Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: adriand »

Ja po chipie jeździłem tylko na 98 ale wróciłem do 95 bo nie często się pałuję auto
a spala o 0,5l mniej. Zatem jak nie zrobiłeś chipa to nie ma sensu lać 98
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Enriquez »

z tym kanalikiem w pistolecie to trochę pojechałeś, on służy do odbicia pistoletu
dodatki są dodawane wprost do cysterny w rafinerii/rozlewni

podobnie jak dato tankuję na Lukoil i na razie OK. W duże mrozy będę tankował jakieś premium, w przypadku diesla chodzi o moment wytrącania parafiny z paliwa - ale bez napinki - obojętne mi co, pewnie to co będzie akurat pod ręką (BP Ultimate, Verva, Lotos Dynamic itp.). Lukoil niestety nic takiego na razie nie ma.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: forrestas »

Z tym kanalikiem - to by dawało ok 10ml na jedno tankowanie. Aparatura która by to dawkowała by pewnie kosztowała tyle samo co sam dystrybutor :)

+1 dla tych co pisali, że to do odbijania pistoletu.

Co do tankowania - leje w najbliższej stacji (lokalnej - ale pana kierownika dobrze przepytałem przed pierwszym tankowaniem, łącznie z tym, że mi jakieś tam papiery pokazywał). Biorą Orlen albo Lotos, w zależności gdzie lepszą cenę dostaną (ciekawostka - czynne w niedzielę do 18, stacja była potrzebna, bo miasteczko się rozrasta, ale niestety, żaden koncern nie był zainteresowany). Po drodze do pracy mam jeszcze Shell, Orlen, Lukoil więc można powiedzieć, że tankuję gdzie popadnie. Jedynie w dalszej trasie unikam lokalnych no-name'ów. Żadnych problemów nie doświadczyłem. Patrzę na różnice w cenie 95 i 98. Na Lukoil leje prawie zawsze 98, a tak to rożnie. Jak jeździłem poprzednim autem to kiedyś rozmawiałem z gościem na shell'u o V-Power Racing. Namawiał mnie bo twierdził, że to paliwo może mieć różne parametry w ramach jakiś tam widełek i to co im aktualnie przywieźli jest bardziej racing niż zazwyczaj :) Podziękowałem, bo Megane 1.4 16V (98KM) nie ma w sobie nic z racing.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: szms »

Stacja stacji nie równa. I nie zależy to od logo, z doświadczenia wiem - miałem okazję brać udział w budowie kilku stacji i paliwo dostarczane nie różni się niczym od nołnejmów.
Stacja często nie jest komercyjna, właściciel stacji po prostu płaci za wykorzystywane logo np. Orlenu czy BP. Zwykła franczyza.
Zarówno ceny jak i reszta zależy od właściciela stacji. Musi spełniać podstawowe wymogi koncernu typu: dostępność kawy z ekspresu czy też popularne hot-dogi oraz produkty, które narzuca koncern czyli płyny, oleje i inne szmery bajery współpracujące z koncernem.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Tak jak nie raz wcześniej było pisane, dostawca i tak jest Lotos albo Orlen. Choć niektórzy sprowadzają z Białorusi przez Niemcy :)

Jakościowo będzie wszędzie podobnie ale może się trafić stacja, na której nie czyszcza zbiornika wystarczająco często . Osady opadają z każdej partii na dno i po jakimś czasie może nam trafić się syf.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: forrestas »

Zuber pisze:Jakościowo będzie wszędzie podobnie ale może się trafić stacja, na której nie czyszcza zbiornika wystarczająco często . Osady opadają z każdej partii na dno i po jakimś czasie może nam trafić się syf.
Czyli na razie mogę być spokojny. Moją lokalną otwarli w ubiegłym roku więc pewnie jeszcze trochę potrwa zanim im zbiorniki syfem zajdą.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: szms »

Coooo? Wiesz ile tysięcy litrów przelewa się przez te zbiorniki... syf się trafia "ino moment" :mrgreen: :mrgreen:
Gieno100
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Gieno100 »

Ja tam też jeżdżę na zwykłej 95 z shella, jedynie po 20 tyś. km przejeździłem kilka baków na 98 dla przeczyszczenia i jakoś spalanie nie spadło ani moc znacząco nie była większa na 98.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: frytol »

98, bo na takim paliwie wystrojona została motorownia i na takim paliwie można było mocniej poszaleć z zapłonem :). Jak zalejecie syfu i zacznie stukać, to zanim sami to usłyszycie, usłyszy to czujnik stukowy, a ECU cofnie zapłon. Prób cofnięcia zapłonu wykona kilka i jak nadal będzie stukało, to przejdzie w notlauf.

Do A500 jak tylko mogłem to lałem tylko V-P Racing, ze względu na mocno ruszony zapłon i znaczną poprawę w okolicach 5-6k rpm na tym paliwie. Niestety z V-P Racing jest spory problem, przez który kolega prawdopodobnie wysadził motor wystrojony na ~600KM. Auto było strojone na takim paliwie w Danii i po przyjeździe do Polski stopiło tłoki po 3 czy 4 depnięciu w palnik po zjeździe z lawety i zatankowaniu... Paliwo jest drogie i mało kto je tankuje, a przez to bardzo długo leżakuje w zbiornikach. Jak wiadomo jest higroskopijne i ściąga wodę - im dłużej leży w zbiorniku tym więcej w nim wody. Ta nieciekawa historia sprawiła, że sporo znajomych osób olało jeżdżenie na 'niewiadomej' jaką jest V-P Racing.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: rezon »

Leję zwykłą 95 i nie zamierzam lać 98 żeby sobie poprawić humor. z S2 żaden sportowy samochód, a ja mam wlepę 95/91 więc lanie 98 to bezsens. Jak będę chciał przeczyścić układ paliwowy to kupię jakiś dodatek - w dieslu używałem w miarę regularnie castrola. Kolegów z traktorami rozumiem, że zimą leją lepsze paliwo - sam to robiłem, silnik lżej odpalał i spokojniej chodził - mniej "ursusowato". Na Vervie jak zatankowałem raz na A2 na Orlenie to mi spalił 0,5l więcej. Wyraźnie mniej palił za granicą, co było jakimś miernikiem jakości naszego paliwa. U nas miałem Statoil DieselGold 7,74l z 5400km, 7,86 V-Power 1280km, 8,06 Ultimate BP 19700km i 8.16 orlenowski diesel na Leclerc ze 106800km. Ciekawostka to zużycie FuelSavera na Shell 8,31 z 1300km. Różnice w cenach dyskwalifikują tankowanie lepszych paliw ze względów ekonomicznych. Inne czynniki jak poprawa samopoczucia kierowcy czy możliwość odpalenia samochodu w zimowy poranek - bezcenne :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: forrestas »

@Rezon, nie wiem jak tobie, ale mi też za granicą auto pali mnie. Ale nie jest to spowodowane jakością paliwa tylko lżejszą nogą. Niemiecki, słowacki czy inne języki podświadomie wolę szkolić z panią kelnerką w knajpie niż panami w aucie z kogutem na dachu :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: rezon »

Jeżdżę za granicą podobnie jak w PL. Tam jest więcej autostrad - więc jadę w miarę zgodnie z przepisami ;) czyli ok. 140. Natomiast kilka razy zwróciłem uwagę na inny dźwięk silnika - 2.0 DiD w Outlanderze bardzo dobrze słychać ;) Dobrych kilka/kilkanaście dB więcej niż TSI w Superbie. w 2004r. hitem dla mnie było przyjechanie z Budapesztu do Rzeszowa O1 1,6LPG na jednym zbiorniku gazu (prawie 500km) w 5 osób z pełnym bagażnikiem podczas gdy zazwyczaj starczał na ok. 400km.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Pietia »

Cały czas od początku jeżdżę na bezsiarkowej Pb95 ze Statoil. Od czasu do czasu Orlen.
ODPOWIEDZ