Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mkuldane
Posty: 51
Rejestracja: 25 sty 2021, o 19:06
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mkuldane »

Scout TDI zamówiony 21 grudnia, dotarł do dealera w ubiegły czwartek (4 marca). Teraz czekam na rejestrację.
Ale jak byłem wczoraj papiery leasingowe podpisywać, to handlowiec powiedział mi, że teraz na scouty to do pół roku nawet trzeba czekać (stoi produkcja jakiś podezspołów). Mówił o jakimś gościu, który zamówił jednego scouta pod sam koniec grudnia i już jest na placu, a drugiego ze 2 tyg póżniej (już w styczniu) i ma termin na przełom kwietnia/maja.
Ciekawostka - oba dopasione katalogowo na 250k.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

Btw odbierałem dziś drugiego superba I gadając z handlowcem powiedział że nie przyjmują już zamówień na MY2021 tylko już na MY2022 I trzeba się liczyć z czasem oczekiwania pół roku minimum. Na nową octavie rs czas oczekiwania ponad rok. Dostali ponoć oficjalne info od skody ze jest problem z dostępnością części elektronicznych w całej grupie VAG.
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

Nie straszcie Panowie... Moj sprzedawca trzyma sie wersji, ze 3 miesiace od zlozenia zamowienia w salonie, ale faktycznie caly czas niema potwierdzenia z fabryki, kiedy dokladnie produkcja...
Wojtek30
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2021, o 20:15
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Wojciech

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Wojtek30 »

Zamówione 7 tydzień 2021, ma być w produkcji w 22 tygodniu.
Scout 2.0tsi
Lexic
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2021, o 16:18
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Dariusz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Lexic »

swiss-mike pisze: 12 mar 2021, o 13:29 Nie straszcie Panowie... Moj sprzedawca trzyma sie wersji, ze 3 miesiace od zlozenia zamowienia w salonie, ale faktycznie caly czas niema potwierdzenia z fabryki, kiedy dokladnie produkcja...
No obys sie szybko doczekał. Mój dealer tez podtrzymywał 3 miesiące...w przyszłym tygodniu mija 7 miesięcy od zamówienia. Tyle dobrego, ze juz zjechała do PL po 2 miesiącach stania na placu w fabryce. W przyszłym tygodniu mam odbierać. Czekam na transfer do dealera. To jest jedna wielka loteria.
qwerty89
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2021, o 07:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: qwerty89 »

Informacyjnie, dla potomnych :)

Superb 2.0 TSI 190 KM, liftback, ambition z dodatkami.
Zamówienie z końca października. Samochód przyjechał do dilera tydzień temu. Czas oczekiwania ok 4 - 4,5 miesiąca.
swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

swiss-mike pisze: 8 mar 2021, o 16:11 Auto (S3 Scout 2.0 tdi 200km) zamowione 1.03.21, wg sprzedawcy bedzie gotowe przed koncem maja (aczkolwiek czekam caly czas na oficjalna informacje z fabryki o tygodniu produkcji).
Informacja z dzis - auto bedzie wyprodukowane w 25 tygodniu (koniec czerwca), dostawa teoretycznie (jesli data produkcji nie zostanie przesunieta z jakichs powodow) w polowie lipca (czyli 1,5 miesiaca pozniej niz "obiecane"). Samochod zamowiony w Szwajcarii, ale widac, ze tendencja jest podobna w calej Europie. Bede cisnal dealera o zapewnienie samochodu zastepczego na czas opoznienia (mialem tak, jak mieszkalem w Niemczech, tez Skoda). Z ciekawosci - czy jest to cos, co w Polsce da sie zalatwic zazwyczaj?

Pzdr,

M
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Teraz juz tylko RM22 jak ktoś bedzie zamawial i produkcja po wakacjach...
Info dla zainteresowanych.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Obrazek
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

swiss-mike pisze: 16 mar 2021, o 10:17
swiss-mike pisze: 8 mar 2021, o 16:11 Auto (S3 Scout 2.0 tdi 200km) zamowione 1.03.21, wg sprzedawcy bedzie gotowe przed koncem maja (aczkolwiek czekam caly czas na oficjalna informacje z fabryki o tygodniu produkcji).
Informacja z dzis - auto bedzie wyprodukowane w 25 tygodniu (koniec czerwca), dostawa teoretycznie (jesli data produkcji nie zostanie przesunieta z jakichs powodow) w polowie lipca (czyli 1,5 miesiaca pozniej niz "obiecane"). Samochod zamowiony w Szwajcarii, ale widac, ze tendencja jest podobna w calej Europie. Bede cisnal dealera o zapewnienie samochodu zastepczego na czas opoznienia (mialem tak, jak mieszkalem w Niemczech, tez Skoda). Z ciekawosci - czy jest to cos, co w Polsce da sie zalatwic zazwyczaj?

Pzdr,

M
Przy zakupie O3, miałem taką sytuację, że auto miałem odebrać na początku czerwca, na stare auto tak miałem już umówionego kupca, do tego wykupione wczasy i plan wyjazdu w trase nowym samochodem zaraz po odbiorze. W ostatniej chwili dzwoni diler, że jest opóźnienie i auto dla mnie będzie za miesiąc. Wkurzyłem się i powiedziałem że rezygnuje z zamówienia (była to już któraś obsuwa z kolei) bo bym został bez samochodu. Sprzedawca pyta jak mogą mi pomóc żebym nie rezygnował, ja mówię żeby mi dali auto zastępcze tej samej klasy na czas oczekiwania na nowe, po rozmowie z kierownikiem zadzwonił, że czeka na mnie nowa octavia demówka za darmo do momentu odbioru i tym sposobem spokojnie sprzadałem starą octę i pojechałem na urlop ich demówką, jakiś czas po urlopie odebrałem swoją nówkę :mrgreen:
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

siemi1 pisze: 16 mar 2021, o 13:57 Teraz juz tylko RM22 jak ktoś bedzie zamawial i produkcja po wakacjach...
Info dla zainteresowanych.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Obrazek
W superbie żadnej zmiany nie było chyba w CY2022. Ja jak rozmawiałem że sprzedawca to podobno od połowy marca miał wejść nowy cennik i miało być drożej ciekawe jak to będzie
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: padero »

arczi901 pisze: 16 mar 2021, o 17:46
siemi1 pisze: 16 mar 2021, o 13:57 Teraz juz tylko RM22 jak ktoś bedzie zamawial i produkcja po wakacjach...
Info dla zainteresowanych.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Obrazek
W superbie żadnej zmiany nie było chyba w CY2022. Ja jak rozmawiałem że sprzedawca to podobno od połowy marca miał wejść nowy cennik i miało być drożej ciekawe jak to będzie
Drożej już jest, cennik na stronie jest nieaktualny. Konfigurator za to prawdę Ci powie ;)
winiary
Posty: 41
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 20:32
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: winiary »

Ja wreszcie odebrałem w tym tygodniu. Zamówienie z końca sierpnia. L&K liftback 2.0 TSI 190KM. Tak więc ponad pół roku czekania było.
sonemo
Posty: 22
Rejestracja: 3 sty 2020, o 11:33
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonemo »

Jak długo od momentu zamówienia czekaliście na info od dilera z planowaną datą produkcji?
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

sonemo pisze: 18 mar 2021, o 12:27 Jak długo od momentu zamówienia czekaliście na info od dilera z planowaną datą produkcji?
Planowana data produkcji czy potwierdzona data produkcji? Bo to jest spora różnica.

Planowana data produkcji jest znana kilka dni po złożeniu zamówienia bo musi się to pewnie przemielić w systemach. Problem w tym że planowana data produkcji mówi tyle samo co stwierdzenie "zrobimy Pana samochód" U mnie np. w poniedziałek data produkcji to 15-21tydzien, a we wtorek juz 21-23tydzien. Wiec sam widzisz ;-)

Potwierdzona data produkcji to już jest konkret. Zamrowiłem koniec lutego 2.0TSI 190KM Style +dodatki i od 3tyg mam tylko planowaną datę produkcji. Podejrzewam że dealer odezwie się do mnie jak będzie miał datę produkcji potwierdzoną przez fabrykę bo to już będzie wiążąca informacja a nie prognoza która nic nie mówi. Z tego co kojarze to ktoś miał prognozę przy zamówieniu 2msc a ostatecznie wyszło 6msc:)
sonemo
Posty: 22
Rejestracja: 3 sty 2020, o 11:33
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: sonemo »

Dzięki, dla mnie może być i planowana, bo mija tydzień od zamówienia i nie wiem nawet tego. Wiem, że nie jest to zbyt dokładne, ale może chociaż dać mi pogląd na to, czy jest szansa załapać się na odbiór przed wakacjami czy po (MY2022).
ODPOWIEDZ