Kilka powtarzających się dziwnych błędów - problemy z instalacją elektryczną?

piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Kilka powtarzających się dziwnych błędów - problemy z instalacją elektryczną?

Post autor: piicia »

Witajcie,
Dawno nie pisałem ponieważ dłuższy czas nie pojawiały się problemy z moim egzemplarze. Po wymianie klocków z tyłu, reflektora, siłowników klapy, naprawy wiązki elektrycznej w tylnym zderzaku, wymianie przycisku start, akcji serwisowej z check engine miałem trochę spokoju. I znów się zaczęło:
1. Piszczenie w komorze silnika. Jak stałem w kolejce do maka czy przy ścianie gdzieś na stacji to słyszałem dziwne popiskiwanie i nierówną pracę z komory silnika. Na przeglądzie rocznym to zgłosiłem. Przebieg koło 70 000km. Wymiana rozrządu. Nie wiem czy całego czy tylko rolki i pasek bo nie chcieli mi powiedzieć. Auto dwa dni stało w serwisie. Najlepsze że jak wyjechałem z serwisu to na jednym kole brakowało śruby antykradzieżowej mocującej koło.
2. Przy zimniejszych dniach zauważyłem ze przy dodawaniu gazu nawet na rozgrzanym silniku spod deski dobiega taki dziwny dźwięk. Nazwałbym to bzyczeniem elektroniki. Po przekroczeniu 1000obr słychać go jednostajnie.
3. Jak auto stoi z zapalonym silnikiem i włączy się auto/start to po ponownym zapaleniu silnika na liczniku otwiera się menu kontekstowe. Np jeżeli mam na liczniku wybrane połączenia telefoniczne to po zapaleniu silnika wchodzi do ostatnio wybieranych numerów. Lub gdy są pokazane parametry trasy to pojawia się menu zakładek ze wszystkimi parametrami.
4. Klapa bagażnika bardzo często zatrzymuje się podczas zamykania. Robi ruch kilku centymetrów po czym piszczy awaryjnie jakby ją ktoś zatrzymał i dalej nie rusza. Zawsze w tym samym miejscu.
5. Pisałem też na forum w wątku o front assist ale dopiszę jako listę uwag. Ostatnio podczas jazdy na autostradzie włączył mi się system ostrzegania przed przeszkodą z przodu. Piszczało z 15 sekund i się wyłączyło. I tak jeszcze raz na tej samej trasie. Dodam, że nie padało, nie było słonecznie, za mną i przede mną było pusto na drodze.
6. Szyba kierowcy się nie opuszcza. Przerywa działanie przycisk otwierania. Jak wcisnę dolną pozycję czyli otwarcie do samego dołu bez podtrzymywania to nie otwiera się.
7. Ostatnio włączyło mi się samo dzwonienie SOS.

Część usterek już zgłaszałem w serwisie ale nic nie zrobili bo nie zaobserwowali tego sami. Klapa akurat się otwierała, szyby działały a w komputerze nie było błędów. Choć z tymi błędami to jest jakaś masakra. Jak mi przednia lampa matrycowa przestała działać to mimo ze miałem zdjęcia błędów z datą i godziną to w komputerze nic się nie zapisało. Twierdzili, że niektóre błędy zapisują się w komputerze po wystąpieniu więcej niż 5 razy. O_o.
Za wszelkie sugestie i uwagi z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam,
Piotr
ODPOWIEDZ