brak mocy - turbina ?

b4rywwc
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 08:32
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Bartek

brak mocy - turbina ?

Post autor: b4rywwc »

czołem Panowie

Potrzebuje małej rady, może ktoś coś doradzi podpowie. Posiadam Superba II 1.4 tsi 125KM kombi. Wczoraj w trakcie jazdy zauważyłem, że auto nie przyspiesza tak jak powinno. Nie ukrywam słabo się znam na technicznych sprawach. Wytłumacz to po swojemu :)
Na wyświetlaczu gdzie jest pokazany bieg, pojawia się też strzałka, która informuje, że pora zmienić bieg na wyższy. Ale jak, dajmy na to, jadąc na czwórce przycisnąłem mocniej, to czułem jak auto przyspiesza, a na wyświetlaczu już mi się nie pokazywało, że mam zmienić bieg na 5 tylko pokazywało 4. Ergo, czuć było tą turbinę

I przechodzimy do sytuacji z wczoraj. Bieg 4, wciskam pedał gazu. Auto przyspiesza, ale nie czuć tego przeskoku, obroty 3000 a wyświetlacz mi pokazuje żebym wrzucił 6 bieg.

Coś już tam w necie szukałem. Białych spalin nie widziałem, spalonego oleju też nie czułem, żadna kontrolka się nie świeci.
Rozrządu jeszcze w nim nie robiłem. jest na łańcuchu i w serwisie przy przeglądzie 2 miesiące temu, że wszystko gra i przed 150tys nie ma co robić. Może to być jakaś przyczyna?
Auto jest z 2015r. ma 113tys przebiegu.

jestem umówiony na wizytę w serwisie Skody na piątek na wymianę lampy. pasuje do nich zagadać, że coś nie gra. Czego mogę się spodziewać ?
Awatar użytkownika
jqr
Posty: 206
Rejestracja: 23 sie 2014, o 14:45
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM & 321Nm
Imię: Janusz
Lokalizacja: far far away

Re: brak mocy - turbina ?

Post autor: jqr »

Obstawiałbym nieszczelność w dolocie

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

fabek
Administrator
Posty: 1235
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: brak mocy - turbina ?

Post autor: fabek »

Pewnie gruszka turbo nie chodzi, zobacz podciśnienia i czy w ogole gruszka się rusza po dodaniu gazu.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ