Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

arczi901 pisze: 19 kwie 2021, o 19:30 A w ogóle jak sprawdzić czy jest alarm w samochodzie? Ja mam mieć kessy Protect z alarmem to przy odbiorze bym zerknął
Na słupku B jest przycisk deaktywacji czujników , o ile nie zmienili 21.
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SS »

W 2021 klikasz z pilota zamykanie i w ciągu 5 sekund trzeba nacisnąć na klamce ryglowania, wtedy dezaktywują się czujniki szukające kluczyka w pobliżu. Jak wracasz to otworzyć możesz tylko z pilota. Dezaktywacja analogicznie do aktywacji tylko w przeciwnym kierunku
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

SS pisze: 20 kwie 2021, o 07:51 W 2021 klikasz z pilota zamykanie i w ciągu 5 sekund trzeba nacisnąć na klamce ryglowania, wtedy dezaktywują się czujniki szukające kluczyka w pobliżu. Jak wracasz to otworzyć możesz tylko z pilota. Dezaktywacja analogicznie do aktywacji tylko w przeciwnym kierunku
a to nie jest po prostu wyłączenie kessy, tj. otwierania samochodu z palca/klamki? Co to ma wspólnego z alarmem? Alarm raczej dalej działa, tylko nie da się otworzyć auta bez posiadania kluczyka w ręce (czyli np. zabezpieczenie przed kradzieżą na walizkę)
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SS »

Masz rację timanfaya. Ale w środku, na słupku B nie mam przycisku dezaktywacji czujników (takie coś miałme w O2FL).
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Też nie mam (nie kojarzę). A alarm był dołożony w konfiguracji.
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

W grupie VW już chyba zrezygnowano całkowicie z przycisku - na rzecz możliwości wyłączenia monitorowania wnętrza z poziomu infotainment.
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Dzisiaj była zupełnie inna rozmowa z dealerem - auto zostało ponownie zamówione. Ponoć jutro będzie przypisanie do klienta i orientacyjny termin. Poleciał też wniosek do centrali i fabryki o priorytetową realizację, z powodu błędów w fabryce. Jest jakaś szansa na szybszą realizację? Mogę się łudzić?
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

Dobrze że udało się znaleźć rozwiązanie, błąd w zamówieniu tylko kwestia ile będziesz czekał na nowe auto. Teraz zaczyna brakować nie tylko elektroniki ale podobno zaczyna się problem z elementami z tworzyw sztucznych, podobno braki komponentów na rynku.
Inna sprawa czy warto czekać na ten alarm?, W mojej ocenie to taki zbędny gadżet chyba że Polisa tego wymaga.
Osobiście uważam że obecnie to słabe zabezpieczanie auta.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Przy wartości powyżej 100 tys. powinny być wymagane dwa zabezpieczenia.

Tyle że dealer na pewno ma możliwość aby bezinwazyjnie zamontować jakiś alarm firmy trzeciej lub w grę wchodzi inne zabezpieczenie.
polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: polrob »

Na pewno nie powyżej 100, bo rok temu odbierałem auto i nie musiał nic montować. chyba jest granica ok 150 tys, może niech się wypowiedzą koledzy.
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rezon »

bo fabrycznie masz dwa zabezpieczenia - immobiliser i autoalarm
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

polrob pisze: 20 kwie 2021, o 16:25 Dobrze że udało się znaleźć rozwiązanie, błąd w zamówieniu tylko kwestia ile będziesz czekał na nowe auto. Teraz zaczyna brakować nie tylko elektroniki ale podobno zaczyna się problem z elementami z tworzyw sztucznych, podobno braki komponentów na rynku.
Inna sprawa czy warto czekać na ten alarm?, W mojej ocenie to taki zbędny gadżet chyba że Polisa tego wymaga.
Osobiście uważam że obecnie to słabe zabezpieczanie auta.
Średnio to wygląda, ale jutro będę wiedział więcej. Jasno wyjaśniłem dealerowi, że pomyłka nie wynikła z mojej strony, stąd powinienem być potraktowany szybciej, niż reszta. Myślę, że warto, nie dla złodzieja, ale też nie wyobrażam sobie, aby ktoś majsterkował przy moim pojeździe (uderzył na parkingu czy specjalnie zarysował), a auto nawet nie zareagowałoby. Nawet moja stara Octavia posiada taki "bajer". Według dealera dwa zabezpieczenia od 200 tys. złotych. Oczywiście dopytałem o bezinwazyjne zamontowanie alarmu - nie ma takiej opcji, aby nie stracić gwarancji. Przynajmniej według salonu w Koszalinie...

Fabrycznie jest tylko immobiliser, alarm jest opcjonalny, co mnie dziwi :)
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

W 2013 zamawiałem O3 i miałem do wyboru alarm fabryczny lub montowany u dealera, nie miało to wpływu na gwarancję, wybrałem ten dealerski bo był tańszy i rzekomo lepszy, serwisowałem auto w różnych punktach i nie było problemu.

Czy ktoś zamawiał auto po drugiej połowie marca i ma już termin produkcji?
Danio
Posty: 63
Rejestracja: 20 sty 2021, o 11:45
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Imię: Daniel

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Danio »

Ogólnie to nie ufam do końca dealerowi - bardzo możliwe, że sam popełnił błąd przy składaniu zamówienia w styczniu, co byłoby bardzo nieprofesjonalne. Zastanowiło mnie jedno, wstrzymałem się ze zgłoszeniem sprawy do Skody i VW Group. Pytałem dealera, czy może takie zgłoszenie nie przyśpieszy procedury, mówił, żeby nie dzwonić...
komoornik
Posty: 1046
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Szczerze mówiąc - zgłoszenie do Skoda Polska dużo raczej nie da.

Jeśli rozmawiasz tylko ze sprzedawcą - poproś o rozmowę z kierownikiem.

Moim zdaniem powinni się poczuć, zrobić jakąś rekompensatę i tyle.
ODPOWIEDZ