ale pisze że po pierwszym właścicielu.
Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie.
Ewentualnie może Wy wiecie o jakimś ciekawym egzemplarzu na sprzedaż?
Btw: czytałem sporo o 3.6 i wygląda na to, że jednostka jest dość bezawaryjna, ale jeśli czytają to użytkownicy S2 z tym silnikiem i mogą podzielić się doświadczeniami to również będę wdzięczny.

Pozdrawiam!
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: maureliusz »

Świetny silnik.
Swoje pali ale za to co daje;-)

Tylko znaleźć dobry egzemplarz...nie będzie łatwo.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: leszekmw »

mając budżet 30tyś kupujesz auto od handlarza za 30tyś ?
a to nie tani silnik i osprzęt w razie draki...
auto na trasy z takim silnikiem to też nie za oszczędnie chyba.. , ale jak to nie jest dla Ciebie problemem to niema sprawy..
no i wersja bidna jak na 3,6 ..ale to też kwestia potrzeb oczywiście
PanPanewka
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2021, o 19:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: PanPanewka »

To nie jest tak, że mam 30K i koniec :-) ...jeśli trafi się coś wartego uwagi za 35, jasne, dołożę. I zdaje sobie sprawę z kosztów eksploatacji. Potrzebuje wołu roboczego na 3-4 lata, który sprawnie i szybko przetransportuje mnie i czasem większy bagaż. Obecne auto muszę sprzedać i z tego, co zostanie chce właśnie kupić Superba 3.6 żeby oprócz praktyczności też trochę pocieszyć się samą jazda :-)
...w międzyczasie w oko wpadła mi dużo ciekawsza wersja, niestety z drugiego końca Polski:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DDMnH.html
Dlatego zastanawiam się nad jakimś Autotesto lub czymś podobnym. Nie chce w ciemno jechać 500km po auto, bo szkoda czasu :/ Macie może doświadczenie z tego typu serwisami?
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: leszekmw »

no ten to już co innego jeśli chodzi o wypas.
co do rzeczoznawców to dobry pomysł . robią to zazwyczaj rzetelnie , masz tego sporo .pezetmoty , dekry itd. wszystko kwestia ceny za usługę.
tylko może zacznij od vinu i zobacz co tam można w serwisie wyciągnąć z historii.
a co do rzeczoznawcy jeszcze - deptaj dobrze właściciela czy się zgodzi na takie fachowe oględziny bo czasami janusze wymiękają jak sie dowiadują np. o rzeczoznawcy z dekry.. :twisted:
jakby co to uzgodnij też że auto ma być po myjni .
PanPanewka
Posty: 14
Rejestracja: 11 mar 2021, o 19:51
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: PanPanewka »

Kwestia rzeczoznawcy już jest wstępnie z właścicielem uzgodniona. Nie było najmniejszego sprzeciwu :-)
I racja, najpierw zacznę od sprawdzenia vinu.
Czy jeśli zadzwonię do jakiegokolwiek ASO podając nr Vin to podadzą mi informacje na temat auta czy raczej będą kręcić nosem? Mam salon Skody po drodze do pracy więc mógłbym tam nawet wstąpić osobiście i jeśli to wymaga opłaty, to zapłacić za usługę.
Dzięki!
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: Kuster »

238tys km przebiegu
Sprawdź czy był rozrząd robiony
Jak nie to licz się że jest to w tym silniku kosztowna robota i nie każdy warsztat chce te (takie) silniki robić

2.0tfsi też nie jest głupi...
Jak coś się w nim "wysra" to robisz kompleksowy remont w połowie ceny 3.6 V6
No i większy potencjał na podnoszenie mocy
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: leszekmw »

PanPanewka pisze: 14 mar 2021, o 09:37 Mam salon Skody po drodze do pracy więc mógłbym tam nawet wstąpić osobiście i jeśli to wymaga opłaty, to zapłacić za usługę.
podjedź , spytaj ładnie tylko na serwisie a nie na sprzedaży..
jak trafisz na jakiegoś normalnego to Ci zerknie do elsy..
jak będziesz miał duże problemy do daj znać..
dabrowst
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2020, o 00:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomasz

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: dabrowst »

PanPanewka pisze: 11 mar 2021, o 20:16 Cześć wszystkim!
Na wstępie witam serdecznie ponieważ to pierwszy post, choć forum obserwuje nie od dziś.
W najbliższym czasie muszę kupić auto, które powinno być wielofunkcyjne, ale przede wszystkim musi dobrze spełniać się w dłuższych trasach i być w miarę dynamiczne.
Wybór wstępnie padł na S2 w wersji 3.6 (rodzaj nadwozia obojętny).
Budżet mam dość ograniczony ponieważ chciałbym się zmiescic w kwocie oscylującej w okolicy 30K PLN.
Moją uwagę przykuło to ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 797f4bb85f

Przebieg spory, ale tego się nie boje jeśli auto jest sprawne. Teoretycznie od handlarza ale pisze że po pierwszym właścicielu.
Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie.
Ewentualnie może Wy wiecie o jakimś ciekawym egzemplarzu na sprzedaż?
Btw: czytałem sporo o 3.6 i wygląda na to, że jednostka jest dość bezawaryjna, ale jeśli czytają to użytkownicy S2 z tym silnikiem i mogą podzielić się doświadczeniami to również będę wdzięczny.

Pozdrawiam!
Witam,

Kupiłem Superba w styczniu 2020 z przebiegiem 113tys. Jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie polecam. Po roku użytkowania wymieniłem koło dwumasowe. Więcej problemów nie było. Rozrząd sprawdzony i nie budzi zastrzeżeń. Auto daje dużo radości. Pali dużo bo silnik mocny ale na trasie można zejść do 8l przy spokojnej jeździe. Jedynym minusem jest wysoki koszt ubezpieczenia AC, wychodzi ponad 5tys. rocznie przy zadeklarowanej wartości za którą samochód kupiłem. Jednak samo OC można znaleźć w granicach 1tys. Zawieszenie jest twarde i jest to wyczuwalne na nierównościach. Polecam założyć rozpórkę (np. Górny Sport robi na zamówienie). Usztywnia zawieszenie i poprawia trakcję na zakrętach. Ponadto likwiduje czasami występujące wibracje kierownicy przy prędkościach ponad 100km/h.

Pozdrawiam,
Tomek
Ostatnio zmieniony 31 paź 2021, o 06:57 przez dabrowst, łącznie zmieniany 1 raz.
dabrowst
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2020, o 00:02
Samochód: Superb II combi
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomasz

Re: [S2] 3.6 V6 szukam dla siebie

Post autor: dabrowst »

Na drgania kierownicy ma też wpływ nieprawidłowe wyważenie przednich kół.
ODPOWIEDZ