Montaż maxi dot Superb II Fl

Picasso
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2021, o 22:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł

Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: Picasso »

Witam,

jestem nowy więc na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi.

Czytałem podobne posty ale nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi, postanowiłem więc założyć nowy temat.

Od niedawna stałem się posiadaczem Superb II z końcówki 2014 roku rejestracja 2015 wersja ACTIVE z jakimś tam pakietem Fresh na klimatroniku z podgrzewanymi siedzeniami + BOLERO dotykowe i to tyle z wyposażenia. Chciałem auto lepiej doposażone ale znajomy sprzedawał w tej wersji więc się skusiłem- lepiej mieć pewne auto słabiej wyposażone niż wypasionego szrota.

Ale do rzeczy:
chciałem zmienić aktualny licznik na maxi dot i w przyszłości dołożyć modem bluetooth do mojego bolero.
Aktualnie posiadam licznik 3T1 920 811 M.
Pytanie do WAS czy to będzie proste zadanie polegające jedynie na wymianie licznika i kodowaniu czy to bardziej skomplikowane i temat dla ASO za duże pieniądze?
Z tego co się orientuje do mojego auta potrzebuje licznika 3T1 920 841 M - licznik nawet już znalazłem.
Jeśli to kwestia tylko wymiany i kodowania może jest ktoś na forum z okolic Warszawy kto się by tego podjął? Bo rozumiem że VCDS em się tego nie ogarnie.

Dzięki za sugestie i zainteresowanie.
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: krzynol »

VCDSem tego nie ogarniesz
w okolicy masz kolegę spacewalker, ale w sumie nie wiem czy jest na tym forum
Może Enriquez coś podpowie
Picasso
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2021, o 22:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: Picasso »

Po zgłębieniu tematu okazuje się ze to tylko kupno nowych zegarów, przekładka i kodowanie.
I teraz kilka pytań:
1. Czy ma ktoś z forumowiczów takie zegary (3T1920841M) w dobrym stanie z nie porysowanym wyświetlaczem z Sw 0811? Jak się zdążyłem zorientować występowały po czerwcu 2013 roku
2. Czy jeśli kupie drugie zegary i wymontuje moje to czy moge je podłączyć do auta niezakodowane by sprawdzić czy np. podświetlenia działają?
3. Co się stanie gdy przekręce zapłon z niezakodowanymi zegarami?

Dziękuję za info.
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: krzynol »

nic się nie stanie, mozesz podłączyć i sprawdzić, odpalisz na 2 sekundy motor tylko
ale obawiam się, że to nie tylko kodowanie, tylko przepisanie immo, przebiegu, być może nowe pastylki do kluczyków...
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: loko34 »

Po założeniu innych zegarów i przekręceniu kluczyka pozycje on wyzeruje się kodowanie pompy ABS, żeby pompa ABS się nie wyzerowała trzeba odpalić auto na swoich zegarach i dopiero wtedy podmienić licznik

Wysłane z MI 10 pro przy użyciu Tapatalka

Picasso
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2021, o 22:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Paweł

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: Picasso »

Dziękuje koledzy za odpowiedzi.

LOKO - właśnie gdzieś czytałem o tym wyzerowaniu pompy ABS ale nie byłem pewny i dlatego zadałem pytanie, chyba gdzieś kiedyś enriquez o tym pisał.

Wyjaśniając to co miałem na myśli pisząc kodowanie - to dostałem informacje, że mam się stawić u osoby która się tego podejmie z starymi i nowymi zegarami oraz kluczykiem, po przeprowadzeniu procesu kodowania (zakładam że w EPROMie licznika) będę go mógł już założyć w aucie. Oczywiście żeby auto korzystało z pełnej funkcjonalności maxi dot konieczne będzie jeszcze przekodowanie w centralnej elektryce poprzez zaznaczenie opcji chyba FIS. Czy jeszcze gdzieś coś trzeba będzie dodatkowo przekodować VCDSEM?

Na razie niestety nie udało mi się znaleźć zegarów w dobrym stanie.

Koledzy mam jeszcze pytanie w zakresie tych zegarów. Z tego co zdążyłem się zorientować po czerwcu 2013 roku wychodziły zegary z oznaczeniem 3T1920841M i SW0811.
Co to jest to SW w zegarach? Czy mogę nabyć zegary z SW niższym niż to 0811 i tym nr 3T1920841M (znalazłem takie z stycznia 2013 roku z SW0806). Czy one będą miały jakąś ograniczoną funkcjonalność w stosunku do tego wyższego SW?
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: loko34 »

SW to wersja oprogramowania teoretycznie im wyższe tym lepsze licznik możesz mieć nawet z wersji sprzed liftu ważne żeby był z odpowiedniej wersji silnikowej najlepiej tak jak krzynol napisał wcześniej zgłoś się do spacewalkera najczęściej przebywa on na forum tourana lub golfa 6 to jest mistrz jeśli chodzi o liczniki

Wysłane z MI 10 pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: krzynol »

zegary z oznaczeniem 3T1920841M i SW0811 tu już najwyższe zegary i takie obsługują wszystko

a co abs, to wiadomo, ze przed każdymi zabawami robimy autoscan i nawet jak sie pozeruje to mamy kodowanie zapisane
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: lwlw »

Czym się różni 3T1920841J od 3T1920841L oprócz tego, że ten drugi jest nowszy? Czy nowszy jest lepszy? Poliftowy pasuje do przedlifta? W etce są też zegary 3T2, o co z nimi chodzi?
koleś1
Posty: 247
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: koleś1 »

lwlw pisze: 30 kwie 2021, o 16:21 W etce są też zegary 3T2, o co z nimi chodzi?
Pewnie anglik
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: lwlw »

Angliki mają siódmy znak 9 zamiast 8:
3T1920841J - Europa
3T1920941J - Anglik
lwlw
Posty: 213
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Montaż maxi dot Superb II Fl

Post autor: lwlw »

Ma ktoś pinout licznika?
ODPOWIEDZ