Automatyczne podnoszenie szyb

maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: maureliusz »

Też miałem opór psychiczny jak montowałem kamerę. Cholernie mocno siedzi... Polecam łopatkę drewnianą z kuchni ;-) obszukujesz mocowanie i trach! :-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: skejcikk1 »

into pisze: 26 mar 2021, o 14:39 Co się działo z alternatorem?
Nie bylo ładowania. Po diagnozie wyszło łożysko, obudowa łożyska w kawałkach, termistor i jeszcze jedna pierdoła. Naciągnęli mnie i ojciec powiedział, że pojechałem tam gdzie zawsze naciągają zamiast się spytać jego. 550 nie moje.
marioti pisze: 26 mar 2021, o 19:09
Nie moge zdjac plastikow na klapie
Ale coś przeszkadza w demontażu czy jak?
Demontaż lampek oświetlenia w klapie, potem śrubki od wewnątrz w tych niszach co są do włożenia palców żeby pociągnąć klapę ręcznie. Dalej to już tylko spinki które wystarczy wyszarpać. Teraz się zastanawiam, ale chyba są jeszcze śrubki od czoła klapy blisko zamka - nie pamiętam musiałbym zajrzeć :D
Schodzi najpierw dół - ramka wokół szyby jest osobno. Oba plastiki łączą się na tak jakby pióro i wpust. Raczej możesz mieć większy kłopot przy montażu niż demontażu :)
No tego nigdzie nie doczytałem, że najpierw lampki. Jutro biorę się za auto, demontaż klamek zewnętrznych żeby pomalować drzwi (klamka dotykała blachy i lakier odpadł i jest rdza teraz. Takiego kupiłem Niestety. A tylną klapę chce zdemontować żeby wyjąć silnik wycieraczki ponieważ nie chodzi. Nie kupiłem jeszcze kamery żeby zamontować bo zastanawiam się pomiędzy jakimś patentem do Amundsena a ekranem w lusterko.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: marioti »

Kamerka do amundsena: potrzebujesz samej kamerki od chińczyka za 60-100zł i niestety moduł przetwarzający obraz który kosztuje ok. 230-250zł. Chińskie moduły nie współpracują z amundsenem RNS-315. Jest cały wątek w temacie kamerki cofania
Patent w lusterko. Ja bym tego nie założył. Takie lusterko jest wielkie i tylko nakładane na normalne lustro. Jak ktoś jest niższy to będzie problem z dopasowaniem widoku lusterka bo po prostu lewy bok wadzi o szybę przednią. Swego czasu byłem na serwisie Xblitz-a jak mi mówili tego badziewia (kamery w lusterku) mają całe stosy do naprawy.
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: skejcikk1 »

marioti pisze: 1 kwie 2021, o 12:57 Kamerka do amundsena: potrzebujesz samej kamerki od chińczyka za 60-100zł i niestety moduł przetwarzający obraz który kosztuje ok. 230-250zł. Chińskie moduły nie współpracują z amundsenem RNS-315. Jest cały wątek w temacie kamerki cofania
Patent w lusterko. Ja bym tego nie założył. Takie lusterko jest wielkie i tylko nakładane na normalne lustro. Jak ktoś jest niższy to będzie problem z dopasowaniem widoku lusterka bo po prostu lewy bok wadzi o szybę przednią. Swego czasu byłem na serwisie Xblitz-a jak mi mówili tego badziewia (kamery w lusterku) mają całe stosy do naprawy.
Mam Amundsena zwykłego, RNS310. Da się do tego zamontować kamerkę? Przeszukam forum co do kamerki.
Miałem w A4B5 wyświetlacz w lusterku nakładce i nie było tak złe. Wolałbym w radio mieć, nie będzie problemem wydać tych 250zl żeby działało. Ale zastanawiam się nad wymiana całego radia na jakiegoś chińczyka.


Teraz mam problem ze zdjęciem plastików tylnej klapy.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1821
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: marioti »

Robimy off-topa. Proponuję przenieść dalsze pytania do odpowiedniego tematu np.
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=7004
lub
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?f=7&t=6587

Większość chińczyków pisze, że ich moduły działają do RNS-ów z żółtą wtyczką. Ale są info na forum, że czasami działają z czarną wtyczką w konkretnym radio-navi.
Przykład że są moduły do RNS-310 tylko dość drogie, ale trzeba poszukać
https://sklephadron.pl/do-kamer-cofania ... s-510.html

Jak kupisz radio-navi od chińczyka to nie potrzebujesz dodatkowego modułu. Kamerkę wpinasz bezpośrednio w radio. Uprzedzając pytanie, na forum jest kilka tematów w kwestii jakie radio od chińczyka :D
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: skejcikk1 »

Dzięki za linki, faktycznie robimy offtop. Czekam na przesyłkę z allegro z nowym panelem do sterowania szybami (opóźnienie wysyłki bo covid i święta -.-) i sprawdzę czy to coś pomoże w kwestii podnoszenia szyb.
Żona pojechała dzisiaj do mamusi z dzieckiem i zadzwoniła do mnie "musisz zrobić coś z drzwiami kierowcy bo się szyba nie zamyka tylko opada". Jak wróci to rozbiorę drzwi i sprawdzę czy nie wypada z szyny. W najgorszym wypadku nowy mechanizm podnoszenia szyby kosztuje 95zł i jest dostępny na miejscu u mnie w mieście więc wymienię.
skejcikk1
Posty: 33
Rejestracja: 18 lut 2021, o 21:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190KM
Imię: Karol

Re: Automatyczne podnoszenie szyb

Post autor: skejcikk1 »

marioti pisze: 26 mar 2021, o 19:09
Nie moge zdjac plastikow na klapie
Ale coś przeszkadza w demontażu czy jak?
Demontaż lampek oświetlenia w klapie, potem śrubki od wewnątrz w tych niszach co są do włożenia palców żeby pociągnąć klapę ręcznie. Dalej to już tylko spinki które wystarczy wyszarpać. Teraz się zastanawiam, ale chyba są jeszcze śrubki od czoła klapy blisko zamka - nie pamiętam musiałbym zajrzeć :D
Schodzi najpierw dół - ramka wokół szyby jest osobno. Oba plastiki łączą się na tak jakby pióro i wpust. Raczej możesz mieć większy kłopot przy montażu niż demontażu :)
Co do klapy bagażnika to trzyma się na zatrzaskach i jednej śrubce przy rączce do zamykania. Podczas demontażu uszkodziłem tylko dwie spinki metalowe (kupiłem paczkę 10szt za 22zł, brakowało 3 na plastiku i dwa uszkodziłem więc pięć nowych zamontowałem). Demontaż łatwizna, trzeba pamiętać o wyjęciu lampek i "wrzuceniu" ich przez otwory, montaż trudniejszy w pojedynkę ale brat mi pomógł i dało radę.
ODPOWIEDZ