Czy warto kupić pACC

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
ddarek
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2021, o 19:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Czy warto kupić pACC

Post autor: ddarek »

Witam Szanownych właścicieli Superbów. Przymierzam się do kupna Superba i zastanawiam się czy brać system pACC (aktywny/predykcyjny tempomat czyli zwalnianie przez ograniczeniami, zakrętami, na podstawie danych mapy i odczytywania znaków). W teorii bajka, ale obawiam się, że w praktyce działa to dużo gorzej. Mam zatem pytanie do osób które mają to na pokładzie:

1) Czy warto brać ten system? Czy w kolejnym autku bierzecie ten pakiet? Działa w zdecydowanej większości przypadków? Mam 50% jazd na trasach więc mógłby mi się przydać na te dalsze trasy.

2) Jak to dokładnie działa. Czy jak nie ma dokładnych map, to system posiłkuje się rozpoznawaniem znaków? Mam na drodze do domu miejsce gdzie autka rozpoznają prędkość... 11 km/h. Czy to oznacza, że system zahamuje z 50 km/h do 11 km/h ??

3) czy pACC działa nawet wtedy, gdy korzystam z android auto? (wtedy komputer pewno jest zajęty android auto i nie korzysta z własnej mapy, tylko rozpoznawania znaków).
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: rezon »

aktywny na pewno warto. Korzystam nawet w mieście. Ale nie mam predykcyjnego.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: Sdss »

ddarek pisze: 5 lut 2021, o 19:39 Witam Szanownych właścicieli Superbów. Przymierzam się do kupna Superba i zastanawiam się czy brać system pACC (aktywny/predykcyjny tempomat czyli zwalnianie przez ograniczeniami, zakrętami, na podstawie danych mapy i odczytywania znaków). W teorii bajka, ale obawiam się, że w praktyce działa to dużo gorzej. Mam zatem pytanie do osób które mają to na pokładzie:

1) Czy warto brać ten system? Czy w kolejnym autku bierzecie ten pakiet? Działa w zdecydowanej większości przypadków? Mam 50% jazd na trasach więc mógłby mi się przydać na te dalsze trasy.

2) Jak to dokładnie działa. Czy jak nie ma dokładnych map, to system posiłkuje się rozpoznawaniem znaków? Mam na drodze do domu miejsce gdzie autka rozpoznają prędkość... 11 km/h. Czy to oznacza, że system zahamuje z 50 km/h do 11 km/h ??

3) czy pACC działa nawet wtedy, gdy korzystam z android auto? (wtedy komputer pewno jest zajęty android auto i nie korzysta z własnej mapy, tylko rozpoznawania znaków).
1. Warto. Masz NaV i rozpoznawanie znaków to jest.
2. Rozpoznaje znaki i korzysta z nawigacji.
3. Nie wiem muszę sprawdzić.

W PL korzystając będzie zawalodrogą.
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: suzu4x4 »

Miałem zwykły ACC w passacie b8 teraz mam pACC w superbie i uważam że nie warto specjalnie dopłacić za pACC.
Tzn może w jakimś skandynawskim kraju gdzie wszyscy jeżdżą przepisowo zdało by to egzamin ale u nas w mieście gdzie jak jedziesz przepisowo to nawet autobusy MPK cie wyprzedzają czy na trasie gdzie na ograniczeniu do 50 wszyscy jadą 70 lub siedzą Ci na zderzaku jak chcesz zwolnić do przepisowych 50 to uważam że nie warto ;)
Wyłączyłem po kilku testach.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 535
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: Sdss »

suzu4x4 pisze: 5 lut 2021, o 20:35 Miałem zwykły ACC w passacie b8 teraz mam pACC w superbie i uważam że nie warto specjalnie dopłacić za pACC.
Tzn może w jakimś skandynawskim kraju gdzie wszyscy jeżdżą przepisowo zdało by to egzamin ale u nas w mieście gdzie jak jedziesz przepisowo to nawet autobusy MPK cie wyprzedzają czy na trasie gdzie na ograniczeniu do 50 wszyscy jadą 70 lub siedzą Ci na zderzaku jak chcesz zwolnić do przepisowych 50 to uważam że nie warto ;)
Wyłączyłem po kilku testach.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
Się nie dopłaca, jak masz navi i czytanie znaków to jest.
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: suzu4x4 »

Ja miałem w pakiecie z wszystkimi asystentami, ale jak pisałem powyżej, w naszych realiach funkcją dla mnie bezużyteczna ( w sensie zwalnianie do ograniczeń prędkości)

Za to zwalnianie do przebiegu trasy mam aktywne, zwalnia np. przy dojeździe do ronda cze skrzyżowania ale trzeba brać na to poprawkę bo mapy w pl nie są idealne.
Oceniłbym skuteczność na 80 %

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

ddarek
Posty: 5
Rejestracja: 5 lut 2021, o 19:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: ddarek »

suzu4x4 pisze: 5 lut 2021, o 20:49 Za to zwalnianie do przebiegu trasy mam aktywne, zwalnia np. przy dojeździe do ronda cze skrzyżowania
Co to znaczy zwalnianie do przebiegu trasy? To jest funkcja pACC czy jeszcze coś innego?

Mapy są oparte na tomtomie? Czy mapy można samemu aktualizować?
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: suzu4x4 »

ddarek pisze:
suzu4x4 pisze: 5 lut 2021, o 20:49 Za to zwalnianie do przebiegu trasy mam aktywne, zwalnia np. przy dojeździe do ronda cze skrzyżowania
Co to znaczy zwalnianie do przebiegu trasy? To jest funkcja pACC czy jeszcze coś innego?

Mapy są oparte na tomtomie? Czy mapy można samemu aktualizować?
Tak funkcja pACC, może zwalniać do ograniczeń prędkości i do przebiegu trasy ( np. na rondach, skrzyżowaniach czy zakrętach)
Jest sporo filmików na YT jak to działa .

Obrazek

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: kefirek »

Pytanie za 100pkt jak prawidłowo aktywować ten pACC? W moim przypadku często wygląda to tak że w tle działaj wszystkie systemy z pakietu high. Wyświetla mi odczytane znaki drogowe i mam ikonkę przy zegarach tempomatu z rozpoznana prędkością. Wciskam guzik od Travel Assist na kierownicy czyli aby aktywować pACC i mam dwa scenariusze:
Ustawia mi się tempomat aktywny z prędkością jaka aktualnie się poruszam
Włącza się pACC czyli pojawia mi się na środku z dołu ekranu znak km/h czyli jedzie wg znaków.

Niestety powyższe co się włączy nie jest zależne ode mnie. Przycisków set nie ruszam przy tym. Wiadome że jeśli bym je ruszył to mi się ustawi prędkość z jaką jadę. W związku z tym faktem ja to źle włączam czy te moje wariujace czujniki także i tu coś mieszają.
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: wartek »

Ja mam wyłączone dostosowywanie pacc do znaków, więc u mnie zawsze włączy się opcją pierwsza.
Chyba ze pociągnę dzwignie tempomatu i później nacisnę na kierownicy to będzie pamiętał poprzednią prędkość a nie wystartuje z aktualnej
pawels
Posty: 18
Rejestracja: 19 mar 2016, o 23:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: pawels »

Mam pytanie do użytkowników SIII po liftingu:

Czy w konfiguracji pACC w opcji "Prognoza dopuszczalnej prędkości" nie mona ustawić dodatkowego offsetu: +/- 5 km/h, +/- 10 km/h itd.?
Czyli jak bym ustawił + 10 km/h po wjechaniu w teren zabudowany zwalniałby do 60 km/h (zamiast do 50 km/h).
Podobnie jak to jesty w przypadku "Rozpoznawania znaków drogowych" mogę ustawić, że wyświetla mi się ostrzeżenie że przekraczam prędkość np. o 10 km/h.

Wydaje mi się, że gdzieś coś takiego widziałem, ale nie mogę znaleźć.
A może było w starszych wersjach?
komoornik
Posty: 1038
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: komoornik »

Nie, nie ma takich ustawień.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Czy warto kupić pACC

Post autor: WG »

Faktycznie w Polsce może mieć ograniczone zastosowanie, ale na wyjazdy np. przez Austrię jak znalazł. Fotoradary poukrywane a wlepiają za przekroczenie nawet o 5 km/h.
ODPOWIEDZ