Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Sdss pisze: 19 maja 2021, o 15:58
padero pisze: 19 maja 2021, o 10:51
fist4sz3k pisze: 19 maja 2021, o 08:50

Wyjaśnia sprawę, ma dać znać.
Skoro wyjaśnia sprawę, to te 119km nie jest takie oczywiste, przez 119 km to już można nieźle napierdzieć komuś w fotel, ja bym się kłocił niech dają rabat, albo jakieś koła na zimę, albo ostatecznie chociaż bak do pełna.
Ja bym nieodebral i zarządzał nowego z fabryki. Pewnie była jakaś obcierka i zamiast zawieść na lawecie pojechali na kołach do naprawy. Nowy oczywiście z mega rabatem.
Ale jak pojechali przecież auto niezarejestrowane i nieubezpieczone. Musieli mieć pewność, że ktoś zarejestrować i ubezpieczył auto żeby bezpiecznie jechać
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: baarttbaartt »

fist4sz3k pisze:Panowie,
auto w końcu dotarło do Dealera. Zamówienie 01.02., zjazd z taśmy 23.04., transport do importera dopiero 07.05., a od wczoraj tj. 18.05. u Dealera.
Martwi, a w zasadzie zastanawia mnie przebieg na liczniku - 119km! Mieliście taki przypadek? Rozumiem, że coś tam testują, musi dojechać do lawety, potem z niej zjechać itd., ale 119km żeby miał najechane? Może warto cenę jeszcze przez coś takiego negocjować? Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam,
Paweł
Kupowałem w swoim życiu kilkadziesiąt już nowych aut różnych marek i nigdy więcej niż 20km najechane nie miały. Powinieneś pisemnie poprosić o wyjaśnienia. I podważyć gdzie zrobiliby Ponad 100km bez OC;)

A potem rabat mocno podrążyc i przy odbiorze wpisać koniecznie stan licznika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marek23
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2019, o 22:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 280/400
Imię: Marek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Marek23 »

Ja też miałęm ponad 100 km przebiegu. Wiążę się to z dodatkowym testem jakościowym samochodu. Dostajesz specjalny certyfikat,że dany samochód takowy test przeszedł. Czy to prawda czy nie nie ciężko dociec,ale papier z fabryki chorni tyłek dealera...
fist4sz3k
Posty: 68
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 23:26
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legnica

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fist4sz3k »

Marek23 pisze: 19 maja 2021, o 17:56 Ja też miałęm ponad 100 km przebiegu. Wiążę się to z dodatkowym testem jakościowym samochodu. Dostajesz specjalny certyfikat,że dany samochód takowy test przeszedł. Czy to prawda czy nie nie ciężko dociec,ale papier z fabryki chorni tyłek dealera...
Dealer twierdzi, że mogą ponoć testować do 200km. Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi, takie puste słowa. Natomiast przyjechał na plac również Karoq z przebiegiem ponad 140 km! Co do ww. certyfikatu, to Dealer nic o tym nie wspominał (czyżby nie wiedział?) Odbiór mam zaplanowany na ten piątek, zapytam o to. Natomiast nieco dziwi mnie ten dodatkowy test. Co oni niby sprawdzają? Auto trafia do Dalera i tak naprawdę nic w nim nie działa, kontrolki po uruchomieniu świecą itp. ;) Te wszystkie systemy niby muszą włączyć dopiero, więc co tu testować :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Prawdopodobna wersja jest taka że w trakcie podstawowej kontroli jakości w fabryce wyszła jakaś usterka którą naprawili a potem testowali. A włączenie trybu transportowego i zamontowanie blokad zawieszenia odbywa się zapewne dopiero po tym jak auto przejdzie ewentualne testy.

Uważam że nie ma co robić z tego zamieszania - choć dla świętego spokoju przejechał bym przed odbiorem auto miernikiem lakieru, bo to chyba jedna z nielicznych możliwych niespodzianek która może mieć ewentualnie realny wpływ na wartość auta w późniejszym terminie.
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: roman_szpadel »

Pierwszego s3 odbierałem z 7km, drugiego z 13km. Duży diler (Plichta Gdańsk) mówi, że 7-14km to standard. Leją 3-4l paliwa tylko, więc tankować trzeba na pierwszej z brzegu stacji. Weszło 67l.

Zamówienie 26.02., produkcja tydzień 16, 3tyg. w tranzycie, 13.05. u dilera, odbiór 20.05.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: orlik »

to pewnie pierwsze karmienie robiliśmy na tej samej stacji :D
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

roman_szpadel pisze: 20 maja 2021, o 21:01 Zamówienie 26.02., produkcja tydzień 16, 3tyg. w tranzycie, 13.05. u dilera, odbiór 20.05.
O, ok. 3 miesięcy od zamówienia do odbioru.
Bardzo ładnie się wyrobili. ;)
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

u mnie bez zmian - dzis zadzwonilem do dealera i powiedzieli, ze samochod jest wyprodukowany, stoi na placu pod fabryka i czeka na jakis element. Niby w przyszlym tygodniu powinni przynajmniej wiedziec, kiedy dostana brakujace czesci (dzis nie byli w stanie powiedziec czy to kwestia dni, tygodni, miesiecy, lat...)
M
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Niestety taka sytuacja będzie dotykać pewnie co raz więcej aut.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

roman_szpadel pisze: 20 maja 2021, o 21:01Leją 3-4l paliwa tylko, więc tankować trzeba na pierwszej z brzegu stacji. Weszło 67l.
To miałeś zalane na bogato. Ja kojarzę, że u mnie weszło ~70 litrów (a tankowałem 100m od dealera) :)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

Akutalizacja ode mnie.
Termin produkcji był 21. tydzień i samochód zmienił status na wyprodukowany, ale będzie opóźnienie w dostawie w związku z brakiem komponentów.
Brak jakichkolwiek konkretnych informacji o tym czego brakuje ani jak długie będzie opóźnienie.

Czyli podobnie do tego o czym @swiss-mike pisał
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Kurka ciekawe co to za komponent.... Przychodzi mi do głowy że obaj macie 4x4 🤔
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Myślę że mało prawdopodobne.

Skoro ma status wyprodukowanego to musi mu brakować jakiegoś komponentu który można łatwo zamontować.

Poza tym aktualne problemy producentów dotyczą komponentów elektronicznych.

Ja obstawiam infotainment albo coś podobnego.
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

Jakby to. Było infotainemt to wydaje mi się, że wszystkie musiałyby czekać w fabryce a jednak mimo to co jakiś czas ktoś odbiera furę.
Spróbuję podpytać może tam. Gdzie kupowałem coś wiedzą
ODPOWIEDZ