Super bogaty Style vs bogaty L&K

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: afoka »

Hej,

Sprzedałem moją poprzednią Superbinkę i przymierzam się do zakupu nowej. Jestem już prawie zdecydowany na opcje L&K + masa dodatków, ale mam wątpliwości co do dwóch rzeczy - dekor piano black - z którego tak średnio byłem zadowolony i chętnie bym go zmienił ale z cennika wynika że dekor ARGENZO ZEBRANO nie jest dostępny w tej wersji. Druga sprawa to łopatki przy kierownicy, które wymagają ogrzewanej kierownicy - przy okazji nie wchodzi w grę kierownica trójramienna sportowa.

Spróbowałem więc przekształcić tego L&K na Style, po dodaniu tego na czym serio mi zależało, wyszła podobna cena - nie dołożyłem tylko Columbusa i zawieszenia DDC + Drive Mode selection. W poprzednim (TSI 150KM) to miałem ale i tak w większości jeździłem w trybie Normal. Za to dostałbym dekor i kierownice trójramienną, sportową :)

Teraz pytania :)
1 Czy oprócz oznaczeń L&K w środku i na zewnątrz, dodatkowych chromów na zewnątrz, czy pedałów są jakieś smaczki w L&K albo lepsze materiały, że faktycznie lepiej wziąć tą wersje?
2) Zakładam, że ta skóra którą dołożyłem w Style będzie taka sama, ale czy te same elementy wnętrza będą tak samo wykończone?
3) Teraz planuje 2.0TSI 280KM, czy tu jednak nie będzie warto posiadać DCC ?
4) Mam dołożony Bluetooth Plus a z tego co czytałem to Columbus oprócz tego, że większy to nic wnosi, prawda to?
5) Czy jeszcze coś mi umknęło ?

Jak myślicie?
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: wartek »

A myślałeś o sportline?
Nie ma prawie wcale piano black, boczki cudowne w alcantarze, fotele dopasowane do ciała
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: afoka »

Tak, też brałem pod uwagę. Wychodzi drożej, a poza tym przy Alcantarze nie ma opcji na wentylację.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: timanfaya »

Ale przy alcantarze nie potrzebujesz wentylacji, bo w lecie nie nagrzewa się jak skóra (zupełnie nieporównywalne)
Danek
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2020, o 18:44
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: Danek »

Sportline faktycznie jest ciut droższy na początku porównania ale po doposażeniu style w sportową kierownice z łopatkami, felgi 18, oraz driving mode select cena się albo wyrównuje albo wychodzi nawet na plus dla sportline (przynajmniej tak było w moim przypadku przy zamawianiu końcem grudnia).
afoka
Posty: 26
Rejestracja: 29 cze 2016, o 13:26
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: afoka »

Dziś siedziałem w Sportlinie - i faktycznie fotele inaczej skrojone, są bardziej "ciasne", ale niestety mi się w ogóle nie podobają - tak wizualnie.
Pozostaje więc opcja Style w alcantarze, niestety nie było takiej konfiguracji na salonie, żeby zobaczyć jak sie takie fotele prezentują ;/
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Super bogaty Style vs bogaty L&K

Post autor: SS »

afoka nie wiem czy jeszcze jest ale w Katowicach był w salonie Gazdy Superb Style z alkantarą. To chyba była wersja 272KM. Tylko kolor wnętrza był czarny. Ten Superb stał w środku i nie można nim było jeździć. Nie wiem tylko czy jeszcze jest.
Pisał Sebastian
ODPOWIEDZ