[S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Leo_Minor
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 15:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Leo_Minor »

Cześć,

szukam Superba, głównie nieregularna jazda miejska, max parę kilometrów + ok. raz na tydzień/dwa jazda poza miasto ok 40km w jedną stronę.
W związku z tym, raczej benzyna, ale wpadł mi w oko taki egzemplarz diesla:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... DD7yZ.html

Wyposażenie i samo wnętrze nic szczególnego. Silnik 2.0 pomijając pewnie spore spalanie i specyfikę diesla średnio nadający się do miasta.

Na plus
- Na pewno przebieg, o ile nie był cofany...
- Auto po przeglądzie ASO Skody
- Sprzedawca to dealer SsangYoung, więc teoretycznie lepiej niż od typowego handlarza
- Gwarancja 1 rok/10 000 km

Wg mnie na minus:
- Trochę podejrzane, że ostatni (drugi) właściciel miał go tylko kilka miesięcy.
- Podejrzanie sporo tych usterek parkingowych. Ja tyle lat już jeżdżę i nie zdarzyła mi się ani jedna podobna. Po drugie jak się to zrobi to prędzej czy później zacznie gnić + oczywiście koszty lakiernika.
- Diesel, więc przy wspomnianym trybie jazdy może być awaryjny (ostatecznie mogę co 100km dać mu się dobrze przepalić).

Co myślicie?
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Kuster »

Za tą cenę to nic specjalnego... Nie powiedziałeś jaki masz budżet ale w podobnej cenie I na krótkie trasy szukaj benzyny i chyba przedlifta ale z lepszym wyposażeniem.

Np
https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... JjdbZ.html

2.0TDi potrafi spalić na prawdę mało ale on potrzebuje tego dystansu...

I umówmy się żeby była jasność :P
Nie będziesz co 100km jeździł specjalnie "przepalać" fury ^^ zrobisz tak przez pierwsze 1000km a potem olejesz temat ;)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: leszekmw »

pierwszy to zniszczony golas nawet bez multif.
a drugi no sorry... sławny 1,8tsi od handlarza świeżo sprowadzony ze śmiesznym przebiegiem bez zdjęć środka bo pewnie następny golas .. , większej miny niema chyba..
Leo_Minor
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 15:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Leo_Minor »

Kuster pisze: 6 kwie 2021, o 07:40 Za tą cenę to nic specjalnego... Nie powiedziałeś jaki masz budżet ale w podobnej cenie I na krótkie trasy szukaj benzyny i chyba przedlifta ale z lepszym wyposażeniem.

Np
https://www.olx.pl/oferta/skoda-superb- ... JjdbZ.html

2.0TDi potrafi spalić na prawdę mało ale on potrzebuje tego dystansu...

(...)
Budżet to max te 40-45k. Opcja bogatego przedlifta wchodzi jak najbardziej w grę.

Natomiast co do:
leszekmw pisze: 6 kwie 2021, o 10:24 pierwszy to zniszczony golas nawet bez multif.
a drugi no sorry... sławny 1,8tsi od handlarza świeżo sprowadzony ze śmiesznym przebiegiem bez zdjęć środka bo pewnie następny golas .. , większej miny niema chyba..
no właśnie, coś już tutaj czytałem o 1.8 i widzę, że nie ma dobrej opinii. 1.4 jest dobry, czy tylko trochę lepszy od 1.8?
Trochę biedny wybór, benzyniaków to jest może z 25% wszystkich ofert a z nich z 80% to 1.8.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: leszekmw »

1,4 jest ok ale to trochę mało mocy do superba te 125KM
1,8 absolutnie chyba że od 2014r.
no chyba że lubisz dreszczyk emocji i masz sporo kasy na remont silnika który często nic nie daje.
ewentualnie sprzedający wypisze Ci kwit na to że silnik ma gwarancje na 20tyś km na branie oleju.. :D
ale to wystarczy po zakupie od razu zmienić olej i jak było coś dolane to wyleci ze starym olejem od razu raczej..
może sobie na inne marki popatrz..ewentualnie czekaj jak ktoś będzie cos pewnego sprzedawał..
a może octavia Ci wystarczy z fajnym silnikiem 1,4 140-150KM..pewnie jest w Twoim zasięgu..
a jak nie to jest tyle innych marek..
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Kuster »

No te starsze PB to loteria jest..
Ojciec ma w Touranie 1.4 z tym "awaryjnym" rozrządem, a jeszcze nic przy nim nie robił
Kolega w robocie ma 1.8 Superb 2 i to jeszcze w gazie :) ma go na TAXIe więc kilometrów trochę już nastukał i jak do tej pory z tego co mi wiadomo żadnego remontu nie robił
Jak dbasz tak masz
Leo_Minor
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2021, o 15:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Leo_Minor »

Chyba znalazłem coś lepszego:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... 69230c35b2

Spełnia nawet warunek >=2014
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1039
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: Kuster »

No i fajnie :) Ładny egzemplarz (na zdjęciach)
Dzisiaj w robocie rozmawiałem z kolegą który ma przed lifta 1.8
Od zakupu zrobił już 160tys km (obecnie 300+) a wymienił tylko wtryskiwacze (175zl/szt), rozrząd (1200zl OEM), pompę wysokiego ciśnienia (500zl OEM) i wiadomo filtry, oleje.
Do tego ma LPG założone (5500zl)

Jeździ i sobie chwali tak że reguła że wszystkie stare TFSI to dziadostwo nie została potwierdzona ;)
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] 2014 2.0 TDI - prośba o opinię.

Post autor: leszekmw »

Kuster pisze: 8 kwie 2021, o 22:22 Jeździ i sobie chwali tak że reguła że wszystkie stare TFSI to dziadostwo nie została potwierdzona
no wszystkie na pewno nie , ale możliwość trafienia na mine to podejrzewam że 50/50 , szczególnie w komisie lub świeżo sprawdzonym.. a wtedy dać za naprawę 10tyś przy wartości auta 40tyś w zakupie to wiele osób może doprowadzić do rozpaczy..
kilka lat temu kolega wstawił do komisu swojego salonowego paska 2012r z przebiegiem 100tyś bo nie chciał się użerać potem z kupcem.. , oleju mu żłopał ogromne ilości..auto sie oczywiście sprzedało dość szybko..salon , bezwypadek..okazjon...
ODPOWIEDZ