Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: caballero »

kefirek pisze: 25 lut 2021, o 05:46
Z ciekawości jest jakiś wykaz tej "czeskiej palety"? Duzo było zachodu aby dilera na to namówić?
Generalnie, to dostępne były (chyba) wszystkie kolory z czeskiego konfiguratora. U dilera to się nazywało kolor specjalny.
Z tego co wiem, to diler prosił o wykaz tych kolorów specjalnych kogoś z Czech.
Nie miał takiego koloru do wyboru w swojej aplikacji do generowania konfiguracji przy składaniu zamówienia, ale miał możliwość wpisania kodu koloru spoza standardowej palety.

Jak rozsyłałem zapytania to pytałem o możliwość wyboru koloru z czeskiej palety, to rzej dilerzy odpisali, że nie ma problemu.
Inni twierdzili, że się nie da, a że rabaty mieli podobne lub gorsze, to tylko im podziękowałem za ofertę.
roman_szpadel pisze: 25 lut 2021, o 07:41 Czeska paleta jest na skoda.cz. Diler nie widzi problemu w zamówieniu koloru z czeskiej palety ale zastrzegł że terminy produkcji są wtedy niewidoczne. Trzeba się liczyć, zdaniem dilera, z okresem 3-5miesięcy oczekiwania, i informacja o produkcji pojawi się jak auto będzie wyprodukowane. Mam gotowe zamówienie na czeski metal „modra storm”. Waham się jednak z powodu hałasu w kabinie przy prędkościach 140-160.
Mój nic nie mówił o braku widoczności terminów, a że jedynie ok. miesiąca dłużej będzie trzeba czekać na produkcję.

Choć w sumie, to on za każdym razem po prostu wysyła zapytanie o termin do fabryki i może to stąd rzeczywiście wynika.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: bartekpion »

Kolory specjalne robią, jak uzbiera się konkretna ilość zamówień na dany kolor, i opłaca się lakiernię przestawić. W moim przypadku w październiku 2016 złożyłem zamówienie, info o produkcji dostałem dopiero jakoś na przełomie lutego/marca 2017, na placu był po ok 3-4 tygodniach (Poznań miał jakieś zatwardzenie wtedy, pamiętam, z 10 dni jak nie lepiej obsuwy było). Czyli im bardziej chodliwy kolor, tym szybciej będzie wykonany (bo szybciej uzbiera się ta pula minimalna). Takie kiedyś info uzyskałem.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MILeq »

Sdss pisze: 6 lut 2021, o 18:46 Macie włączone:

Obrazek
Kurfa, ale dlaczego ja nie mam takiej opcji w MY2021 przy pakiecie Travel High???
Mam robić avanti u sprzedawcy?
Sdss
Posty: 539
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

MILeq pisze: 25 lut 2021, o 23:59
Sdss pisze: 6 lut 2021, o 18:46 Macie włączone:

Obrazek
Kurfa, ale dlaczego ja nie mam takiej opcji w MY2021 przy pakiecie Travel High???
Mam robić avanti u sprzedawcy?
Ja mam 2020 i mam, może w 2021 i MIB3 jest inaczej, albo nie ma :mrgreen: jak nie ma dwóch lusterek foto :mrgreen:
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Sdss pisze: 26 lut 2021, o 06:43
MILeq pisze: 25 lut 2021, o 23:59 Kurfa, ale dlaczego ja nie mam takiej opcji w MY2021 przy pakiecie Travel High???
Mam robić avanti u sprzedawcy?
Ja mam 2020 i mam, może w 2021 i MIB3 jest inaczej, albo nie ma :mrgreen: jak nie ma dwóch lusterek foto :mrgreen:
Ja mam jeszcze możliwość wybrania wibracji (jak gubi pas itd) w MY2020
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: roman_szpadel »

Lane assist to jakiś dramat w S3FL. W S3 MY 2016 miałem prowadzenie po torze i auto trzymało się środka, a nie odbijało od linii do linii. Podczas jazdy próbnej S3FL zwróciło moją uwagę, że auto ma lane assist ale zachowuje się jak pijane i miota od linii do linii. Zajrzałem w ustawienia asystentów i demo nie miało adaptacyjnego prowadzenia po torze, w ogóle w menu nie ma takiej linii. Czyli wykastrowali lane assist z 2016 roku bo UE narzucile lane assist i jest to i tak za free w niwych autach, ale UE nie narzuciła jak ma lane assist działać. Teraz w 2021 trzeba chyba wykupić travel assist high żeby mieć to co było już dostępne w 2016 (za dopłatą, ale mniejszą niż dziś).
pozdrawiam,
roman_szpadel
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

roman_szpadel pisze:Lane assist to jakiś dramat w S3FL. W S3 MY 2016 miałem prowadzenie po torze i auto trzymało się środka, a nie odbijało od linii do linii. Podczas jazdy próbnej S3FL zwróciło moją uwagę, że auto ma lane assist ale zachowuje się jak pijane i miota od linii do linii. Zajrzałem w ustawienia asystentów i demo nie miało adaptacyjnego prowadzenia po torze, w ogóle w menu nie ma takiej linii. Czyli wykastrowali lane assist z 2016 roku bo UE narzucile lane assist i jest to i tak za free w niwych autach, ale UE nie narzuciła jak ma lane assist działać. Teraz w 2021 trzeba chyba wykupić travel assist high żeby mieć to co było już dostępne w 2016 (za dopłatą, ale mniejszą niż dziś).
Mam MY2016, miałem MY2018 i mam MY2020, nawet jak masz prowadzenie po torze włączone to obecnie i tak nie działa to jak w MY2016 (dla mnie najlepsze było w MY2018 ale na moje odczucia wpływ mogły mieć ustawienia aut) - teraz działa to tak że po prostu musisz bardzo uważać i zawsze czuje niepokój czy odbije czy przejdzie linie i wjedzie na sąsiednim pas ;)

272KM Obrazek
150KM
Obrazek

saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

MILeq pisze: 25 lut 2021, o 23:59
Sdss pisze: 6 lut 2021, o 18:46 Macie włączone:

Obrazek
Kurfa, ale dlaczego ja nie mam takiej opcji w MY2021 przy pakiecie Travel High???
Mam robić avanti u sprzedawcy?
A może przeczytasz instrukcje obsługi ? Jak dobrze pamietam strona 186. ALA masz przy travel assist high. Musisz
Mieć włączony pACC i line assist. Potem guziczek prawy górny na prawej stronie kiery (samochodzik w kółeczku) p
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

roman_szpadel pisze: 26 lut 2021, o 23:46 Lane assist to jakiś dramat w S3FL. W S3 MY 2016 miałem prowadzenie po torze i auto trzymało się środka, a nie odbijało od linii do linii. Podczas jazdy próbnej S3FL zwróciło moją uwagę, że auto ma lane assist ale zachowuje się jak pijane i miota od linii do linii. Zajrzałem w ustawienia asystentów i demo nie miało adaptacyjnego prowadzenia po torze, w ogóle w menu nie ma takiej linii. Czyli wykastrowali lane assist z 2016 roku bo UE narzucile lane assist i jest to i tak za free w niwych autach, ale UE nie narzuciła jak ma lane assist działać. Teraz w 2021 trzeba chyba wykupić travel assist high żeby mieć to co było już dostępne w 2016 (za dopłatą, ale mniejszą niż dziś).
Głupoty piszesz kolego, straszne potem ktoś to czyta i robi się problem. Ale nie będę się mądrzył odsyłam do instrukcji obsługi strona 186. ALA jest i działa bardzo dobrze :)
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

saperek pisze:
roman_szpadel pisze: 26 lut 2021, o 23:46 Lane assist to jakiś dramat w S3FL. W S3 MY 2016 miałem prowadzenie po torze i auto trzymało się środka, a nie odbijało od linii do linii. Podczas jazdy próbnej S3FL zwróciło moją uwagę, że auto ma lane assist ale zachowuje się jak pijane i miota od linii do linii. Zajrzałem w ustawienia asystentów i demo nie miało adaptacyjnego prowadzenia po torze, w ogóle w menu nie ma takiej linii. Czyli wykastrowali lane assist z 2016 roku bo UE narzucile lane assist i jest to i tak za free w niwych autach, ale UE nie narzuciła jak ma lane assist działać. Teraz w 2021 trzeba chyba wykupić travel assist high żeby mieć to co było już dostępne w 2016 (za dopłatą, ale mniejszą niż dziś).
Głupoty piszesz kolego, straszne potem ktoś to czyta i robi się problem. Ale nie będę się mądrzył odsyłam do instrukcji obsługi strona 186. ALA jest i działa bardzo dobrze :)
Chyba jednak takich głupot nie pisze, troszkę mam przegląd asystentów w superbie III i niestety w MY2020 jest to słabe (aczkolwiek może i bezpieczniejsze ;))

272KM Obrazek
150KM
Obrazek

roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: roman_szpadel »

Po 3 latach w S3 pamiętam opis opcji lane assist w menu na ekranie nawigacji. W aucie testowym FL 2021 był lane assist, ale ewidentnie wykstrowany, i to oficjalnie bo w menu nawigacji nie było w ogóle opcji „adaptacyjne prowadzenie po torze”. Demówka nie miała zatem „travel assist high”.

Analogicznie jak z prawym lusterkiem, które było samościemniające i już nie jest tak lane assist miał prowadzenie po torze, jak był tylko za dopłatą w 2016, ale stał się słaby po tym jak UE wymusiła dodanie tej opcji w standardzie. Mam nadzieję, że tak jak 5 lat temu, zapłacę (pakiet travel assist high) i będzie działać jak w MY 2016.

To co mi się nie podoba to taka zabawa w kotka i myszke przy zakupie auta za 200k pln. Coś dodać, coś odjąć, co roku inaczej, karuzela w temacie opcji dla tej samej w sumie budy.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: timanfaya »

Powtórzę jeszcze raz: mam Lane Assist z adaptacyjnym prowadzeniu po torze w S3FL (MY2020) i działa to baaardzo dobrze. Nie mam porównania do S2 ale nie widzę żadnych powodów do narzekań. Sam jedzie, skręca, tylko trzeba mu lekko stawiać co jakiś czas opór, żeby nie pikał.
daro
Posty: 519
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: daro »

Nie porównuję do S2 a S3 tylko różne lata produkcji

272KM Obrazek
150KM
Obrazek

swiss-mike
Posty: 29
Rejestracja: 8 mar 2021, o 15:47
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: Inny
Imię: Michal

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: swiss-mike »

Auto (S3 Scout 2.0 tdi 200km) zamowione 1.03.21, wg sprzedawcy bedzie gotowe przed koncem maja (aczkolwiek czekam caly czas na oficjalna informacje z fabryki o tygodniu produkcji).
arczi901
Posty: 212
Rejestracja: 24 lut 2021, o 15:23
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: arczi901 »

swiss-mike pisze: 8 mar 2021, o 16:11 Auto (S3 Scout 2.0 tdi 200km) zamowione 1.03.21, wg sprzedawcy bedzie gotowe przed koncem maja (aczkolwiek czekam caly czas na oficjalna informacje z fabryki o tygodniu produkcji).
oooo to daj znać pls jak będziesz miał potwierdzony termin.
U mnie zamówiony 23.02 i przewidywany termin to początek maja. Narazie nie mam info żeby cokolwiek było potwierdzone przez fabrykę. Boję sie tylko tej 3ciej fali Covida w Czechach
ODPOWIEDZ